2021 de 14 Yeni Park Yapılacak

(23.02.2021)         

Çorlu’muzu park ve yeşil alanlarla donatmak için çalışan Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2021 yılında kentimize 14 yeni park ve spor alanı kazandırmak için kollarını sıvadı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 2021 yılı yatırım hedefleri içerisinde yer alan 14 yeni park, spor ve mesire alanını tamamlamak için hummalı bir çalışma sürdürüyor. 11 farklı mahallede inşa edilecek 14 yeni park ve spor alanının yanı sıra aynı yıl içerisinde 3 mahalledeki mevcut 3 parkın da baştan sona yenilenmesi planlanıyor.

Mahallelerimiz Parklarla Donatılmaya Devam Edecek

Çevre ve peyzaj düzenlemeleri ile estetik ve fonksiyonel yaşam mekânları oluşturmaya özen göstererek planlamalar yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, Havuzlar Mahallesi Yenigün Caddesi ile Derya Sokak, Muhittin Mahallesi Ahmet Priştina Caddesi, Çobançeşme Mahallesi Ulusoy Sokak ile Işın Sokak, Alipaşa Mahallesi Ender Sokak, Kazımiye Mahallesi Göreme Sokak ve Silahtarağa Mahallesi Baki Sokak adreslerinde oyun grupları, yürüyüş ve spor alanları ile oturma gruplarının yer aldığı; mahalle sakinlerinin nefes alacağı, çocukların oyun oynayacağı klasik konseptte yepyeni 8 park alanını yıl içerisinde kentimize kazandırmayı amaçlıyor.

Farklı Konseptlerde de Parklar Oluşturulacak

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz ayrıca farklı konseptlerde kurgulanmış fonksiyonel park alanları da inşa etmeyi planlıyor. Nusratiye Mahallesi Alagül Sokak üzerinde inşa edilecek bisiklet parkı, Çorlu’nun bisiklet kullanıcılarına özel ilk park alanı olacak.

Ekiplerimiz ayrıca engelsiz park konseptli yepyeni bir parkın inşasına devam ediyor. 2020’nin son aylarında Hürriyet Mahallesi’nde yapımına başlanan ve çalışmaların devam ettiği engelsiz parkın bahar aylarında hizmete açılması bekleniyor.

Spor Sahası Olmayan Park Kalmayacak

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parkların yanı sıra vatandaşlarımızın spor yapabileceği spor sahaları da inşa etmeye devam ediyor. 2021 yılında spor sahaları adına önemli işlere imza atacak olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, dev bir halı saha tesisi oluşturmayı planlıyor. 2 adet kapalı, 1 adet açık halı sahanın yer alacağı tesis, futbolseverlerin yeni uğrak noktalarından biri olacak.

Rumeli Mahallesi’nde bulunan Çorlu Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nun yanındaki boş arazide yeni bir basketbol sahası inşa edilmesi de 2021 planları arasında yer alıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bu yıl içerisinde ayrıca, spor sahası bulunmayan tüm parkları yeniden düzenleyerek spor sahaları inşa etmeyi planlıyor. Spor sahası olmayan parklara üçlü basket potaları, mini basketbol ve mini futbol sahaları eklemeyi hedefleyen ekipler bu yıl içerisinde 17 parkta çalışma gerçekleştirecek.

3 Park Baştan Aşağı Yenilenecek

Bir yandan yeni park inşalarına devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bir yandan da eskimiş ve işlevselliğini günden güne yitirmiş parklarda da yenileme çalışmalarına yıl içerisinde devam edecek.

Hıdırağa Mahallesi’ndeki Sabriye Avcı Parkı, Silahtarağa Mahallesi’ndeki Kara Fatma Parkı ve Havuzlar Mahallesi’ndeki Balkan Türkleri Parkı baştan aşağı yenilenerek mahalle sakinlerinin hizmetine tekrar açılacak.

Benzersiz Bir Park Projesi Hayata Geçirilecek

Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri 2021 yılında ses getirecek yepyeni bir park projesine de imza atmayı hedefliyor. Önerler Mahallesi’nde yaklaşık 21 bin m²’lik bir alanda kurulması planlanan Masal Park; kentimizde de, bölgemizde de eşi benzeri olmayan, ilginç bir konsepte sahip olacak. Dünyaca ünlü masal kahramanlarının heykellerinin, hikâyelerinin anlatılacağı Masal Park, çocuklar için eğlenceli vakit geçirecekleri bir alan olacak.

Yenice Sahilinde Yepyeni Bir Tesis Projesi

Çorlu’nun Marmara Denizi’ne kıyısı olan tek mahallesi olan Yenice Mahallesi’nde yer alan İstiklal Caddesi’ne paralel, yaklaşık 11 bin m²’lik alanda yeni ve ses getirecek başka bir projeye hazırlanan Çorlu Belediyesi Park ve bahçeler Müdürlüğü, Yenice sahilinde vatandaşların denizle buluşmasını sağlayacak yeni bir sosyal tesis inşa etmeyi planlıyor. 2021 yılında başlaması hedeflenen proje, tamamlandığında Çorlu’nun ilk sahil tesisi olma özelliğini taşıyacak.

 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.