HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
TÜRSAB Trakyadan KOSOVA Ziyareti


Türkiye Seyahat Acentaları (TÜRSAB) Birliği Trakya Bölge Temsil Kurulu tarafından Kosova Prizren’e info gezi düzenlendi.

Prizren Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen ve 4 gün süren geziye TURSAB Trakya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Egemen Aydın, Başkan Yardımcısı Altan Çetinkaya, Genel Sekreter Erdinç Nişikli, Yönetim Kurulu Sayman Üye Sadri Şeref Özel, Uzman Melike Gürbüz ve Trakya bölgesinde faaliyet gösteren ve TÜRSAB Üyesi 30 acenta sahipleri katıldı.

BELEDİYE BAŞKANI TOTAJ TURİZM KONUSUNDA HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ’
Prizren Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen program Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Trakya Bölge Temsil Kurulu Yönetim Kurulu Üyelerinin, Prizren Belediye Başkanı Shaqir Totaj’ı makamında ziyaret etmesiyle başladı. Ardından Prizren Belediyesi Meclis Salonu’nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Prizren Belediye Başkanı Shaqir Totaj, Prizren Belediyesi olarak TÜRSAB Üyeleri ile turizm konusunda her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

BAŞKAN AYDIN ‘ EV SAHPLİĞİ İÇİN PRİZREN BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM’
TÜRSAB Trakya BTK Başkanı Egemen Aydın da, ev sahipliği için Prizren Belediyesi’ne teşekkür ederek, ‘Prizren kültürel doku açısından oldukça zengin bir kentimiz. Bu programın ardından Prizren şehrimizin turizmci arkadaşlarımız tarafından daha çok tercih edileceğine, tur programlarına Prizren’ın de alınacağına inanıyorum. ‘ dedi.

Konuşmaların ardından Prizren Belediye Başkan Yardımcısı Levent Buş, Kosova ve Prizren hakkında katılımcılara şehrin tarihi ve kültürel yerleri hakkında sunum yaptı.

MESLEK EDİNDİRME KURSU ZİYARET EDİLDİ
Toplantının ardından Konya Büyükşehir Belediyesi destekleriyle Prizren şehrinde faaliyet gösteren meslek edindirme kursu ziyaret edildi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alındı. İlk gün programı B2B Görüşmeleri ile sona erdi.

KOSOVA BAŞKONSOLOSU CELAL DOĞAN ZİYARET EDİDİ
Program kapsamında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Trakya Bölge Temsil Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri Prizren Belediye Başkan Yardımcısı Levent Buş ve Prizren Belediyesi Turizm ve Kalkınma Müdürü Lirija Bytyal tarafından Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Celal Doğan makamında ziyaret edildi. 2 ay once göreve başlayan Başkonsolos Celal Doğan Prizren’in tarihi ve kültürel zenginlikleri açısından turizm temsilcilerinin uğrak yeri olması en büyük dileğimiz’ dedi.

İkinci gün programında katılımcılar Prizren Kalesi’ne çıkarak, Kosova’nın Prizren şehrini kuşbakışı izleme imkanı buldular.

BAŞKAN AYDIN TEŞEKKÜR ETTİ
Burada program hakkında açıklamalarda bulunan TÜRSAB Trakya BTK Başkanı Egemen Aydın, gerçekleştirilen info gezisinin ardından Prizren’in turizm acentaları tarafından daha fazla tercih edileceğine inandığını ifade etti.

Aydın, “Kosova Prizren İnfo gezimize 30’dan fazla seyahat acentemiz katıldı. Bu ziyareti gerçekleştirmemiz de bizlere ev sahipliği yapan Prizren Belediye Başkanımız Shaqir Totaj’a, Belediye Başkan Yardımcımız Levent Buş’a, Prizren Belediyesi Turizm ve Kalkınma Müdürü Lirija Bytyal’a çok teşekkür ediyorum.

Bu gezi sayesinde Kosova’yı tanıma imkanına kavuştuk.
Meslektaşlarım açısından çok verimli bir toplantı oldu. Bu Bölgede otel sayısının artmış olduğunu gördük. Otellerin konumları, şehrin sakinliği, trafik açısından rahat olması, tarihi ve kültürel dokusunun yoğun olması bizi bu bölgeye çekecektir. Düzenlenen Balkan turlarında bundan sonra Prizren’de konaklama yapmayı planlıyoruz.’ Dedi.

MAMUŞA BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ
Gezi kapsamımda Kosova’daki tek Türk belediye olan Mamuşa Belediyesi ziyaret edilerek bu bölgedeki tarihi yerler gezildi. Ardından Priştina Prevalle’de bulunan kayak merkezi ziyaret edilerek, kar turizmi konusunda karşılıklı fikir alış verişi yapıldı.

1. 1. MURAD TÜRBESİ ZİYARET EDİLDİ
Kosova’ya düzenlenen info gezisinin son gününde, 15 Haziran 1389’da 1. Kosova Savaşı esnasında şehit edilen tek Osmanlı Padişahı olan Sultan 1. Murad’ın iç organlarının gömülü olduğu 1. Murad Türbesi ziyaret edildi. Ziyaretın ardından 4 gün süren Kosova info gezisi tamamlandı.

corlu 07.03.2023 11:49:26    (1618) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
TÜRSAB Trakyadan KOSOVA Ziyareti  


Türkiye Seyahat Acentaları (TÜRSAB) Birliği Trakya Bölge Temsil Kurulu tarafından Kosova Prizr
Çorlu Güncel 07.03.2023
İYİ Parti den Basına Destek Çağrısı  

İYİ Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, deprem bölgesindeki yerel gazeteler ve medya kuruluşları i
TEKİRDAĞ… Güncel 20.02.2023
Ergünkent İnşaat’tan Açıklama  

Daire Sahiplerinin Mağduriyetleri Giderildi
Ergünkent İnşaatının projelerinden 3.şahıslar üzeri
TEKİRDAĞ… Güncel 28.01.2023
TGF Genel Başkanına Kınama  

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Genel Kurulu’nda Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’ni
TEKİRDAĞ… Güncel 23.01.2023
Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi  


Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Tekirdağ Basın Ödülleri, sahipleriy
Çorlu Güncel 16.01.2023
Bursluluk Sınavına Rekor Katılım  

TED Çorlu Kolejinin 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar günleri ikişer oturum şeklinde yaptığı okula
Çorlu Güncel 16.01.2023
Nisan Ayında 41 Yaşındayız  

Özel Çorlu Vatan Hastanesi yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensupları ile kahvalt
Çorlu Güncel 16.01.2023
Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz  

Çorlu Reyap Hastanesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ulusal ve yerel basın mensupları il
Çorlu Güncel 16.01.2023
1. Hamsi Festivali Coşkusu  

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Çorlu Bel
Çorlu Güncel 16.01.2023
Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması  

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Adayı Ali Darıcı, peş peşe düzenlediği ilçe ziyaretleri devam ederken
TEKİRDAĞ… Güncel 27.12.2022