HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Kenan Demiray dan Büyük Show

 Yeni kurulan Ergene ilçe belediye başkanlığına CHP´den aday adayı olan Kenan Demiray, hafta sonu en büyük gösterisini yaptı. CHP Ergene ilçe lokalinde

corlu 28.10.2013 06:17:36    (3041) Okunma

Yeni kurulan Ergene ilçe belediye başkanlığına CHP´den aday adayı olan Kenan Demiray, hafta sonu en büyük gösterisini yaptı. CHP Ergene ilçe lokalinde yapılan büyük gösteriye yüzlerce partili katıldı. Uzun araç konvoyu ile Sağlık Mahallesindeki CHP ilçe lokaline gelen Kenan Demiray, bu konuda ustalığını gösterdi. Dosta Güven Rakiplere Gözdağı veren Demiray, Ergene´ye ´Sizin İçin geldim´ dedi.

Ergene ilçe belediyesine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) den adaya adayı olan Kenan Demiray Ergene İlçe lokaline gelerek partililer ile bir araya geldi. Ulaş’tan uzun araç konvoyu ile Sağlık mahallesindeki CHP ilçe lokaline gelen Demiray burada partililere seslendi. Ulaş’tan hareket eden uzun araç konvoyu önündeki otobüsün camından vatandaşları selamlayan Kenan Demiray, tam anlamı ile gövde gösterisi yaptı.
CHP Ergene ilçe lokalinde ilçe başkanı Erdinç İrel ve yönetim kurulu üyeleri ile kalabalık bir partili tarafında karşılanan Kenan Demiray burada uzun bir konuşma yaptı.
Halkçı Bir Babanın Oğluyum
Siyasetin uzun bir yol olduğunu kaydeden Demiray; “Beni tanıyanlar var tanımayanlar var. 43 Yaşındayım. Evliyim iki tane oğlum var. Geçmişimiz de siyaset hiç bitmedi. 1977 de rahmetli babam, 1992 de SHP den aday adayı 1994 de CHP den aday adayı idi. Bir halkçı başkanın oğluyum.” Dedi.
Belediyecilik Bir Sanattır
 Ergene Belediyesi için geldiğini kaydeden Demiray; “Ergene için geldim, sizin için geldim. Arkadaşlar belediyecilik bir sanattır. Meşakkatli bir yoldur. Bu yolda ilerlemek her babayiğidin harcı değildir. Üç dönemdir sandıktan çıkmayı başardık. Ulaş’ta çok büyük hizmetler yaptık. Burada diğer başkanlarımızda öyle yaptık, böyle yaptık diyorlar ama,  herkesi Ulaş’a  davet ediyorum. Ulaş’ta neler yaptığımızı görsünler.  Bunca yıllık siyasetimiz de büyük tecrübeler edindik  düğün salonları yaptık, açık düğün salonları yaptık, yollar yaptık, ekmek su gibi ihtiyaç olan MOBESE  bile yaptık. Bunların hepsini ergeneye taşımak için bilgimizi deneyimimizi sunmak için geldim.” Dedi.
Cumhuriyet Değerleri Önemli
 Demiray; “Arkadaşlar Cumhuriyet değerlerinin yaşatılması bizim için önemli. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve rahmetli Karaoğlan’ımızın onayı ile geldim rahmetli Karaoğlan’ın ruhu ile geldim. Çocuklarımızın Türküm, Doğruyum, Çalışkanım demesi için geldim.” Dedi.
Ergene’nin Mimarı Benim
Ulaş Belde Belediye Başkanı Kenan Demiray; “Ergene`yİ 3 yıldır karış karış geziyorum Birçok sorun var hepsini yerinde gördüm. Ergene ilçesinin mimarı benim bu projeyi hazırlayan revizyon eden bu güne getiren kişi benim. Emek hırsızlığı yapmadım. Bu günden sonra da Ergene`nin akışına yön vermek için geldim. Adaylığım geldiği zaman sizlerle Ergeneyi kurma sözü veriyorum” dedi.
Ana Merkez Sağlık Mahallesinde Olacak
Ulaş belediye başkanı olması nedeni ile bazılarının kafalarında soru işareti olabileceğini kaydeden Demiray;.”Kenan Demiray başkan olursa her şeyi alıp Ullaş götürecek denebilir. Bizler Hz. Ali kadar adaletli, Hz. Muhammed (S.A.V.) kadar birlik ve beraberlik içinde birleştirici olmalıyız. Beni bugüne kadar tanıyanlar ne kadar adaletli olduğumu bilirler. Yerimden yönetim modelini benimsiyoruz. Ergene ilçesinde çeşitli köy ve beldelere yapacağız belediye birimleri oluşturup vatandaşın yerinde hizmet almasını sağlayacağız. Ana merkez de Sağlık Mahallesi ve Yeşiltepe’de olacak. Bunun sözünü şimdiden size veriyorum.” Dedi.
Büyük Şehiri Kim Alırsa Hizmeti de O Alır
Kenan Demiray; “Bu modelde herkes mutlu olacak. Belediyemiz tasarruf etmiş olacak. Ulaşa gelin diğer belediyelerle olan farkı görün. Burada en önemli unsur, Büyükşehir belediyesi. Ak partililer şunu savunuyor. Ak parti gelirse hizmet gelir diyorlar. Aslında Büyükşehiri CHP alırsa hizmet olacak. Büyükşehir’i Ergene’yi CHP bayrağını dikeceğiz.”dedi.
Kenan Demiray Neler Yapacak
 Demiray; “Yeşiltepe ve Sağlık mahallesine değinmek istiyorum. Burada yaşayanlar beni anlayacak. İlk işim içilebilir sürekli kullanılabilir su vermek olacak. İlk işim alt yapılarını yağmur kanallarını yapmak olacak. Sonra çalışan kadınlarımızı düşünerek çocuklarını bırakacakları kreşler yapmak istiyoruz. Otobüs duraklarını ıslah ederek yaz kış vatandaşımızı koruyacak duraklar yapmak istiyorum. Açık düğün salonları ve sosyal alanlar yapacağım. Sağlık mahallesinin imar sorunu var. Belediyemizin imarı namusumuzdur. İmar ihale ile başkalarına teslim edilemez. İmarı sizlerle beraber el ele düzenleyeceğiz.” Dedi.
Demiray; “Ergene olmasaydı bu bölge Çorlu Belediyesinin bir mahallesi olacaktı. Çorlu Belediyesi zaten büyük işlerle uğraşıyor. Bu proje ile kazanan köylerimiz olacak. Bu proje ile sağlık mahallesi, Yeşiltepe kazanacak. Ben projenin mimarlarına arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bana verdiğiniz destekten dolayı tüm katılan herkese ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.
Birik Beraberlik Fotoğrafı Çekildi.
Kenan Demiray’ın konuşması sonrasında CHP ilçe başkanı Erdinç İrel diğer aday adaylarını sahneye davet ederek hep beraber birlik fotoğrafı verdi. CHP nin Ergene ilçe belediye başkanlığı için 6 adayı vardı ancak birlik beraberlik fotoğrafından 5 aday adayı vardı. O karede Velimeşe Belediye Başkanı Rasim Yüksel yoktu
Haber videosu izle
corlu 28.10.2013    (3041) Okunma
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR                 YORUM EKLE
19.000 kişilik ilçe başvurusu yapan çok zeki bir başkan bravo. Gördük Ulaşa yapamadığı 15 senelik hizmetleri nasılsa belediye kapanıyor diye borçlandırıp yaptığını. Kimin Ergene için uğraştığını biliyoruz. ilçe merkezi Marmaracığa verildi Ulaşa değil. Sen Projene Sağlık Mah ve yeşiltepeyi eklemedin neden sırf diğerlerinden aldığın duyumu kullanıp erken davranmak için. Ama şunu unuttun Başkan. Kanuna göre 50.000 kişi altındaki başvurular zaten değerlendirilmiyor. Çalıntı projelerle gelme bize...
 Rumuz:  Marmaracık  İP:176.33.112.59  Zaman:30.10.2013 17:59:57
Genel baskan gibi 250 araç 1000 kisiye konuştu konuşma mükemmel Helal
 Rumuz:  Tyd  İP:178.243.138.129  Zaman:29.10.2013 07:36:14

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Bakan Talimat Verdi Metruk Binalar Yıkılacak 19.04
  Orion da Final Heyecanı 18.04
  Daimi İşçilerle Buluşma Kahvaltısının Sonuncusu Düzenlendi 18.04
  Temizlik İşçilerine Okuma Yazma Kursu Veriliyor 18.04
  Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Başladı 17.04
  İclal Aydın Sevenleriyle Orion’da Buluşuyor 17.04
  23 Nisan da Ergene de Bir Dizi Açılış Gerçekleşecek 17.04
  Bulgar Belediye Başkanları Teski Tesislerini Gezdi 17.04
  Alpullu Şeker Fabrikası İstişare Toplantısı Gerçekleşti 17.04
  BAYSAN Konuyu Araştıracam 16.04
  Trendgiller’in Maceraları Trend Arena’da 14.04
  Başkan Uyan Kursiyerlerle Buluştu 14.04
  CHP Çorlu İlçe Yönetimi Çorlu TSO Ziyaret Etti 14.04
  Tekirdağ Afet Gönüllüleri Projesi Hayata Geçti 14.04
  Tekirdağ İstihdam Fuarı Çorluda Yapılacak 14.04

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası