Plastik Kapaklar ve Atık Yağlar Toplanıyor

(20.01.2021)         

Çorlu Belediyesi, plastik kapakların ve evlerde kullanılan bitkisel atık yağların geri dönüşümü için çalışmalarını sürdürüyor.

Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, plastik kapakların geri dönüştürülmesi amacıyla toplanmasını sağlayacak kumbaraların muhtarlık binalarına teslim edilmesi için çalışmalara başladı. Tüm mahalle muhtarlıklarında yer alacak plastik kapak kumbaraları ilk olarak Alipaşa, Zafer, Nusratiye ve Rumeli mahalle muhtarlıklarına teslim edildi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ziyaret ettiği mahalle muhtarlıklarında geri dönüşüm konusunda izlenecek süreçle ilgili mahalle muhtarlarına bilgilendirme yapıldı. Ayrıca evlerde kullanılan bitkisel atık yağların da toplanması için çalışmalarını sürdüren Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, hazırlanan yeni bilgilendirme broşürlerini de muhtarlıklara teslim etti.

Geri dönüşüm kampanyası Çorlu’nun 26 mahallesinde de geçerli olacak. Kumbaralarda toplanan plastik kapaklar, Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenli aralıklarla muhtarlıklardan toplanacak ve yetkili geri dönüşüm firmalarına teslim edilerek geri dönüştürülecek.

Evlerde kullanılan bitkisel atık yağlar da geri dönüşüm kampanyası kapsamında toplanmaya devam edecek. Vatandaşlar evlerinde biriktirdikleri evsel atık yağları mahalle muhtarlarına teslim edebilecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Ahmet Sarıkurt, “Çorlu Belediyesi olarak geri dönüşüm konusunda duyarlı davranmaya özen gösteriyoruz. Geri dönüştürülebilecek tüm malzeme ve atıkların çöp olarak atılması ya da kontrolsüzce doğaya bırakılması çevremizin geleceği açısından tehlike arz ediyor. Vatandaşlarımızdan ricamız; evlerinde dönüştürebilecekleri atıkları biriktirmeleri ve muhtarlıklarımıza teslim etmeleri ya da evlerinden teslim alınması için 444 99 59 no.lu iletişim hattımızdan belediyemize ulaşmaları.

Evlerimizdeki plastikleri çöpe atmak yerine dönüştürmek için kumbaralar hazırladık ve muhtarlıklarımıza teslim etmeye başladık. Ayrıca evlerimizde yemek yaparken kullandığımız bitkisel atık yağların da geri dönüşümünü sağlayabiliyoruz. Vatandaşlarımız lütfen atık yağlarını lavaboya dökmesinler, şişelerde biriktirip muhtarlıklarımıza teslim etsinler. Çevre kirliliğini önlemek için, geleceğimiz için hepimiz çaba göstermeliyiz. Atıkların geri dönüştürülmesi konusunda Çorlulu hemşehrilerimizin duyarlılık göstereceğine inanıyor ve tüm vatandaşlarımızı geri dönüşüm kampanyamıza destek vermeye davet ediyorum.” dedi.

 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.