HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

TED Çorlu Koleji Atasının Huzurundaydı

 
Atatürk’ün direktifleriyle 94 yıl önce kurulan Türk Eğitim Derneğinin Çorlu’daki neferi olan TED Çorlu Koleji birinci yaş gününü Anıtkabir’de kut

corlu 05.10.2022 11:02:06    (749) Okunma


Atatürk’ün direktifleriyle 94 yıl önce kurulan Türk Eğitim Derneğinin Çorlu’daki neferi olan TED Çorlu Koleji birinci yaş gününü Anıtkabir’de kutladı. Bu anlamlı ziyaret için yaklaşık 500 öğrencinin, velinin, öğretmenin ve yöneticinin katıldığı kafile 1 Ekim Cumartesi günü Anıtkabir’deydi.

Ziyaret esnasında TED Çorlu Koleji Ailesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Dayanıklı Anıtkabir Özel Defteri’ne not düştü, Mozoleye çelenk bıraktı, saygı duruşundan sonra Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdıklarını öğrencileri ile paylaştı. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Dayanıklı deftere şunları yazdı:

“Atamız, Ulu Önderimiz, Başöğretmenimiz,
Bugün, direktiflerinizle 94 yıl önce kurulan Türk Eğitim Derneğinin Çorlu’daki neferi olarak huzurunuzdayız. Yaktığınız meşaleyi TED Çorlu Kolejinde emin adımlarla taşıyacağımızı, açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedefe durmadan ve yorulmadan yürüyeceğimizi bir kez daha haykırmak için buradayız.
Bizler, ülkünüz doğrultusunda yurdumuzu dünyanın en mamur ve en medeni memleketleri seviyesine çıkaracak, millî kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne getirecek, gurur duyacağınız bir gençlik yetiştirmek için yola çıktık. Bu doğrultuda, ilkelerinize ve Cumhuriyet’in kazanımlarına bağlı, ulusal ve manevi değerleri özümsemiş, yüksek ahlaklı, insan sevgisiyle dolu, adalet duygusu yerleşmiş, özgüveni tam, çözüm üretme bilinci gelişmiş, akademik, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda fark yaratan, dünya vatandaşı olarak bayrağımızı her yerde başarıyla dalgalandıran nesiller yaratmayı hedefledik.
TED Çorlu Koleji Ailesi olarak vazifemizin bilinciyle çok çalışacağız, durmayacağız, yorulmayacağız. Öğrencileri, öğretmenleri, yöneticileri ve velileriyle size layık bir Aile olacağız. Söz veriyoruz Bu inanç ve duygularla ebedi istirahatgahınızda rahat ve huzur içinde olmanızı diliyoruz.
Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti ve büyük eserleriniz için size bir kez daha sonsuz şükranlarımızı sunuyor, huzurunuzda saygı, sevgi ve minnetle eğiliyoruz.”

Heyecan ve gurur duyulan bu törenden sonra Anıtkabir Müzesi’ni gezen TED Çorlu Koleji öğrencileri, velileri, öğretmenleri ve yöneticileri unutulmayacak bir gün yaşadılar. Özellikle Kurtuluş Savaşı Müzesi’nin büyüleyici atmosferinden etkilenerek savaş yıllarını ve o yıllarda yaşanan zorlukları somut bir şekilde gördüler. Yapılan kutsal mücadelenin ve kazanılan zaferlerin gururunu bir kez daha yürekten hissettiler.

corlu 05.10.2022    (749) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  TÜRSAB Trakyadan KOSOVA Ziyareti 07.03
  İYİ Parti den Basına Destek Çağrısı 20.02
  Ergünkent İnşaat’tan Açıklama 28.01
  TGF Genel Başkanına Kınama 23.01
  Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi 16.01
  Bursluluk Sınavına Rekor Katılım 16.01
  Nisan Ayında 41 Yaşındayız 16.01
  Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz 16.01
  1. Hamsi Festivali Coşkusu 16.01
  Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması 27.12
  Ali Darıcının Ziyaretleri Ses Getirdi. 26.12
  TED KOlejinden Geleceğe Nefes Katan Proje 23.12
  Vekil Mustafa Yel Müjdeyi Verdi 23.12
  İkinci Kez Çorlunun Gururu Oldu 23.12
  Meydanlar Işık ve Figürlerle Süslendi 23.12

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası