Gönül Belediyeciliği değil “İNAN BELEDİYECİLİĞİ”

(05.05.2021)         

Hayrabolu CHP İlçe Başkanlığı olarak Basın Açıklamamızdır.

Osman İnan belediye başkanı olduğundan beri bu kaçıncı?

Paylaştığımız görüntülere bakılırsa; Uzunköprü Caddesinde Hastane karşısında yer alan Müftülük binası yanındaki kendisine ait arsayı BELEDİYENİN KEPÇESİNİ, TRAKTÖRÜNÜ ve RÖMORKUNU kullanarak BELEDİYE İŞÇİLERİNE TEMİZLETİYOR.

Osman İnan, daha önce de göreve başlar başlamaz kendi garajının önündeki yolu ve AKP’li meclis üyesi Şaban Başak’ın evinin yolunu yaptırmıştı. Belediye meclisimize konuyu taşıdığımızda onu hizmet etmek için göreve getiren halkımıza karşı bir nebze mahcubiyet duymadan “evet yaptırdım” demişti.

Halkımız hizmet bekliyor ama Osman İnan, belediye başkanlığı makamını kendisi ve yandaşlarının menfaatine kullanmaya devam ediyor.

Kullandığı logolarında İNAN vurgusunun gönül belediyeciliğinin önüne geçirilmesi son günlerdeki icraatlarıyla daha bir anlam kazandı. Çünkü Osman İnan, Belediyeyi İNAN işletmesi gibi görmeye kendi nam ve hesabına hareket etmeye başladı.

Şimdi soruyoruz?
Belediyenin araçlarını kullanarak, belediye işçilerini çalıştırarak kendi arsasının temizliğini yaptırmak suç değil mi?

Bu konuda İçişleri Bakanlığı’nın, Tekirdağ Valiliği’nin ve Başsavcılığın görevlerini yapmalarını bekliyoruz. Halkımızın gözünün içine baka baka kendisine menfaat sağlayan bir belediye başkanı ile karşı karşıyayız.
Ayrıca personel, “tam kapanma” süresince kamu hizmeti aksamayacak şekilde çalışması gerekirken bu işçileri kendi arsasında çalıştırmak da neyin nesi? Hayrabolu’da kırsalda ve merkez mahallelerimizde insanlarımız Osman İnan’dan hizmet beklerken, bir belediye başkanının sadece kendisine hizmet etmeye başladığını ilçemiz ve Halkımız adına büyük bir üzüntü ile izliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

Fatih Ertem Başkan Haberleri (Son 5)

 Gönül Belediyeciliği değil “İNAN BELEDİYECİLİĞİ”
 Osman İnan ın Çocuk İşçi Utancı
CHP Hayrabolu İlçe Başkanlığı, Belediye Başkanı Osman İnan´ın 23 Nisan paylaşımı hakkında basın açıklaması yayınladı.

İşte