Çorlu Kuzeyinde İmar Uygulaması

(14.01.2021)         

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Turgut Bolat, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kemalettin ve Nusratiye mahallelerinde uygulanan imar planları ile ilgili olarak açıklamada bulunurken, planların askıya çıkarıldığını söyledi.

Namık Kemal Üniversitesi Yerleşkesi ve yakın çevresine ait alanları kapsayan ve içinde, alanın % 39.1´ini kapsayan Yükseköğretim Tesis Alanı bulunan proje konusunda açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Turgut Bolat, Çorlu´da eğitim, konut, ibadethane, park, ticaret+konut, sosyal donatı, yeşil alan, rekreasyon ve bisiklet yollarının yer alacağı yeni bir yaşam merkezinin doğduğunu söyledi.

´Planlar 30 Gün Süreyle Askıya Çıkarıldı´

Başkan Yardımcısı Bolat açıklamasında, "T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nca 25/12/2020 tarihinde onaylanan Çorlu Kemalettin ve Nusratiye mahallelerinde yer alan toplu konut alanının bir kısmına ilişkin ´1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı´ ve ´1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı´nın 12/01/2021 tarihinde Tekirdağ Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü´nce il müdürlüğü hizmet binasında ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü resmî web sitesinde 30 (otuz) gün süre ile askıya çıkarılmıştır.

´Çorlu´da Yeni Bir Yaşam Alanı Doğuyor´

Planlama alanının toplam büyüklüğü 2,957,659,32 m²’dir. Planlama alanı içerisinde yaşayacak yaklaşık nüfus 18,850 kişi olarak belirlenmiş, nüfus büyüklüğünün ihtiyaçlarına yönelik donatı alanları yönetmelik standartları göz önüne bulundurularak minimum büyüklerinin üzerinde karşılanmıştır. İçerisinde Millet Bahçesi’nin de bulunduğu 520,326 m² sosyal açık ve yeşil alan planlanmış, yaya aksları ile bütüncül olarak bisiklet yolları tasarlanmıştır.

Ulaşım ve yeşil alan müdahaleleriyle kuvvetlendirilmiş bu alanın kentin bir çekim merkezi olması hedeflenmiştir. Ayrıca içerisinde yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim tesisleri, enstitüler, Ar-Ge ve teknoloji geliştirme merkezleri, yükseköğretim faaliyetlerini destekleyici birimler (kütüphane, kongre merkezi, öğrenci yurdu, lojman, açık-yeşil alanlar gibi) yer aldığı dış mekânların bulunmasının hedeflendiği 618,750.34 m² yerleşke (kampüs) şeklinde üniversite alanı planlanmıştır." dedi.

´Planlara Belediyemizden de Ulaşabilirsiniz´

Bölgede taşınmazları bulunan vatandaşlarımızın ´Uygulama İmar Planları´nı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü resmî web sitesi (https://tekirdag.csb.gov.tr/) duyuru kısmından ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmet binasından takip edebilirler.

Öte yandan Uygulama İmar Planı´nın bir örneğine Çorlu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğümüzden de ulaşabilirsiniz. Vatandaşlarımıza önemle duyurulur.

 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.