Çorlu Atatürk Evi Öğrenci Okutacak

(21.01.2021)         

Çorlu Belediyesi tarafından planlanan ´Çorlu´nun Filizleri´ projesi hayata geçiyor.

‘Çorlu’nun Filizleri’ projesi kapsamında 2021 - 2022 eğitim öğretim yılında aileleri Çorlu’da ikamet eden ve maddi imkânsızlıklardan dolayı zor şartlar altında eğitimine devam eden yükseköğrenim öğrencilerine Atatürk Evi´nden elde edilecek gelir ve belediye bütçesinden aktarılacak kaynak ile burs verilecek.

´Burs Alacak Öğrenciler Komisyon Tarafından Seçilecek´

Çorlu Belediye Meclisi tarafından oy birliği kabul edilen ´Çorlu´nun Filizleri´ projesi ile ilgili açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Öğrenci sayısı ve burs miktarı Çorlu Belediyesi Meclis Üyelerinden oluşan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu tarafından belirlenecek. Öğrenci ve burs miktarının belirlenmesinin ardından burs talepleri alınacak ve yine komisyon tarafından yapılacak olan değerlendirmenin ardından burs bedeli öğrencilere Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından geri ödemesiz olarak hesaplarına yatırılacak.

´Gençlerimiz, Aydınlık Geleceğimizin Mimarı´

Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, projenin gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İnanıyorum ki, Çorlu´nun filizleri Atatürk Evi´miz sayesinde yeşerecek ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk´ün izinde, aydınlık geleceğimizin mimarı olacaklar. Bundan dolayı oldukça mutluyum." diye konuştu.

 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.