Fakülte ile İş birliği protokolü

(03.03.2021)         


Çorlu Belediyesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çorlu Mühendislik Fakültesi arasında Çorlu´nun gelişimine katkı sunacak projeler hazırlanması kapsamında Başkan Sarıkurt ve Dekan Prof. Dr. Tecer tarafından iş birliği protokolü imzalandı. 


Çorlu Mühendislik Fakültesi´nde düzenlenen protokolde konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk´ün izinde, akıl ve ilmi rehber edinerek Çorlu´muzu örnek bir şehir haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlk protokolümüzü 2019 yılı kasım ayında yapmış, Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Lokman Hakan Tecer’in proje koordinatörlüğünde değerli öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri tarafından hazırlanan ´Koku Derecelendirme (KODER) Mobil Uygulama Projesi’ ve ‘Sürdürülebilir Ulaşım Sistemi İçin Şehir İçi Toplu Taşıma Hatlarının Modellenmesi ve Optimizasyonu Projesi’ni hayata geçirmiştik.


‘Kentimizin Vizyonunu Kurguluyoruz’

Bugün bir kez daha Çorlu´muzun geleceğine yön verecek, gelişimine katkı sunacak, çağdaş bir kent yaratacak ortak projeler için Çorlu Mühendislik Fakültemiz ile iş birliği içindeyiz. Biz Çorlu´muzu kent önderleri ve bilim insanlarının fikirleri doğrultusunda iş birliği içinde yönetmek istiyoruz. Çorlu´nun vizyonunu yeniden kurgularken geleceğine de birlikte imza atıyoruz.


Fakültemizin siz değerli öğretim üyeleri ile birlikte bilimsel ve akademik yöntemlerle Çorlu´muzu geleceğe taşıyacak projelere imza atacak olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 

Belediyemiz protokol kapsamında; şehrimizin çevre, trafik, altyapı ve benzeri konulardaki sorunlarının tespit, analizi ve çözüm önerileriyle ilgili akademik çalışma ve projelerde kullanılmak üzere NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi’ne maddi destekte bulunacak.


Şehrimizin farklı noktalarındaki sorunlara çözümler üretecek ve tespitler ortaya koyacak olan çalışmaların Çorlu´muz için hayırlı olmasını diliyorum. Şehrimiz için geliştirilecek her çalışmayı desteklemeye hazırız. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ederim." dedi.


‘Projelerimizin Çorlu’ya Katkısından Memnunuz’

Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Lokman Hakan Tecer ise imzalanan protokol kapsamında üniversite öğretim üyeleri tarafından hazırlanacak projelerin fakülte yönetim kurulu tarafından incelendikten sonra Çorlu Belediyesi´ne sunulacağını ifade ederek, "Daha önce yapmış olduğumuz protokol kapsamında projelerimizi geçtiğimiz yıl hazırlayarak belediyemize sunmuştuk. Projelerin Çorlu´ya sağladığı faydaları görmekten oldukça memnunuz. 2021 yılında da Çorlu’muzda birlikte güzel projelere imza atıyor olmak, yaşadığımız şehrin geleceğine etki edecek çalışmalar ortaya koymaktan son derece mutluyuz. Çorlu´muz için hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.


Görüşmelerin ardından Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Lokman Hakan Tecer iş birliği protokolünü imzaladı.


 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.