HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
1100 Kilometrelik Köprü


Tekirdağlı gazeteciler, Batı Trakya Gazeteciler Derneği’nin girişimi ve iş adamı Süleyman Kozuva’nın katkılarıyla Adana ve Mersin gezisine katıldılar.

Gezide ev sahipliğini Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal, Başkan Yardımcıları Şaban Kardeş, Özkan Dikmeni Sayman Özkan Sobacıoğlu, ve Yönetim Kurulu Üyeleri Habibe Tilki Uzel, Fatih Erge, İsmet Karabey yaptı.

44 KİŞİ TEK YÜREK OLDU
Yaklaşık 44 kişinin yer aldığı geziye Tekirdağ Büyükşehir ve Valilikten de basın mensupları katıldı.
İlk gün Adana ziyaretinin ardından Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen basın mensupları ödül töreni gecesine katılan heyet İkinci gün Çerkezköylü iş insanı Süleyman Kozuva’nın yapımını üstlendiği Çukurova Havalimanındaki yatırımları yerinde inceleyerek Tarsustaki tarihi ve turistik mekanları gezerek Mersin’e geçti

MERSİN VALİSİ ALİ HAMZA PEHLİVAN’A ZİYARET
Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Necmi Işıksal, Dernek Başkan Yardımcısı Şaban Kardeş ile birlikte Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ı makamında ziyaret etti. Vali Pehlivan, iki kentin gazetecileri arasında kurulan işbirliğinin son derece önemli olduğuna dikkat çekerek kenttin genel durumu hakkında bilgiler verdi. Bölgeye kazandırılan Çukurova Havalimanının Adana ve Mersin için değil bölge ve ülke için önemli olduğunu belirten Vali Pehlivan, 2022 Aralık sonunda açılacak piste uçakların ineceğini ifade etti. Vali Pehlivan, firmayla birlikte devletin de üzerine düşen her türlü işi eksiksiz yapacağına inandığını kaydederek, Valilik olarak bu projeyi kontrol ettiklerini ifade etti.

LİMANI YAKINDAN İNCELEDİLER 
Mersin gezisinin ardından Tekirdağlı gazeteciler daha sonra Mersin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Cemiyet binasında bir süre ağırlanan konuk gazetecilere, Mersinin meşhur tantunisi ikram edildi. Heyet ardından iş insanı Süleyman Kozuva’nın da katıldığı tekne turunda Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP)ye inceledi. Mersini denizden inceleme imkanı bulan gazeteciler Türkiyenin en önemli limanları arasında bulunan Mersin Limanını yakından inceleme imkanı buldu.

‘KARDEŞ CEMİYET’ YEMEĞİNE KATILDILAR
Tekirdağ ve Mersinli gazeteciler daha sonra Mersin Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği ‘Kardeş Cemiyet’ protokolü imza törenine katıldı. Düzenlenen etkinliğe Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı Hamit İzol, Kozuva Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal, cemiyetlerin yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

KÖPRÜ KURMAK İSTİYORUZ
Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe,  “Bugün çok güzel bir etkinlik için toplandık. Meslek olarak çok zor bir meslek icra ediyoruz. Her açıdan her meslektaşlarımız bu zorluğu fazlası ile hissediyor. Ancak daha yaşanabilir bir ülke olması için görevimizi layığıyla yapmaya devam edeceğiz. Bu anlamda mesleki birlikteliği sağlamak, kültür alışverişimizi sağlamak, kentler arasındaki bin 100 kilometreye bir köprü kurmak istiyoruz. Olası sorunları hep birlikte göğüsleyelim istedik. Bugün buraya gelerek bizlere şeref verdiniz. İnşallah biz de oraya geleceğiz. Bu imza protokolünü şereflendirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

1100 KİLOMETRELİK BİR KÖPRÜ OLUŞTURDUK
Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal, “Biz Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın kardeş oda olduğunu öğrendiğimizde iki dernek başkanı yani Rüstem Başkanım ile aramızda bir sıcaklık oluştu. Odalar bunu yapmışsa biz gazeteciler olarak bunu neden yapmayalım dedik. Yönetim kurullarımızla bunu görüştük. Sayın Süleyman Kozuva tarafından organize edilen bu güzel gezimiz de imzalarımızın atılması için vesile oldu. Hem Mersin hem de Tekirdağ’daki meslektaşlarım bu güzel ana şahitlik etmek üzere aramıza katıldılar. Bu güzel tabloyu görmek bizleri gururlandırdı. Bin 100 kilometrelik bu köprüyü oluşturmanın heyecanıyla bu gecede katkısı olan herkese teşekkür ederim. Hayırlı, uğurlu olsun.” diye konuştu.

TRAKYA DAMADIYIM
Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal’ın ardından Mersin Ticaret Odası Başkanı Ayhan Kızıltan konuşma gerçekleştirdi. İki ayrı bölgeden mükemmel insanların bir araya gelmesi beni daha da mutlu etti. Biz kardeş oda olduk. Arada bağlantının yapılması gerekiyordu. Bunu da gazeteciler başardı. Hep birlikte çok güçlü, son teknoloji bir köprü kurduk” diye konuştu.

KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ KURULDU
Programa katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan,  “ Bu protokolün ismini kardeşlik köprüsü koymuşsunuz. Bin 100 kilometre öteden Mersin’e kadar uzanan gönül köprüsü. Bu gönül köprüsünden sevgi geçecektir, samimiyet geçecektir, içtenlik, dostluk, kardeşlik, paylaşma geçecektir. Manevi anlamda değeri çok yüksek bir protokol imzalanacaktır. Trakya’nın güzellikleri Mersin’de, Mersin’in güzellikleri de Trakya’da bu vesileyle paylaşılacaktır. Siz burada bir topluluk olarak bulunuyorsunuz ama ülke çapında hatta sınır ötelerimizde büyük bir aile olduğunuzu biliyoruz. Akdeniz’in ve ülkemizin inci ve öncü şehrimizde sizleri ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

PLAKET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Konuşmaların ardından plaket töreni gerçekleştirilirken Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın hediyesi Karacakılavuz el dokuması kilimi Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe’ye hediye etti. Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe ve Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal hazırlanan “Kardeş Cemiyet” protokolüne imza atarken Çerkezköy Ticaret Odası Başkanı Süleyman Kozuva ve Mersin Ticaret Odası Başkanı Ayhan Kızıltan da şahitlik ederek protokole destek oldu.

ADANA DEMİRSPOR’UN MAÇINI İZLEDİLER
Tekirdağlı gazeteciler gezinin üçüncü ve son gününde Çukurova Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği mangal partisine katıldı. Burada meslektaşlarıyla birlikte tarihi Taşköprü’nün manzarasında unutulmaz bir gün geçiren gazeteciler Yeni Adana Stadyumuna geçerek iş insanı Süleyman Kozuva’nın sponsoru olduğu Adana Demirspor’un Arabam.com Konyaspor karşılaşmasını izledi.

corlu 25.10.2022 11:03:25    (293) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
Ergünkent İnşaat’tan Açıklama  

Daire Sahiplerinin Mağduriyetleri Giderildi
Ergünkent İnşaatının projelerinden 3.şahıslar üzeri
TEKİRDAĞ… Güncel 28.01.2023
TGF Genel Başkanına Kınama  

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Genel Kurulu’nda Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’ni
TEKİRDAĞ… Güncel 23.01.2023
Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi  


Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Tekirdağ Basın Ödülleri, sahipleriy
Çorlu Güncel 16.01.2023
Bursluluk Sınavına Rekor Katılım  

TED Çorlu Kolejinin 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar günleri ikişer oturum şeklinde yaptığı okula
Çorlu Güncel 16.01.2023
Nisan Ayında 41 Yaşındayız  

Özel Çorlu Vatan Hastanesi yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensupları ile kahvalt
Çorlu Güncel 16.01.2023
Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz  

Çorlu Reyap Hastanesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ulusal ve yerel basın mensupları il
Çorlu Güncel 16.01.2023
1. Hamsi Festivali Coşkusu  

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Çorlu Bel
Çorlu Güncel 16.01.2023
Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması  

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Adayı Ali Darıcı, peş peşe düzenlediği ilçe ziyaretleri devam ederken
TEKİRDAĞ… Güncel 27.12.2022
Ali Darıcının Ziyaretleri Ses Getirdi.  

İYİ Parti tekirdağ İl başkanlığına aday olan Ali Darıcı´nın İlçe ziyaretleri ses getirdi.
TEKİRDAĞ… Güncel 26.12.2022
TED KOlejinden Geleceğe Nefes Katan Proje  


TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu protokolü, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet SARIKURT ile TED
Çorlu Güncel 23.12.2022