HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Yusuf Gümüş Çorlu luyuz Tekirdağ lıyız

 Ergene Ulaş Çamlık alanda düzenlenen Çorlu Sinoplular Derneği pikniğinde konuşma yapan Dernek Başkanı Yusuf Gümüş ‘’ 1980 li yıllarda Çorlu’ya gelen S

corlu 11.08.2018 10:42:26    (1588) Okunma

Ergene Ulaş Çamlık alanda düzenlenen Çorlu Sinoplular Derneği pikniğinde konuşma yapan Dernek Başkanı Yusuf Gümüş ‘’ 1980 li yıllarda Çorlu’ya gelen Sinoplular bugün artık Çorlu’lu Tekirdağ’lı ve Türkiye’li oldu.’’ dedi.

Kuruluşunun 25. Yılına özel düzenlenen Sinoplular Derneği Pikniğinde açılış konuşmasını yapan Başkan Yusuf Gümüş katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti.

Şentop’a Özel Teşekkür.
Gümüş ‘’Kıymetli TBMM Başkan vekilim Tekirdağ Milletvekilimiz Tekirdağ’ımız yetiştirdiği büyük Devlet adamı sayın Mustafa Şentop, şeref verdiniz hoş geldiniz, bugün bizi burada onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Konuşmasına devam eden Gümüş ‘’Kıymetli milletvekilim Tekirdağ milletvekilim Mustafa Yel, bizi hiç bir programda yalnız bırakmayan CHP Tekirdağ milletvekilimiz sayın Candan Yüceer, Tekirdağ Milletvekilimiz İlhami Özcan Aygun, Çorlu Kaymakamımız Sayın Levent Kılıç, bu organizasyonumuzun düzenlenmesinde bize gerçekten büyük katkı veren Ergene Kaymakamımız sayın Fatih Kızıltoprak size özellikle çok teşekkür ediyorum, Ergene Belediye Başkanımız Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt, 4 dönem Çorlu’ya hizmet eden ve her zaman Sinopluların yanında olan önceki dönem Belediye Başkanımız Ünal Baysan, İlçe başkanlarım, AKPARTİ’nin genç dinamik Tekirdağ il Başkanı Cüneyt Yüksel, Muratlı Kaymakamım, bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan hemşehri dernek başkanlarım, esnaf odaları başkanlarım, diğer il ve ilçelerden gelen Sinoplu dernek başkanlarım kıymetli hemşehrilerim, bu etkinliğin düzenlenmesinde çok emek sarf eden genç kardeşlerim, sevgili dostlarım, sizleri sevgi ile selamlıyorum.’’ Dedi.

Derneğimiz Çeyrek Asrı Doldurdu.
Dernek hakkında kısa bilgi veren Başkan Yusuf Gümüş ‘’Sayın TBMM başkan vekilim, Çorlu Sinoplular Derneği 1993 yılında, ağabeylerimiz, babalarımız tarafından kuruldu. biz de o zamanlar 20 li yaşlardaydık, derneğimiz çeyrek asrı doldurdu’’ dedi.

Artık Çorlu’lu Olduk
Yusuf Gümüş ‘’1980 li yıllarda Çorlu’ya gelen Sinoplular bugün artık Çorlu’lu Tekirdağ’lı ve Türkiye’li oldu.’’ Dedi.

Çeyrek Asrın Hatırına
Gümüş ‘’Çeyrek asrın hatırına bugün burada bir etkinlik yapalım istedik, ata sporumuz olan yağlı güreşçilerimiz getirdik, gençlerimiz de sınav stresini atsın diyerek, bu günlerde gündemde olan genç bir kardeşimizi Aleyna Tilki’yi davet ettik. Hep beraber güzel bir eğlence geçireceğimiz tahmin ediyorum.’’ dedi.

Sinoplular 40 Yılını Doldurdu.
Gümüş ‘’Sinoplular Çorlu’da 40’ncı yılını doldurdu. Artık çocuklarımız Çorlu doğumlu, bizler artık, Çorlu’lu yuz Tekirdağ’lı yız Türkiye’li yiz’’ dedi.

Dernek Binamızı Satın Aldık.
Çorlu Sinoplular Derneği hakkında bilgiler veren başkan Gümüş ‘’Derneğimiz geçmiş dönemlerde güzel faaliyetler yaptı, söz vermiştik, Gümüş İnşaat olarak bağışta bulunduk ve  dernek binamızı satın aldık derneğimiz kendi mülkiyetine kavuştu´´ dedi.

150 Öğrenciye Burs Veriyoruz.
Gümüş ‘’Geçen sene düzenlenen piknikte 100 öğrencimize burs vereceğiz dedik, bu sayı siz üyelerimizin ve iş adamlarımız katkıları ile bu sayı 150 oldu, 150 öğrencimize burs verdik, vermeye devam ediyoruz’’ dedi.

Sinoplular Vatanının Devletinin Yanında Olmuştur.
Çorlu’da yaşayan Sinopluların her zaman Devletinin yanında olduğunu kaydeden Gümüş ‘’Derneğimiz ve hemşerilerimiz her zaman vatanının devletinin yanında olmuş, 15 Temmuz’da her Türk vatandaşı gibi, vatanını milletini seven her Türk vatandaşı gibi meydanlarda olmuş meydanlar doldurmuştur’’ dedi.

Mazlumların Yanında Olduk.
Gümüş ‘’Baktık ki Halep’te mazlumlarımız var, bir un kampanyası yapalım dedik, Sinoplular Derneği olarak 1500 çuval Unu Halep’e gönderdik.’’ dedi.

Allah Birlik Beraberliğimizi Bozmasın
Konuşmasının son bölümünde birlik beraberlik mesajları veren Çorlu Sinoplular Dernek başkanı Yusuf Gümüş ‘’Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın, hepinize çok teşekkür ediyorum, Çorlu’muza Tekirdağ’ımıza katkı sağlamaya devam edelim, şehrimiz sevelim, bu şehir hepimizin, bu şehirde kardeşçe yaşayalım, hepinize saygılar sunuyorum.’’ dedi.

corlu 11.08.2018    (1588) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Tepkiler Artınca Basın Açıklaması Geldi 13.07
  Süleymanpaşa da Sinirler Gerildi. 11.07
  CHP İlçe Başkanından Vahim İddia 07.07
  Türkiye de Satılmadık Yer Bırakmadılar 05.07
  Bundan Sonra Ergene de Rahat Uyku Yok 04.07
  Deniz ve Havuzdan Bulaşan Hastalıklar 04.07
  Akparti İl Yönetimine 2 Kadın 01.07
  Karadenizliler Bu Milletin Asli Unsurlarıdır. 01.07
  Hasan Toprak O Arsaya Hastane Yapılacak 18.06
  AKP Tekirdağ İl Başkanı Özür Dilemeli 14.06
  Orion’dan 150 TL O-PARA kazanma fırsatı 13.06
  Vatandaşın Sorunları İle İlgileniyoruz. 11.06
  19 Mayıs Bütçesi Nasıl 222 Bin TL Oldu. 10.06
  Albayrak, Er Meydanında Söz Verdi 09.06
  6 Yıl Önce Söz Vermiştim 07.06

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası