‘Kariyer Merkezi’ İşverenlerle İş Arayanları Buluşturuyor

(15.04.2021)         


Çorlu Belediyesi Kariyer Merkezi, iş arayan yüzlerce vatandaşımızın birçok sektördeki farklı iş kollarında istihdam edilmesine olanak sağladı. 


Bölgemizde işveren ile iş arayanları buluşturan ve istihdama katkı sunarak işsizlik rakamlarının azaltılabilmesi için çalışmalarını sürdüren Çorlu Belediyesi Kariyer Merkezi, meslek sahiplerini ve işe yeni başlayacak olan vatandaşları doğru iş kollarına yönlendirmeye devam ediyor.


7 Binin Üzerinde Vatandaş Başvurdu

2016 yılında Çorlu Belediyesi ana hizmet binası zemin katında faaliyete geçtiği günden bu yana işçi ve işveren arasında köprü olarak istihdama destek olmaya devam eden Kariyer Merkezi, işverenden aldığı personel ihtiyacı niteliklerini sisteme depoluyor ve merkeze başvuran vatandaşların özgeçmişlerini de sisteme kaydediyor. Kariyer Merkezi yetkilileri, hizmete girdiği günden bu yana 7 bini aşkın vatandaşımızın başvurularını kayıt altına alarak Çorlu ve civarındaki 200’e yakın firmayla iletişime geçerek iş arayan vatandaşlarımızı bilgi, yetenek ve iş isteklerine uygun işlere yönlendirdi.


Yetkililer Firmalarla İrtibat Halinde

Kariyer Merkezi süreç içinde toplu mülakat görüşmeleri için firmalarla sürekli olarak irtibat halinde bulunurken iş arayan vatandaşlar şehir merkezine uzak mesafelerde bulunan firmalarla toplu mülakat görüşmeleri için araçlarla ulaşım imkânı da sağlanıyor. İş arayan ve liyakatleri doğrultusunda uygun firmalarda iş bulmak isteyen vatandaşlar, Kariyer Merkezine gelerek iş başvuru formunu doldurabilir ve mevcut iş talepleri konusunda bilgi alabilirler.


 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.