Tarımın DEVA’sı Hazır

(28.06.2021)         

DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk ÇEBİ, DEVA Partisinin genel merkezi tarafından hazırlanan ‘Tarımda kendi kendine yeter bir ülkenin DEVA’sı hazır’ adlı tarım çalışmaları hakkında bir basın açıklaması yayınladı.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk ÇEBİ; ”Tarım ile ilgili çalışmalarımızı bizlerin sahada topladığı veriler ve genel merkezimizin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği çalışmalar doğrultusunda Tarımın DEVA’sı olacak olan projelerimizi siz değerli çiftçilerimiz ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. İnanıyoruz ki DEVA Partisi iktidarımızda çiftçilerimiz yeniden milletin efendisi olacaktır.” dedi.

ÇİFTÇİNİN 7 DEVASI

Tarım politikaları ile ilgili yapılan çalışmaları aktaran DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk ÇEBİ; ” Genel merkezimizin gerçekleştirdiği çalışmalar doğrultusunda çiftçilerimize deva olacak 7 maddemiz hazır. Bunları şu şekilde anlatmak isterim. Çiftçilerimizin borçlarını en az 2 yıl faizsiz olarak erteleyeceğiz. Yapacağımız ilk iş bu olacak. Çiftçilerimizin kullandığı mazot ÖTV’sini çiftçilerimize geri vereceğiz ve çiftçilerimizin elini bir nebze rahatlatacağız. Çiftçilerimizin kullandığı gübrenin maaliyetinin %50’sini destek olarak çiftçilerimize sağlayacağız. En önemli maddelerden biri de Çitçilerimizin topraklarına, traktörlerine, mallarına haciz gelmeyecek ve üretim engellenmeyecektir. Elektrik gibi en önemli ihtiyaç çiftçilerimize daha ucuz sağlanacak. Tarım desteklerini üretim yapılan yıl açıklayacağız ve aynı yıl içerisinde ödemeyi yapacağız. Bu şekilde sadece aracıların değil, çiftçilerin de kazandığı bir sistem oluşturacağız.” şeklinde konuştu.

ÇİFTÇİLİĞİ KALKINDIRMANIN 7 DEVASI

DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk ÇEBİ; ” Çiftçilerimizin sorunlarını biliyoruz ve buna göre çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Genel merkezimiz de bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor. Çiftçiliği kalkındırmak için hazırladığımız 7 madde göreve gelinir gelinmez yapılacak işlerin başında geliyor. Tarımda ithalat yerine, içeride üretimi yani kendi çiftçilerimizi destekleyeceğiz. Söleşmeli tarımın yasal altyapısını güçlendirip üretici ve sanayici iş birliğini etkin hale getireceğiz. Küçük üreticilerimizin pazarlama problemlerini çözeceğiz, Tarımda, özellikle ihtiyaç fazlası ürünlerde ihracatı destekleyecek, keyfi ihracat yasaklarına son vereceğiz. Başta tohum olmak üzere tarım girdileri ve ürünlerde dışa bağımlılığı azaltacağız. Üreticiler ürününü değerinde satacak, emeğinin karşılığını teri kurumadan alacak. Tarım sigortası kapsamını genişleterek çiftçilerimizi risklere karşı daha iyi koruyacağız.” ifadelerini kullandı.

HAYVANCILIĞIN 10 DEVASI HAZIR

DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk ÇEBİ; ” Hayvancılık ile ilgili de projelerimizi hazırladık ve sadece icraate koymak kaldı. Bu çalışmalarımızı uyguladığımız anda ise hayvancılarımızı da kalkındıracağız. Et ve Süt üreticilerine ödemelerini zamanında ve planlı bir şekilde yapılacak, yerli üretim desteklenerek yem bitkilerini ithalata bağımlı olmaktan kurtaracağız. Yem bitkilerinin kullanımına %50’ye kadar destek verilecek ve hayvancılık sektörü desteklenerek mera alanları geliştirilecek. Terkedilmiş durumda olan yeniden üretime kazandırılacak ve organize hayvancılık bölgelerini teşvik ederek hızla kurtarılacak. Doğa dostu hayvancılığı destekleyeceğiz. Ülkemizin flora zenginliğine sahip bölgelerinde arıcılığa özel teşvik ve destek paketleri hazırlayacağız. Çevreye duyarlı balık üretme çiftliklerini yaygınlaştıracağız. Üniversiteler ile iş birliği yaparak yeni balık türlerinin geliştirilmesini ve üretimini sağlayacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.
Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi, ”Tarımda kendi kendimize yeten bir ülkenin DEVA’sı hazır çalışmalarımız kapsamında bir çok projemiz mevcut bu projelerimizi merak eden tüm vatandaşlarımızı ve çiftçilerimizi il binamıza bekleriz.” dedi.

 

 

Hasan Berk Çebi Başkan Haberleri (Son 5)

 Tarımın DEVA’sı Hazır
DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk ÇEBİ, DEVA Partisinin genel merkezi tarafından hazırlanan ‘Tarımda kendi kendine
 Kadın Emeği Hak Ettiği Değeri Görecek
DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi, Malkara ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

D
 Meslek Hastalığı Sayılmalı
Sağlık çalışanlarının, yeni tip koronavirüsün (covid-19) meslek hastalığı kabul edilmesine ilişkin çağrısı henüz karşılık bul