“Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

(29.06.2021)         

Başkan Sarıkurt Baki Sokak´taki Park Çalışmasını İnceledi

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Baki Sokak´ta yapımına devam edilen park alanında incelemede bulundu.

Silahtarağa Mahallesi Baki Sokak üzerinde yer alan ve yaklaşık olarak 5 bin metrekareden oluşan park alanında çalışmalar devam ediyor. Tuğla bordür, kumlamalı taş döşeme, oyun grubu beton zemin ve futbol sahası çevre duvar çalışmalarının tamamlandığı Baki Sokak park alanında incelemelerde bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, devam eden çalışmalar hakkında ekiplerden bilgi alarak yapılması gerekenler ile ilgili talimat verdi.

Tamamlandığında 75. Yıl Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerinin de faydalanacağı park alanında Okul Müdürü Bülent Çıtak ve çalışmaları takip eden vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Sarıkurt, yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.


“Bölgeye Renk Katacak”

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt kent genelinde hizmete giren diğer park alanlarında olduğu gibi Baki Sokak park alanı tamamlandığında Çorlu’ya değer katacağını belirterek, "Baki Sokak park alanı, bölgenin güzelleşmesine katkı sağlayacak ve renk katacak. Vatandaşlarımızın rahat bir nefes alacakları, keyifli vakit geçirebilecekleri, çocuklarımızın güvenli alanlarda dilediklerince oynayabilecekleri, oyun grupları ve fitness aletlerinin yer alacağı parkımız kısa süre içinde tamamlanarak bölge halkımız ve 75. Yıl Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerimizin hizmetine girmiş olacak. 


“Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

Tabii parkları yapmak yetmiyor, parklarımızı korumamız gerektiğini de unutmayalım... Halkımızın vergileriyle inşa edilen parklarımızı gözümüz gibi korumamız gerekiyor. Bu parklar hepimizin ve lütfen parklarımıza, yeşil alanlarımıza 

 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.