Basın 4. Kuvvettir.

(19.01.2021)         

Çorlu’da görev yapan medya mensupları ile bir araya gelerek 10 Ocak çalışan gazeteciler günün kutlayan Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ´basın 4. kuvvettir´ dedi.

Sarıkurt ‘’Bugün şehrimizde görev yapan gazeteci ve basın mensubu arkadaşlar ile bire araya geldik, tüm basın mensubu arkadaşlarımıza şehrimize sağladıkları katkıdan dolayı bir kere daha teşekkür ediyorum’’ dedi.

Basın 4. Kuvvettir.
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ‘’Basın 4. kuvvet şehrimizde olan olmayanları bizlerle paylaşıyorlar vatandaşlarımızın hissiyatlarını kamu görevlilerinin duymasına vesile oluyor, dolayı ile çok önemli bir vazife yapıyorsunuz, her birinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Detaylı Basın Toplantısı Önümüzdeki Hafta İçinde

Ahmet Sarıkurt ‘’Bugün yaptığımız çalışmayı basın toplantısı şeklinde değerlendirmedik sadece bir araya gelelim sohbet edelim istedik, önümüzdeki hafta içinde ümit ediyorum 2020 yılını değerlendirdiğimiz ve 2021 yılına yönelik beklentilerimizi ortaya koyduğumuz beraber bir çalışmayı ortaya koyarız diye umut ediyorum´´ dedi.

Söylenenlerin Adalet Mekanizması İçinde Yerine Konması Son Derece Önemli

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanının Çorlu’da bazı gazetecileri mahkemeye vermesini nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ‘’Yerel basın görevini yerine getirirken yönetimler ile anlaşamadığı anlar oluyor, ümit ediyorum bu davalaşma süreçlerine çok ihtiyaç olmaz, ama kötü söz hakaret ve olumsuzluk ile karşılaşmaktansa söylenenlerin doğruluğunun adalet mekanizması içinde yerine konması da son derece önemli bu anlamda benimde yaşadığım şeyler var bende arzu etmiyorum hiç bir basın mensubumuz ile mahkemede davalaşmak ve karşılaşmaktansa söylenenlerin adalet mekanizması içinde yerine konması da son derece önemli.’’ dedi.

Ümit Ederim Bir Daha Yaşanmaz
Sarıkurt ‘’Büyükşehir belediye Başkanımızın öyle bir takdiri olmuş ümit ederim kısa zamanda sonuçlanır, muhteviyatını bilmiyorum, her halde haber içeriklerinin doğruluğuna ve yanlışlığına yönelik tespitleri ortaya koymak için yapılmıştır diye tahmin ediyorum, bu söylenenlerin doğruluğunu veya yanlışlığını tespit etmenin kamuoyu nezdinde başka bir yolu da yok, ümit ederim bir daha böyle şeyler ile karşılaşmayız’’ dedi.

 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.