Metruk Binaların Yıkım İşlemleri Sürüyor

(25.03.2021)         


Çorlu´da tehlike arz eden ve görüntü kirliliğine neden olan metruk yapıların yıkım çalışmalarına devam ediliyor. Ekipler ilk üç ay içinde 8 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, metruk hâlde bulunan, halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapıların yıkımına devam ediyor. 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 39. maddesi kapsamında yasal mevzuatlar yerine getirilerek 

gerçekleştirilen yıkım çalışmaları hakkında bilgi veren Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, 2021 yılı içerisinde 14 adet metruk yapının tespit edildiğini, bu yapılardan 8 adedinin yıkım işleminin tamamlandığını ve 6 adet metruk yapı için ise sürecin devam ettiğini söyledi.


´Ya Yenilenecek Ya Da Yıkılacaklar’

Başkan Yardımcısı Çolpan yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıllarda başlattığımız metruk yapıların yıkım çalışmalarına devam ediyoruz. Bölgede bulunan tüm metruk yapıların tespitini yaptık. Yıkım çalışmaları için yasal işlemler peyderpey yapılmakta olup, bu bölgede Çorlu´muza yakışmayan ve görüntü kirliliğine sebep olan metruk yapılar ya mal sahipleri tarafından düzgün hale getirilecek ya da biz tamamını yıkıp temizleyeceğiz. Bu konuda oldukça hassas davranıyoruz. 


´Endişeleri Ortadan Kaldıracağız´

Terk edilmiş ya da kullanılmayan ve yıkılmaya yüz tutmuş olan bu yapılar maalesef zaman içinde madde bağımlılarının meskeni haline geliyor. Bu durum çevre sakinleri için ciddi tehdit oluştururken halkımız nezdinde de endişe yaratıyor. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda bu endişeleri ortadan kaldırmak, mahalle sakinlerinin can ve mal güvenliğini korumak, daha yaşanabilir bir çevre oluşturmak adına muhtarlarımız ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’müz ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında metruk yapıların yıkımına devam edeceğiz.


´Bölgenin Çehresini Değiştireceğiz´

İlçemizin Çerkezköy girişindeki Fidanlık Sokak ve Kumluca Deresi güzergâhında imar planlarına uygun olarak hazırlanan çalışmalar kapsamında bölgede oyun grupları ve park alanları yapılacak. Burayı yolları ve parklarıyla yenileyerek çehresini değiştirecek ve halkımızın hizmetine sunacağız.” diye konuştu.


 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.