Esnaf Temsilcilerine Ziyaret

(24.05.2021)         

Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, bir dizi ziyaret kapsamında Tekirdağ´daki esnaf odası temsilcileriyle bir araya geldi. Koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri sekteye uğrayan esnafa yönelik Hükümetin hayata geçirdiği hibe ve destek programının anlatıldığı ziyaretlerde görüş alışverişinde bulunuldu.

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin ve İlçe Yöneticilerinden oluşan heyet koronavirüs salgını dolayısıyla ticari faaliyetlerde sıkıntı yaşayan sektörlerden esnaf odalarının başkanlarına bir dizi ziyarette bulundu. İlk olarak Tekirdağ Kahveciler ve Büfeciler Odası Başkanı Fahrettin Bayar´ı ziyaret eden AK Partili heyet, Hükümetin hibe desteğiyle ilgili bilgi verdi. Oda Başkanı Fahrettin Bayar Kahvehane, Kıraathane ve kantin gibi iş kollarının koronavirüs tedbirleri kapsamında en çok etkilenen iş grupları arasında yer aldığını belirterek, yerelde Süleymanpaşa Belediyesi´nin yardımları ve geçtiğimiz gün Hükümetin açıkladığı hibe desteklerinin kendilerine can simidi olduğunu vurguladı.

AK Partili heyet daha sonra Tekirdağ Kebapçılar, Köfteciler, Tatlıcılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Ali Kıral´ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Oda Başkanı Ali Kıral, paket servis ve gel al servislerinin açık olması dolayısıyla diğer sektörlere nazaran pandemi sürecinde ekonomik olarak daha az kayıp yaşadıklarını, bu süreçte Valilik, Süleymanpaşa Kaymakamlığı ve Emniyet Güçlerinin destekleri için kendilerine teşekkür ettiklerini Hükümetin açıkladığı hibe desteği için de memnuniyet duyduklarını söyledi.

İlçe Başkanı Sezayi Çetin ve İlçe Yöneticileri daha sonra Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sami Kayın´la bir araya gelerek esnafın sorunlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundular. Başkan Sezayi Çetin, burada yaptığı açıklamada esnafın nabzını tutmak adına bir program gerçekleştirdiklerini, sorunları yerinde tespit edip esnafın pandemi sürecini nasıl geçirdiğini, beklentilerinin ne olduğunu, bundan sonrası için nasıl bir yol izleneceğine dair görüş ve düşünceleri not alarak AK Parti Genel Merkezi´ne iletmek üzere çalışma içerisine girdiklerini söyledi. Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sami Kayın ise Hükümetin açıkladığı hibe desteğinin pandemi sürecini sıkıntılı geçiren esnafa nefes olduğunu ifade etti.

İlçe Başkanı Sezayi Çetin ve beraberindeki heyet son olarak Tarım ve Kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Müdürü Nedim Nar´ı ziyaret ettiler. Çiftçilerimiz ve tarım işleri ile uğraşan vatandaşlarımızın pandemi sürecindeki durumlarının değerlendirildiği ziyarette Bölge Müdür Nedim Nar Tarım ve Kredi Kooperatifleri olarak ülke genelinde 275 Market şubesi açtıklarını yıl sonuna sayıyı 500´e çıkarma hedeflerinin bulunduğunu belirtti.

Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin ise çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerinin Süleymanpaşa´da da açılmasından mutluluk duyduklarını belirterek, "Marketler sayesinde çiftçilerimizin ürünleri doğrudan tüketiciyle buluşacak. Marketlerin ilimizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacağını umuyorum. İnşallah bu sayede kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler vatandaşlarımıza ulaşabilecek" dedi.

 

 

Sezayi Çetin Başkan Haberleri (Son 5)

 Esnaf Temsilcilerine Ziyaret
Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, bir dizi ziyaret kapsamında Tekirdağ´daki esnaf odası temsilcileriyle bir ar