Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

(06.06.2021)         

Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Meclis’te ayrıca ek gündem maddelerinin gündeme alınması da oy birliğiyle kabul edildi.

Çorlu Belediyesi Haziran ayı meclis gündemine geçilmeden önce Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’da belediye ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Meclis’e bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Haziran ayı olağan meclis toplantısında alınan kararlar şu şekilde oldu:

- İlçemiz Önerler Mahallesinde bulunan Sağlık Evi’nin Tekirdağ Valiliğin İl Sağlık Müdürlüğüne bedelsiz tahsis edilmesi hususunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan, Muhittin Mahallesi bulunan bir parselin Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce kullanılmak üzere tahsis edilmesi hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

- Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan 06/04/2016 tarih ve 2016/37 sayılı Meclis Kararına istinaden mesire alanı ve bölge parkı olarak kullanılmak üzere tahsisi talep edilen Hıdırağa Mahallesi’ndeki parsellerin tahsisinin talep edilmesi hususu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

- Çorlu’daki okullar arasında gerçekleştirilen atık pil toplama yarışmasında verilecek ödüller belirlenerek oy birliğiyle kabul edildi.

- Plan ve Bütçe Komisyonu raporu maddeleri Meclis Üyesi Değer Kara tarafından tek tek okundu ve oylanarak kabul edildi.

- İçişleri Komisyonu raporu Meclis Üyesi Oya Asıl Güney tarafından okundu ve rapor oy birliğiyle kabul edildi.

- İmar planı değişiklikleri taleplerinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis’e verilen arada İmar Komisyonu’nda görüşülen talepler ara sonrasında oy birliğiyle kabul edildi.

- İmar Komisyonu raporu maddeleri Meclis Üyesi Cihan Kaygusuzoğlu tarafından tek tek okundu ve oylanarak kabul edildi.

- Altyapı kuruluşlarının henüz hizmet götürmediği bölgelerde yapılaşma yapılamaması ve mevcut mülkiyet sorunlarının çözümü için imar planı değişiklikleri yapılabilmesi amacıyla yapılacak düzenlemelerin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- Çorlu Belediyesi 2021 Yılı Ücret Tarifesi’nde yapılacak değişikliklerin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- Kurbanlık Hayvan Pazarı Ücret Tarifesi konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis’e verilen arada Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen talepler ara sonrasında oy birliğiyle kabul edildi.

- Çordaş Genel Kurulu ile Çordaş Yönetim Kurulunda Çorlu Belediye Başkanlığını temsil etmek üzere Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

- Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Çorlu Belediyesi’nden talep edilen 3 adet aracın hibesi konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- Çorlu’ya ağaç dikilmesini hedefleyen “7 Kök 1 Nefes” projesi kapsamında bağış kampanyası düzenlenmesi hususunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

Çorlu belediyesine ait bir arsada tarafından işletilmek üzere benzinlik yapılması teklifi oy birliği ile  red edildi.

 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.