HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
Kamuoyuna Açıklama


AK PARTİNİN 11 BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN VEKİLİ
SÜLEYMANPAŞA’DA KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir belediye meclislerinin AK Parti grup başkanvekilleri, Tekirdağ’da Rumeli İskelesi’nde basın toplantısı düzenledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Cüneyt Yüksel, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, Aydın Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Arı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Özgür Hizal, Adana Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Hürol Önder, Hatay Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Bekir Altan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Ali Çetin, Mersin Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili İsmail Yerlikaya’nın imzasını taşıyan bildirge şöyle

‘Bin yıllık şanlı tarihi ve devlet tecrübesiyle, Asya ile Avrupa’nın merkezinde, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış medeniyetler beşiği ve kültür hazinesi Anadolu topraklarında; ipek yoluyla ticarette, bereketli topraklarıyla tarım ve hayvancılıkta, zengin yer altı kaynaklarıyla madencilikte, gök mavisi denizleriyle turizmde; Ahilik kültürüyle yetişmiş, terazisi doğru tartan esnafıyla sanayide; varlığını, gücünü ve yükselişini günden güne arttıran ve sağlam iradesiyle dünya siyasetinin “merkezinde” yer almaya başlayan Türkiye Cumhuriyeti’nin AK Partili 11 Büyükşehir Grup Başkan Vekili olarak bugün;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma gayesi doğrultusunda; genelde milli savunmada, kalkınmada, enerjide ve ekonomide; yerelde ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın “Gönül Belediyeciliği” vizyonuyla, 81 vilayetimizde, 84 milyon vatandaşımıza hak ettiği hizmeti vermek ve verilmesini istemek amacıyla bir aradayız.

Yaklaşık 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, günümüzde malumunuz olduğu üzere “Kemal Kılıçdaroğlu CHP”sine dönüşmüştür. Atatürk’ün vizyon ve hedefleriyle yakından veya uzaktan benzerliğinin dahi kalmadığı günümüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun gayri milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla üst akıl güdümünde ilerleyen bir siyasi yapı haline gelen partinin deyim yerindeyse şirazesi kaymıştır

Temel prensibi “iş yerine bahane üretmek” olan Kemal Kılıçdaroğlu CHP’sinin 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, son seçimlerin ardından 4. görev yılına girdiğimiz bu süreçte ne yazık ki hala, yayınladıkları ‘’acziyet deklarasyonlarıyla’’, bahane üretmeye devam etmektedir.
Yaptıkları tüm açıklamalarda, “Hükümet bize kaynak göndermiyor” diyerek halkımızı kandırmaya çalışan ve mağdur edebiyatı yapan CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yalanlarını; bugün ev sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Mavi Gözlü Kent Tekirdağ’ın CHP’li Büyükşehir Belediyesi’ne aktarılan devlet ödeneğinden bir örnek vererek kanıtlamak ve gerçekleri halkımızla paylaşmak istiyoruz.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 Yılı Gelir Bütçesinde, merkezi bütçeden 770 Milyon TL. geleceğini öngörmüşken, AK Parti Hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne 2021 yılı için, merkezi bütçeden 1 Milyar 132 Milyon 553 Bin TL. göndermiştir.
Öyle bir CHP’li belediye düşünün ki; beklentisinin 147’sini karşılayan AK Partili hükümete yönelik, “AK Parti hükümeti para göndermiyor, engelleniyoruz. Bu nedenle yatırım yapamıyoruz” yalanlarıyla, iş bilmezliklerine bahane olarak hükümeti suçlasın ve bunca yalana karşın, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, “Gerçekleşen Gelir Bütçesi Toplamının 91’ini” yine AK Parti hükümeti karşılıyor olsun

Buradan da anlaşıldığı gibi; Kemal Kılıçdaroğlu CHPsinin Büyükşehir Belediye Başkanları da, yalan yanlış beyanatlarla genel başkanlarının izinden gidiyor.

AK Parti hükümetine her fırsatta, “Hükümet, AK Partili belediyelere pozitif ayrımcılık yapıyor, CHP’li belediyelere kaynak aktarmıyor; yatırım yapmıyor.” beyanatlarıyla iftira atan CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının, kendi yatırımlarındaki adaletsizliklerine bir örneği, yine güzel Tekirdağ’ımızdan vererek kamuoyunun takdirlerine sunmak istiyoruz.
11 ilçesi bulunan Tekirdağ ilimizde nüfusun 36’sı, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkanları tarafından yönetilmektedir.

Buna göre, büyükşehir belediyesinin yatırım programında oran, 36’dan az olmaması gerekirken, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 2021, 2022 ve 2023 yıllarına ait 3 yıllık yatırım programında, AK Partili Belediyelerin bulunduğu ilçelere ayrılan yatırım payı 10 düzeyinde kalmıştır.
Beklentilerinin çok üzerinde bir ödenekle kaynak sağlayan AK Parti hükümetinin paylaşım adaletini, yalanlarla örtbas etmeye çalışan CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, adaletsiz tutumuyla Tekirdağ’da yaşayan tüm hemşerilerimize adeta zulmetmektedir 

Tekirdağlı vatandaşlarımızın en büyük şikâyetlerinin başında; Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanmaları ve batma noktasına gelmiş Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresinin, iş bilmezlikleri yüzünden yaşanan sorunlar gelmektedir.
Yüzbinlerce vatandaşımızın isyanına, TESKİ’nin sözde 1,5 Milyar TL’lik yatırım yaptığını ve 1,5 Milyar TL’de borçlandığını söyleyerek karşılık veren CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı’na yine, çok kıymetli hemşerilerimiz “O halde 9 yıl boyunca 1.100.000 kişiden tahsil ettiğiniz su paraları nerde?” diye sormaktadır. 

Vatandaşlarımızın sorunlarına kulak tıkayan, basınla arasına mesafe koyan, eleştirenlere küsen, halkın hesabını sorduğu meseleler karşısında sessiz kalan Kılıçdaroğlu CHP’sinin Tekirdağ’daki temsilcisi, hizmet yerine ürettiği bahanelerle, çözüm bekleyen tüm sorunları adeta kangrene dönüştürmüştür. Tekirdağ’ın CHP’li Başkanı, seçim kampanyası boyunca, “11 ilçe için 250 Büyük Proje” ilanıyla, “Deniz Otobüsleri, Hafif Raylı Ulaşım Ağı, Kentsel Dönüşüm, Her İlçeye Toplu Konutlar, Yeni Evlenenlere Faizsiz Kredi, Huzurevi, Halk Ekmek Fabrikaları, Elektrik üretimini sağlayacak RES ve GES santrallerinin kurulması…” gibi bu projelerin neredeyse hiçbirini hayata geçirememiştir.
Meydanlarda “Hak, Hukuk, Adalet” naraları atarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetmeye talip olan 6’lı masanın sözde lideri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha birkaç gün önce, güzel şehrimiz Tekirdağ’da kendi belediye başkanının, emekçilerin haklarını nasıl gasp ettiğine gözleriyle şahit olmuştur. Ancak gözleriyle görmesine rağmen, emekçilerin yüzüne dahi bakmamış ve çalışanlarımızın sesine kulak asmamıştır.
CHP tarafından yönetilen, 11 Büyükşehir Belediyesinin AK Parti Grup Başkanvekilleri olarak bugün burada iki önemli çağrıda bulunmak istiyoruz.
Bu çağrılarımızdan biri CHP Genel Başkanınadır;
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Partiniz tarafından yönetilen 11 Büyükşehrimiz hizmetsizlik ve beceriksizlik yüzünden hızla çökmektedir. Belediye Başkanlarınıza daha önce yaptığınız ‘’işinize bakın’’ çağrısı karşılık bulmamıştır. Belediye Başkanlarınız ‘’kentlerine’’ değil, ‘’kendilerine’’ bakmaktadırlar. Ve her ay hazırladıkları “acziyet deklarasyonları” ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır. Bunu yaparken de algı ve yalana başvurmaktadırlar. Maalesef belediye başkanlarınızın bu yalanına siz de ortak olmaktasınız.
Şimdi sizi milletimizin huzurunda ‘’Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor’’ ifadelerinizi ispat etmeye davet ediyoruz. Bunu ispat etmezseniz, sizi milletimizin huzurunda müfteri ilan ediyoruz.

Bir çağrımız da aziz milletimizedir;
Her mecrada ülkeyi de, Belediyeleri yönettiğimiz gibi yöneteceğiz’’ diyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği belediyeler ortadadır. Bu belediyeler, 4. yılına girdikleri hizmet süreleri boyunca şehirlerimize hiçbir katkı sunmadıkları gibi şehirlerimizi geriye götürmektedirler. CHP’nin ve onun Genel Başkanının her seferinde arkasına saklandığı yalanlara itibar etmeyiniz.
Milletimiz şunu çok iyi bilmelidir ki,
AK Parti 20 yıldır milletimizle yan yana ve omuz omuza yürümüştür. Bu kutlu yürüyüşü milletimizin beklentilerini dikkate alarak devam ettirmektedir. Kemal Kılıçdaroğlu CHP’sinin başkanları tarafından yönetilen 11 Büyükşehir Belediyesinin AK Partili Grup Başkanvekilleri olarak, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da, şehirlerimizin ve hemşerilerimizin hak ve hukukunu korumaya devam edecek, milletimizi Kemal Kılıçdaroğlu CHP’sinin algı yalan ve beceriksizliğine mahkum etmemek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Milletimiz müsterih olsun.
Saygılarımızla.


corlu 05.09.2022 15:55:06    (512) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
TÜRSAB Trakyadan KOSOVA Ziyareti  


Türkiye Seyahat Acentaları (TÜRSAB) Birliği Trakya Bölge Temsil Kurulu tarafından Kosova Prizr
Çorlu Güncel 07.03.2023
İYİ Parti den Basına Destek Çağrısı  

İYİ Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, deprem bölgesindeki yerel gazeteler ve medya kuruluşları i
TEKİRDAĞ… Güncel 20.02.2023
Ergünkent İnşaat’tan Açıklama  

Daire Sahiplerinin Mağduriyetleri Giderildi
Ergünkent İnşaatının projelerinden 3.şahıslar üzeri
TEKİRDAĞ… Güncel 28.01.2023
TGF Genel Başkanına Kınama  

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Genel Kurulu’nda Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’ni
TEKİRDAĞ… Güncel 23.01.2023
Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi  


Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Tekirdağ Basın Ödülleri, sahipleriy
Çorlu Güncel 16.01.2023
Bursluluk Sınavına Rekor Katılım  

TED Çorlu Kolejinin 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar günleri ikişer oturum şeklinde yaptığı okula
Çorlu Güncel 16.01.2023
Nisan Ayında 41 Yaşındayız  

Özel Çorlu Vatan Hastanesi yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensupları ile kahvalt
Çorlu Güncel 16.01.2023
Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz  

Çorlu Reyap Hastanesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ulusal ve yerel basın mensupları il
Çorlu Güncel 16.01.2023
1. Hamsi Festivali Coşkusu  

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Çorlu Bel
Çorlu Güncel 16.01.2023
Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması  

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Adayı Ali Darıcı, peş peşe düzenlediği ilçe ziyaretleri devam ederken
TEKİRDAĞ… Güncel 27.12.2022