Şubat Ayı Meclis Toplantısı Kararları

(04.02.2021)         

Çorlu Belediye Meclisi´nin Şubat ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un yönetiminde Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Meclis gündemine geçilmeden önce Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, 25 Ocak’ta hayatını kaybeden ÇBSK Basketbol A Takımı Kaptanı Ziya Berhan Kılıç’ı anarak taziye mesajlarını iletti ve ardından Çorlu’da belediye ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Meclis’e bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Toplantıya konuk olarak katılan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu’da yapılacak yatırımlar ve Çorlu Belediyesi ile ortaklaşa yapılacak projeler konusunda bilgi vererek tüm Çorlulular’ın yeni yılını kutladı.

Gündem maddelerine geçilmeden önce beş ek gündem maddesinin de gündeme alınması oy birliğiyle kabul edildi.

Şubat ayı olağan meclis toplantısında gündem maddeleri tek tek görüşüldü ve alınan kararlar şöyle oldu:

-          Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 27 adet yeni taşıt ve iş makinesinin alınması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-          Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce talep edilen 2 adet aracın hibe edilmek üzere satın alınması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-          Müdürlükler arası bütçe aktarılması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-          İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından işletilen Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun ücret tarifesinin düzenlenmesi konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis’e verilen arada toplanan Plan ve Bütçe Komisyonu’nun aldığı karar oy birliğiyle kabul edildi.

-          Ambalaj atıklarının toplanması için puan ödül sistemi kurulması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-          Mülkiyeti Çorlu Belediyesi’ne ait olan taşınmazlarda hâkim hissedarın vatandaş olduğu konularda satışa esas işlemlerde Belediye Encümenine yetki verilmesi hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-          Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu’da yapılması planlanan Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı Projesi kapsamında Çorlu Belediyesi tarafından kullanım hakkı işlemlerinin tamamlanması ve protokol düzenlenmesi adına Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-          İçişleri Komisyonu raporu Meclis Üyesi Oya Asıl Güney tarafından okundu ve rapor oy birliğiyle kabul edildi.

-          Plan ve Bütçe Komisyonu raporu Meclis Üyesi Öner Tekin tarafından tek tek okundu ve oylanarak kabul edildi.

-          İmar planı değişikliklerinin görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

-          İmar Komisyonu raporu maddeleri Meclis Üyesi Kemal Ergin tarafından tek tek okundu ve oylanarak kabul edildi.

-          Çorlu Kent Konseyi’nin yıl içerisinde yapılacak etkinliklerde kullanılmak üzere bütçe talep etmesi konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu ile Sosyal Etkinlikler ve Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

-          Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’ndan gelen talebe istinaden; Belarus-Bobruisk şehri ile kardeş şehir protokolü imzalanması için Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-          “Yaşayan Sokaklar” projesi için yapılacak çalışmaların görüşülmek üzere Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ile İçişleri Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

-          Hatip Mahallesi’nde yer alan ve inşaatı süren Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi’nin iç tefrişatı ile peyzajının yapılması için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak karşılıklı protokol için Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-          Şeyhsinan Mahallesi’nde bulunan endüstri meslek lisesinden gelen imar planı değişikliği talebinin görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

 

 

Ahmet Sarıkurt Başkan Haberleri (Son 5)

 Masal Park Bölgemize Renk Katacak
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park
 “Parklarımıza Hep Birlikte Sahip Çıkalım”

 “Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz”

 Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Ş
 Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. Başkanlığına Seçildi
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt 166 oy alarak Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2. başkanlığına seçildi.