HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Ergenede Atatürk Evine Ziyaretler Devam Ediyor

 
Ergene Belediyesi tarafından Ergene ilçesine kazandırılan sayısız kalıcı eserlerden biri olan Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesine ziyaretle

corlu 10.10.2022 11:04:39    (660) Okunma


Ergene Belediyesi tarafından Ergene ilçesine kazandırılan sayısız kalıcı eserlerden biri olan Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesine ziyaretler yoğun bir şekilde devam ediyor.

Ergene Belediyesi tarafından 10 Ocak tarihinde İlçeye kazandırılan Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesi ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor. Tekirdağ ili ve ilçelerinin yanı sıra İstanbul’dan da Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesini ziyaret etmeye gelen misafirler oluyor.

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’dan akraba ziyaretine gelen vatandaşlar Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesinin adını İstanbul’dan duyduklarını ve hem akraba ziyareti hem de bu büyük eseri ziyaret ettiklerini belirttiler. Ergene Belediyesi tarafından yapılan bu projeyi çok beğenip, takdirle karşıladıklarını söyleyerek, bu büyük eseri gezerken oldukça fazla etkilendiklerini, içinde binlerce tarihi eserin bulunduğu bu büyük projenin Türkiye’de örnek gösterilecek bir proje olduğunu da belirttiler.

Türkiye’deki Atatürk Evlerinden çok daha farklı ve çok daha özel bir projeyi Ergene’ye kazandırmaktan ve bu büyük projeye Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçilerin gelmesinden dolayı, gurur ve mutluluk duyduğunu belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene halkımıza söz verdiğimiz bu güzel projemiz Ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Selanik’te doğduğu evin birebir aynısıdır. Açıldığı günden bu yana vatandaşlarımızın akınına uğrayan Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzemize Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçide geliyor. Pazartesi günleri kapalı olan Atatürk Evi ve Müzemizi diğer günlerde vatandaşlarımız ziyaret edebilir. Ergene halkımızın yanı sıra güzel Ülkemizin her köşesinden vatandaşlarımızı projemize ziyaret etmeye bekliyorum” dedi.

corlu 10.10.2022    (660) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  TÜRSAB Trakyadan KOSOVA Ziyareti 07.03
  İYİ Parti den Basına Destek Çağrısı 20.02
  Ergünkent İnşaat’tan Açıklama 28.01
  TGF Genel Başkanına Kınama 23.01
  Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi 16.01
  Bursluluk Sınavına Rekor Katılım 16.01
  Nisan Ayında 41 Yaşındayız 16.01
  Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz 16.01
  1. Hamsi Festivali Coşkusu 16.01
  Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması 27.12
  Ali Darıcının Ziyaretleri Ses Getirdi. 26.12
  TED KOlejinden Geleceğe Nefes Katan Proje 23.12
  Vekil Mustafa Yel Müjdeyi Verdi 23.12
  İkinci Kez Çorlunun Gururu Oldu 23.12
  Meydanlar Işık ve Figürlerle Süslendi 23.12

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası