İlk Etapta 10 Km Bisiklet Yolu Yapacağız

(12.01.2021)         

Çorlu Belediye Meclisi, 2021 yılının temasını “Bisiklet Yılı” olarak belirledi.

Çorlu Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın gündem maddelerinden biri de 2021 yılının şehir temasının belirlenmesiydi. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’da bisiklet kullanımının artması için vatandaşları teşvik etmek, farkındalık yaratmak, etkinlikler düzenlemek ve temaya uygun hareket ederek bisiklet yollarının yapılması hedefini gerçekleştirmek için 2021 yılının “Bisiklet Yılı” ilan edilmesi talebini belediye meclisinin oylamasına sundu. Yapılan oylamada tüm belediye meclis üyelerinin kabul oyuyla birlikte 2021 yılı Çorlu’da resmen “Bisiklet Yılı” olarak ilan edildi.

Başkan Sarıkurt: “Hedefimiz İlk Olarak 10 Km Bisiklet Yolu Yapmak”

Mecliste oy birliğiyle alınan kararın ardından konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Sarıkurt; “Bu yıl da pandemi koşulları sebebiyle açık alanda sportif etkinlikler yapmaya özen göstereceğiz. Bisiklet sporunun bu koşullara uygun olduğunu düşündük. Ayrıca 2021 yılında Çorlu’muza bisiklet yolu yapmayı kendimize önemli bir hedef olarak koyduk. İlk basamak hedefimiz 10 kilometrelik bir bisiklet yolu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çıkardığı yönetmeliklerde bisiklet yolu yapılması için finansal destek taahhütlerini de araştırıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizle de bu konuda proje aşamasındayız; Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak da bisiklet yolu projesi yapılacağının sözünü verdi. 2021 yılında bisiklet kullanan hemşehrilerimizin güvenle sürüş yapabilecekleri bisiklet yollarını şehrimize kazandıracağız.

Ayrıca Çorlu’muzda çevreci bir ulaşım aracı olan bisiklet kullanımını da teşvik etmek istiyoruz. Okullarımıza daha önce yazıcı, fotokopi makinesi hediye ediyorduk. Belki bu sene bir değişiklik yaparak öğrencilerimize bisiklet hediye edebilir, farkındalığı artırabiliriz.” dedi.

 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.