HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi


Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Tekirdağ Basın Ödülleri, sahipleriyle buluştu. Video haber, özel haber, haber fotoğrafı, mizanpaj ve Süleymanpaşa’da yaşam kategorilerinin yer aldığı yarışmada, dereceye giren eserlere ödülleri takdim edildi.

Yahya Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül törenine katılım yoğun oldu.Törene, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, NKÜ Rektörü Mümin Şahin, Tekirdağ Baro Başkanı Egemen Gürcün, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı Berrin Başol, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Program, Süleymanpaşa’da Yaşam Kategorisi kapsamında yarışmaya katılan fotoğraflardan oluşan serginin açılışı ile başladı. Birbirinden özel fotoğrafların yer aldığı sergide, Süleymanpaşa’da yaşama dair fotoğraf kareleri beğeni aldı.
Sergi açılışının ardından ödül töreni gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, açılış konuşmasını yapan Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Başkanı Abdullah Yalçın, gazetecilik alanında nitelikli çalışmalar yapmaya devam edeceklerini söyledi.

İkincisini düzenlenen Tekirdağ Basın Ödülleri yarışmasının ilkinin usta gazeteci Şerif Baysalan anısına gerçekleştiğini hatırlatan Yalçın, “2020 yılında Süleymanpaşada, Tekirdağda emek veren, gece gündüz demeden çalışan gazeteci meslektaşlarımıza faydalı olmak, bu şehre yenilikler kazandırmak için yönetim kurulumuz ve üyelerimiz ile birlikte çıktığımız bu yolda pandemi dönemi haricinde son iki yılda birçok yeniliğe imza attık. Gazeteci arkadaşlarımızı teşvik etmek, yenilikler kazandırmak için geçen yıl başlattığımız yarışmamızın çerçevesini genişleterek bu yıl da düzenledik. İnşallah seneye daha büyük bir çerçeveye uzanan bir yarışma düzenleyeceğiz. Yarışmamızın düzenlenmesinde emeği geçen ve yönetim kurulumuzun arkasında duran üyelerimize, bizlere destek olan sponsorlarımıza ve büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Ödül alan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Kadın Komisyonu tarafından, Kadın basın mensuplarının meslek kaygıları, meslek hayatında yaşadıkları zorluklara ilişkin video gösterimi gerçekleşti.

Yönetmenliğini, kurgu ve montajını Özlem Gürakar’ın yaptığı, Tekirdağ’da faaliyet gösteren kadın gazetecilerin, basın camiasındaki kadınların durumuna ilişkin görüşlerinin yer aldığı video yoğun alkış aldı.

Gösterimin ardından, ödüller, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, NKÜ Rektörü Mümin Şahin, Tekirdağ Baro Başkanı Egemen Gürcün tarafından dereceye giren eser sahiplerine takdim edildi.
Dereceye giren birinciye 3.000 TL, ikinciye 2.000 TL, üçüncüye ise 1.000 TL olmak üzere teknoloji marketlerinde geçerli olan hediye çeki, katılım belgesi ve plaket verildi.
Ödül alan eserler ise şöyle:

Video Haber Kategorisinde ‘Sahte Doktor’ haberi ile İhlas Haber Ajansı Çerkezköy Muhabiri Şaban Kardeş birinci, ‘Çerkezköy’de Kreş Skandalı’ haberi ile Demirören Haber Ajansı Çerkezköy Muhabiri Faik Onur Kaya ikinci, ‘Hastanede Rehine Kurtarma Tatbikatı Gerçeğini Aratmadı’ haberi ile üçüncü olan Trakya Türk TV muhabiri İrfan Demir üçüncü oldu.

Özel Haber kategorisinde dereceye giren ‘O artık bizim evladımız’ Haberi ile Demirören Haber Ajansı Muhabiri Mehmet Yirun birinci, ‘Klarnet Hastanesi’ Haberi ile Anadolu Ajansı Muhabiri Fırat Çakır ikinci, ‘Şehide yakışan mezar yapıldı’ haberi ile Avrupa Yakası Muhabiri İmdat Şahin üçüncü oldu.
Haber Fotoğrafı kategorisinde ‘Balıkçılar ve Leylek Yaşar’ fotoğrafı ile İhlas Haber Ajansı Muhabiri Halil Dağ birinci, ‘Gökyüzünde ki hilal ve Türk bayrağı’ fotoğrafı ile Anadolu Ajansı Muhabiri Uğur Arslan ikinci, ‘SOLOTÜRK’ fotoğrafı ile Güncel Haber Gazetesi Muhabiri Tunay Özdemir üçüncü oldu.
Mizanpaj kategorisinde Güven Tekirdağ Gazetesi Grafikeri Doğukan Dursun birinci, Trakya Gazetesi Grafikeri Gülçin Akyol ikinci,Şafak Gazetesi Grafikeri Mehmet Vasfi Mungan üçüncü oldu.

Süleymanpaşada Yaşam Kategorisinde Turhan Durukan birinci. , Aynur Şahin ikinci, Sevim Fidan üçüncü oldu.
Fotoğraf yarışmasında sergileme ödülünü, Gamze Celpoğlu, Büşra Alptürk, Erkan Külcü, Mehmet Emre Bingül,Selma Bilgin ve Yekta Ali Kurtuluş aldı.

Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Başkanı Abdullah Yalçın ise geceye destek olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, TREDAŞ Genel Müdürü Reşat Bilgili, Kiremitçiler Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kiremitçi, Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan ve Albayraklar Firması Muhammet Enes Albayrak’a plaketlerini takdim etti.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.

corlu 16.01.2023 14:27:37    (2032) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
TÜRSAB Trakyadan KOSOVA Ziyareti  


Türkiye Seyahat Acentaları (TÜRSAB) Birliği Trakya Bölge Temsil Kurulu tarafından Kosova Prizr
Çorlu Güncel 07.03.2023
İYİ Parti den Basına Destek Çağrısı  

İYİ Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, deprem bölgesindeki yerel gazeteler ve medya kuruluşları i
TEKİRDAĞ… Güncel 20.02.2023
Ergünkent İnşaat’tan Açıklama  

Daire Sahiplerinin Mağduriyetleri Giderildi
Ergünkent İnşaatının projelerinden 3.şahıslar üzeri
TEKİRDAĞ… Güncel 28.01.2023
TGF Genel Başkanına Kınama  

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Genel Kurulu’nda Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’ni
TEKİRDAĞ… Güncel 23.01.2023
Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi  


Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Tekirdağ Basın Ödülleri, sahipleriy
Çorlu Güncel 16.01.2023
Bursluluk Sınavına Rekor Katılım  

TED Çorlu Kolejinin 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar günleri ikişer oturum şeklinde yaptığı okula
Çorlu Güncel 16.01.2023
Nisan Ayında 41 Yaşındayız  

Özel Çorlu Vatan Hastanesi yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensupları ile kahvalt
Çorlu Güncel 16.01.2023
Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz  

Çorlu Reyap Hastanesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ulusal ve yerel basın mensupları il
Çorlu Güncel 16.01.2023
1. Hamsi Festivali Coşkusu  

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Çorlu Bel
Çorlu Güncel 16.01.2023
Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması  

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Adayı Ali Darıcı, peş peşe düzenlediği ilçe ziyaretleri devam ederken
TEKİRDAĞ… Güncel 27.12.2022