Çorluda güvenlik sıkıntımız var

(08.02.2021)         


Çorlu Belediyesi tarafından kentte huzur ve asayişin korunmasına katkıda bulunmak amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne iki yeni araç alımı yapılacak.

Çorlu Belediyesi şubat ayı meclis toplantısında iki adet panelvan aracın temin edilerek Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne hibe edilmesi konusu görüşüldü. Şubat ayı olağan meclis toplantısının gündem maddelerinden biri olan Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce talep edilen iki adet aracın hibe edilmek üzere satın alınması hususu oy birliğiyle kabul edildi.


‘Emniyet Ekiplerinin Sayısı Artırılmalı’

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Kentimizde huzurun ve güvenliğin sağlanması için İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce kullanılacak iki yeni araç alımını yapacağız. Araçlarımızın şimdiden Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Tabii emniyet güçlerimizden de önemli bir beklentimiz olduğunu bir kez daha dile getirmek istiyorum. Biz Çorlu Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Emniyet ekiplerimizin de personel sayısını artırmasını ve her gün daha da büyüyen Çorlu’muzda asayişin sağlanmasını talep ediyoruz. 


‘Hizmetlerimizin Karşılığı Bu Olmamalı’

Kentimizde zaman zaman güvenliğin eksik kaldığını hepimiz görüyoruz. Çocuklarımızın oyun oynayabilmesi amacıyla büyük emeklerle hayata geçirdiğimiz parklarımıza zarar veriliyor, defalarca yenisini taktığımız ızgara ve mazgallar çalınıyor, esnafımız ve vatandaşlarımız artan hırsızlık olaylarıyla karşı karşıya kalıyor, Gaziler Parkı ve çevresinde gerçekleşen kanuna aykırı davranışlar sebebiyle vatandaşlarımız hoş olmayan manzaralara maruz kalıyor. Hizmetlerimizin karşılığının bu olmaması gerektiğini düşünüyorum.


‘Çorlu’muza Sahip Çıkmalıyız’

Üzülerek söylüyorum ki Çorlu’muzda güvenlik konusunda bazı sıkıntılarımız var. Bir kez daha altını çizerek ifade etmek istiyorum: Eğer bizler bu kentin yöneticileriysek, elimizi taşın altına koymalı ve hem Çorlu’muz hem de vatandaşlarımız için asayişi sağlamalıyız. Kısacası kentimize sahip çıkmalıyız. Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluk içinde yaşayacağı bir kent yaratmak, bence Çorlu’muz için en önemli hizmet. Asayişi ve güvenliği sağlamak İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün görevi fakat bizler de 7/24 görev başında olan Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ile elimizden gelen desteği sunuyoruz. Hatta yakın zamanda zabıta kadromuza 23 yeni arkadaşımızı dâhil ederek bu konuyu ne kadar ciddiye aldığımızı bir kez daha göstermiş olduk. Güvenli bir kent için ilerleyen zamanlarda daha büyük adımların atılmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.


 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.