HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Bulgar Belediye Başkanları Teski Tesislerini Gezdi

 Trakya Kent ve Bulgaristan Ram Trakya Belediyeler Birliği tarafından organize edilen ziyaret ve inceleme gezisi kapsamında Bulgar heyet TESKİ’nin tesi

corlu 17.04.2018 15:22:40    (353) Okunma

Trakya Kent ve Bulgaristan Ram Trakya Belediyeler Birliği tarafından organize edilen ziyaret ve inceleme gezisi kapsamında Bulgar heyet TESKİ’nin tesislerini inceledi. Heyet Bulgaristan Ram Trakya Belediyeler Birliği Başkanı Angel PAPAZOV ve beraberindeki Bulgar Belediye Başkanlarından oluştu.

İnceleme TESKİ Süleymanpaşa Batı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ile başladı. Tesiste Bulgar heyeti TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA karşıladı. Genel Müdür BAŞA’nın yanında Genel Müdür Yardımcısı İ.Feyzi ÜNAL, Atıksu Arıtma Tesisi Dairesi Başkanı İmdat DEMİR ve tesis personeli yer aldı.

Süleymanpaşa Batı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma ve Süleymanpaşa Naip İçme Suyu Arıtma Tesisleri Gezildi
Öncelikle TESKİ’nin il genelindeki atıksu arıtma tesisleri hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Yüksek Çevre Mühendisi Gülçin DOĞAN, TESKİ’nin işlettiği tüm tesisler hakkında bilgiler verirken Süleymanpaşa Batı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma tesisi hakkında detaylı anlatımlar gerçekleştirdi. Ardından sunumda anlatılanlar doğrultusunda tesis gezilerek yerinde incelendi. Yetkililer tesisin işletilme süreci hakkında uygulamalı olarak gösterimde bulundu. Dikkat ve hayranlıkla tesisi inceleyen ve anlatılanları dinleyen Bulgar heyet, yapılan tesisin devasa olduğunu, Süleymanpaşa gibi nüfusu kalabalık bir ilçenin atıksuyunun başarıyla arıtıldığını, çevre standartlarına uygun olması ve böylece doğanın korunduğunu ifade ederek, tesisin yapımında ve işletilmesinde emeği geçen başta Genel Müdür BAŞA olmak üzere tüm TESKİ personeline teşekkür ederek başarılar dilediler.

Daha sonra TESKİ Süleymanpaşa Naip İçme Suyu Arıtma Tesisi ziyaret edildi. İncelemelerin öncesinde Kimya Mühendisi Murat YILDIZ Süleymanpaşa Naip İçme Suyu Arıtma Tesisinin işletilmesi ve TESKİ’nin il genelindeki içme suyu arıtma tesisleri hakkında sunum yaptı. Ardından Kimya Teknikeri Gülnur SAKALLIOĞLU, TESKİ Laboratuvar Şube Müdürlüğünün çalışmaları hakkında sunum yaptı. Yapılan sunumlarda TESKİ’nin il genelinde abonelerine temin ettiği suyun kalitesinin her geçen gün arttığına, TESKİ’nin kurulmasının ardından yapılan içme suyu altyapı çalışmaları sayesinde kısa bir süre içinde resmi verilere göre ülke genelinde su kalitesinde önce ilk 7 il arasına, sonra ilk 3 il arasına girdiği ifade edildi. Bunun üzerine Genel Müdür BAŞA ve Bulgar heyet şebeke suyundan birer bardak su içti. Suyun lezzetinin iyi olduğu ifade edildi.

PAPAZOV TESKİ’nin Tesislerine Hayran Kaldı
Bulgar heyet TESKİ’nin yatırımlarını gayet başarılı bulduklarını, yapılan çalışmalarının Tekirdağ’ın uzun yıllar altyapı ihtiyacını karşılayacağını belirttiler. İçme suyu altyapı hatlarında kullanılan, uzun ömürlü Duktil Boruların sağlıklı suyun önemli bir sebebi olduğunu ve bu boruları kendi ülkelerinde de kullanmak istediklerini belittiler.

Bulgaristan Ram Trakya Belediyeler Birliği Başkanı Angel PAPAZOV; “TESKİ Tekirdağ’a çok önemli yatırımlar yapmış. Teknolojiyi de kullanarak modern tesisler inşa etmiş. Kurulmasından itibaren 3 yıl gibi kısa bir süre içinde hem içme suyu hem de atıksu yatırımları tamamlanmış ve hizmete alınmış. Tekirdağ halkının daha iyi hizmet alması için çalışıyorsunuz bu apaçık ortada. Yapılan tesisleri çok beğendik. TESKİ’nin tecrübelerinden yararlanmak isteriz. Ayrıca sizin misafirperverliğiniz için teşekkür ederiz.” dedi.

Genel Müdür BAŞA da TESKİ ekibi olarak, istemeleri doğrultusunda kendilerine her türlü teknik bilgi paylaşımında bulunabileceklerini ifade etti.
İncelemelerin ve bilgi paylaşımlarının ardından Bulgar heyet tesisten ayrıldı.

corlu 17.04.2018    (353) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  31 Mart Seçimlerinde Tekirdağ Adayları
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  AK Parti Adayına İlk Tepkiler
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Mestan Özcan; Bana Martaval Okumasınlar 20.03
  Grevdeki İşçilere Fırça Atmışlar Küfür Etmişler 18.03
  Siyasette Seviye Çok Düştü 18.03
  Mestan Özcan Rakibi Kadir Abiye Sordu? 17.03
  Sarıkurt; Borç Alan Emir Alır 17.03
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı. 15.03
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak 13.03
  Faik Öztrak Bu Seçimde Acaip Şeyler Oluyor. 11.03
  Çorlu Belediyesine 3 Soru 11.03
  Medyada Kadın Eşitsizliği 11.03
  Tatile Gidemeyenler ORİONda Şansını Denesin 11.03
  Sen Ne İçiyorsun Bizede Söyle 05.03
  Adalı ve Karabulak voleybolun unutulmazlarında 05.03
  Türkiye enflasyonda ilk 10da 05.03
  İŞDER, Çorlu Eski Kaymakamı Levent Kılıçı Salihli de ziyaret etti 05.03

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası