HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
AGSYD 30.Yıl Etkinlikleri’nde katılım rekoru kırıldı


TÜRK DÜNYASI’NIN NABZI ve
MEDYANIN KALBİ BURSA’DA ATTI

Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği(AGSYD)’nin 30.Kuruluş Yılı Kutlamaları, Anadolu basını ile Türk Dünyası’nı buluşturdu. Üç gün süren etkinliklerde, Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivali’nde birinci gelen filmlerin gösterimlerinin yanı sıra medya konferansı ve sergiler yapıldı, 100’ün üzerindeki katlımcılar Bursa’yı tanıma imkanı buldu.

AGSYD’nin, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu(TDGF) ile birlikte düzenlediği organizasyonun ana sponsorluğunu Nilüfer Belediyesi üstlendi, Osmangazi ve Yıldırım Belediyeleri ile Mudanya Üniversitesi de destek verdi. 13-16 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşen program boyunca konuklara Bursa’nın tarihi ve turistik özellikleri de tanıtıldı.

Dolu dolu geçen etkinlik, 14 Ekim Cuma günü Saat 14.30’da Mudanya Üniversitesi’ndeki ‘Medya Konferansı’yla başladı. Genel Başkan İbrahim Erdoğan’ın açılış konuşması sonrasında İletişim Uzmanı Tolga Yücel, teknolojik gelişmelerin insan yapısını nasıl biçimlendirdiğini anlattı. Özellikle internet dünyasındaki değişimlerin yeni bir insan modeli yarattığını vurgulayan Yücel’in tespit ve analizleri katılımlar tarafından ilgiyle dinlendi ve meraklı soruları beraberinde getirdi.

AGSYD ve TDGF’nin ortak etkinliği aynı gün Saat 17:00’de Nilüfer Konak Kültür Evi’ndeki ‘Eski Türk Filmleri Afişleri Sergisi’ ve ‘Özbekistan Motifleri Resim Sergisi’ ile devam etti. Saat 17:30’da da Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivali Gösterimleri yapıldı. Gösterim öncesindeki açılış töreninde AGSYD Kurucuları’na 30.Yıl Anı Ödülleri Genel Başkan İbrahim Erdoğan tarafından takdim edildi.

TDGF Genel Başkanı Menderes Demir de Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile AGSYD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan’a, özel olarak dizayn edilmiş Türk Dünyası 7.Belgesel Film Festivali’ne katkı ödülleri sundu.

AGSYD’nin 30.Yıl Etkinlikleri 15 Ekim Cumartesi günü ise Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde ‘Panorama 1326 Fetih Müzesi-Ulucami-Kapalı Çarşı ve Tophane Gezileri ile başladı.
Programın Sümbüllü Bahçe’deki öğle yemeği sonrasındaki bölümü ise Yıldırım Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.
Yıldırım Medresesi’ndeki etkinlikte de önce, ‘Eski Türk Filmleri Afişleri Sergisi’ ve ‘Özbekistan Motifleri Resim Sergisi’ gezildi. Hemen sonrasında ise Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivali Gösterimi’nin ikincisi yapıldı.

Hünkar Köşkü’ndeki akşam buluşmasıyla devam eden AGSYD ve TDGF’nin ortak etkinliği, 16 Ekim günü misafirlerin uğurlanması ile sona erdi.

Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Bursa’da anlamlı bir etkinliğe daha imza atmaktan duydukları memnuniyeti belirterek, “30.Kuruluş Yılımızı Kutlama Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz programımıza katılım muhteşem oldu. Derneğimizin Kurucu Üyeleri başta olmak üzere Anadolu’dan ve Türk Dünyası’ndan 100’ün üzerindeki meslektaşımız, yönetmenler, yapımcılar ve akademisyenler 30.Yılımızı onurlandırdılar” dedi.

Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım Belediyelerimiz ile Mudanya Üniversitesi’ne katkı ve destekleri için teşekkür eden Genel Başkan Erdoğan, “Bu programda Bursamız’ın ve ülkemizin yeni eğitim yuvası Mudanya Üniversitesi’ni tanıtmış olmaktan da onur duyduk. Düzenleme Komitemiz adına tüm sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Bursa’nın Türk Dünyası Başkenti olması nedeniyle de büyük anlam ifade ettiğini düşündüğümüz etkinliğimizin öncelikle basın ve medyanın güncel sorunlarının tartışılıp değerlendirilmesine katkı sağladığını görmekten memnuniyet duyduk.

Bununla birlikte aynı zamanda, etkinliğimizin Türk Dünyası’nda son yıllarda hızla gelişen birlik, beraberlik, dayanışma ve bütünleşme çabalarına ışık tuttuğuna vesile olması nedeniyle de onurlandık.

AGSYD olarak 30 yıllık tarihimize yakışan sosyal sorumluluk ve toplumsal verimlilik amaçlı etkinliklerimize heyecan ve coşkuyla sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

TDGF Genel Başkanı Menderes Demir de, “Anadolu’nun müstesna şehri Bursa’da çok güzel anılar topladık.
Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği ev sahipliğinde, Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım Belediyeleri ile Mudanya Üniversitesi’nin destekleri çok anlamlıydı. Büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha görmüş olduk.

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Kurucu Kurucu Üyesi de olan Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’mizin 30. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun. Böylesi güzel günde yüreği Türk Dünyası için atan, Türk Dünyası Belgesel Film Festivali katılımcılarını Bursa’da; hem de Bursa’nın Türk Dünyası Kültür Başkenti olduğu bir zamanda ağırlamaları ve Ödüllü Filmleri Bursalı kültür sanat insanları ile buluşturmaları, her türlü taktirin üzerindedir. Teşekkürler Bursa, Teşekkürler Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım Belediye Başkanlarım. Teşekkürler AGSYD Genel Başkanı Değerli Dostum İbrahim Erdoğan. Teşekkürler Yüksel Baysal ve Ömer Aydoğdu ve Teşekkürler tüm AGSYD üyeleri. Sağ olun, var olun” dedi.

corlu 17.10.2022 12:33:11    (371) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
Ergünkent İnşaat’tan Açıklama  

Daire Sahiplerinin Mağduriyetleri Giderildi
Ergünkent İnşaatının projelerinden 3.şahıslar üzeri
TEKİRDAĞ… Güncel 28.01.2023
TGF Genel Başkanına Kınama  

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Genel Kurulu’nda Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’ni
TEKİRDAĞ… Güncel 23.01.2023
Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi  


Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Tekirdağ Basın Ödülleri, sahipleriy
Çorlu Güncel 16.01.2023
Bursluluk Sınavına Rekor Katılım  

TED Çorlu Kolejinin 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar günleri ikişer oturum şeklinde yaptığı okula
Çorlu Güncel 16.01.2023
Nisan Ayında 41 Yaşındayız  

Özel Çorlu Vatan Hastanesi yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensupları ile kahvalt
Çorlu Güncel 16.01.2023
Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz  

Çorlu Reyap Hastanesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ulusal ve yerel basın mensupları il
Çorlu Güncel 16.01.2023
1. Hamsi Festivali Coşkusu  

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Çorlu Bel
Çorlu Güncel 16.01.2023
Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması  

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Adayı Ali Darıcı, peş peşe düzenlediği ilçe ziyaretleri devam ederken
TEKİRDAĞ… Güncel 27.12.2022
Ali Darıcının Ziyaretleri Ses Getirdi.  

İYİ Parti tekirdağ İl başkanlığına aday olan Ali Darıcı´nın İlçe ziyaretleri ses getirdi.
TEKİRDAĞ… Güncel 26.12.2022
TED KOlejinden Geleceğe Nefes Katan Proje  


TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu protokolü, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet SARIKURT ile TED
Çorlu Güncel 23.12.2022