HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Ergene Belediyesinin Çilek Tarlalarına Yoğun İlgi Gösteriliyor

 Ergene Belediyesinin tarım arazilerinden olan çilek tarlalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ergene ve Tekirdağ’ın diğer ilçelerinin yanı sıra Erg

corlu 20.07.2022 15:22:18    (271) Okunma

Ergene Belediyesinin tarım arazilerinden olan çilek tarlalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ergene ve Tekirdağ’ın diğer ilçelerinin yanı sıra Ergene Belediyesinin çilek tarlalarına İstanbul’dan da misafirler geldi.

Ergene Belediyesinin tarım arazilerinden olan çilek tarlalarını Kurban bayramı tatili içinde binlerce vatandaş ziyaret etti. Lavanta bahçelerinin ardından Ergene Belediyesinin ikinci tarım arazisi olan çilek tarlaları Lavanta bahçeleri gibi vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Dalından organik çileklerden yiyen vatandaşlar daha önce hiç bu kadar lezzetli bir çilek yemediklerini belirttiler.

Çilek Kafede Sabah Kahvaltısı Servisi Başladı
Kurban bayramının üçüncü gününde çilek tarlalarında sabah kahvaltısı servisi de başladı. Çilek kafe de hazırlanan serpme kahvaltılar aileleri ve sevdikleri ile birlikte çilek tarlarına sabah kahvaltısı yapmak için gelen vatandaşlara sunuldu. Kahvaltısını yapan vatandaşlar ardından çilek tarlalarında dalından çilek topladı. 20 dönümlük alanda oluşturulan çilek tarlalarında dalından çilek toplayan vatandaşlar bu güzel hizmetten dolayı başta Ergene Belediye Başkanı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler. Vatandaşlar daha önce hiç bu kadar lezzetli çilek yemediklerini belirterek, “Ergene Belediyesinin oluşturmuş olduğu çilek tarları gerçekten çok güzel olmuş. Çilek kafede sabah kahvaltımızı yapıp ardından da dalından çilek toplayıp alış verişimizi yapıyoruz. Ayrıca tarladan dilediğimiz kadar da çilek yiyebiliyoruz” dediler.

Herkesi Çilek Tarlalarımıza Bekliyoruz
Ergene Belediyesinin çilek tarlalarına gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak sosyal belediyecilik alanında yaptığımız öncü çalışmalarımızın yanı sıra tarım alanında da bölge çiftçisine örnek olacak uygulamaları hayata geçirerek rol model olmayı hedefliyoruz. Ergene Belediyemizin ikinci tarım arazilerinden olan çilek tarlalarımız lavanta bahçelerimizin hemen yanında 20 dönümlük arazi içinde oluşturduk. Vatandaşlarımıza çilekleri dalından kopartarak sepetlerine toplayıp evlerine organik meyve götürme imkanı sunduk. Kurban bayramı tatili içinde halkımız çilek tarlalarımıza yoğun ilgi gösterdi. Ergene ve Tekirdağ’ın diğer ilçelerinden binlerce vatandaşımız çilek tarlalarımızı ziyaret etti hatta İstanbul’dan dahi çok fazla misafirimiz çilek tarlalarımızda konuk ettik. Misafirlerimiz ile birebir sohbet etme imkanım oldu herkes çilek tarlalarımızı, çileklerimizin lezzetlerini çok beğendiklerini söyledi. Bu memnuniyet bizleri çok sevindirdi. Çileklerimiz bizim bebeklerimiz gibi, herkesin onlara hayranlıkla bakması dokunması, neşeyle toplaması çok hoşumuza gidiyor. En çok çocuklar içinde mutlu oluyoruz, bizlerin çocukluk zamanları toprak üzerinde geçti ancak onlar kapalı dört duvar arasındalar. Anneleri babaları marketlerden, pazarlardan tabi çilek alıp geliyorlar ama onlar burada dalından organik en taze çilekleri yiyebiliyor. Ergene Belediyenizin çilek tarlalarından elleriyle çilek toplayıp evlerine götürmek isteyen herkesi çilek tarlalarımıza bekliyoruz” dedi.

corlu 20.07.2022    (271) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  Tekirdağ B.B. Ödüle Doymuyor 05.09
  Toplu Sünnet Şöleni Gerçekleştirildi 05.09
  Çerkezköyün Çehresi Değişiyor 05.09
  Kamuoyuna Açıklama 05.09
  Ergene’de Hayallerimizi Gerçeğe Dönüştürüyoruz 05.09
  Şarköyde Cumhuriyet Coşkusu 05.09
  ÇİSAD 20 Yaşında 26.08
  Çorlu DEVA Basın Mensuplarıyla Buluştu 25.08
  Soydaşlarımız Sandıklara Sahip Çıkalım 25.08
  Yıldız Filiz Çorluyu Gururlandırdı 03.08
  TESKİ Bu Şehre İhanet Ediyor. 02.08
  Özgür Basın Topluma Katkı Sağlar 25.07
  Pardon Basında sansür kalktı mı dediniz 25.07
  Çorluspor1947de Hedef 3. lig 22.07
  Başkan Sarıkurt Kazımiye Mahallesi Sakinleriyle Buluştu 22.07

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası