“Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

(09.06.2021)         

Çorlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından son beş ayda Çorlu Belediyesi Aşevi´nden ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün üç çeşit yemek ulaştırılırken, evsiz vatandaşlara da konaklama imkânı sunuldu.


Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü´nce 2021 yılının ilk beş ayında yürütülen faaliyetlerle ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Aşevi´mizden ilk beş ayda yardıma muhtaç ve dar gelirli ailelere 74.597, pandemi nedeniyle yardım talebinde bulunan vatandaşlarımıza ise 1.577 öğün yemek sevkiyatı gerçekleştirdik.


Yine geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da evsiz vatandaşlarımıza kucak açtık. Kendileri ya da bildirimler sonucunda ulaştığımız sokakta kalan evsiz vatandaşlarımıza konaklama imkânı sunduk. 2021 yılının ilk beş ayında 3.197 konaklama gerçekleştirilirken bu vatandaşlarımıza yine Aşevi’mizden günde iki defa olmak üzere 6.394 öğün yemek verdik.


Çorlu Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayacağız. Dün olduğu gibi bugünden sonra da her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında yer almaya, sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahiplerinin dertlerine ortak olarak kalplere dokunmaya devam edeceğiz. Kısacası ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak bir aş, bir yuva olacağız." dedi.

 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.