HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
Şarköyde Cumhuriyet Coşkusu


Şarköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla hazırlanan etkinliklerle, Zafer Bayramı Şarköy’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerle bu kutlu günün sevinci doyasıya yaşandı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan konsere katılan binlerce vatandaş Zafer Bayramı’nı büyük bir heyecan ve gurur içerisinde kutladı.

RESMİ KUTLAMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlandı. Çelenk töreninin ardından kutlama programına meydanda devam edildi. İlçe Kaymakamı Sayın Hakan KILINÇKAYA, Belediye Başkanı Sayın Alpay VAR ile birlikte tören alanında bulunan halkın bayramını kutladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi. Ardından Şarköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Medine BEKTAŞ isimli öğrencinin günün anlam ve önemiyle ilgili şiiri okunmasıyla program son buldu.

ZAFER YÜRÜYÜŞÜ GÖRÜLMEYE DEĞERDİ
Ortaklaşa gerçekleştirilen etkinliklerin ilki, Şehitlik Parkı’nda saat 20.45’te gerçekleştirilen ‘’Fener Alayı’’ ile başladı. Şehitlik Parkı’ndan başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Bando Gösterisinin de bulunduğu yürüyüşte, yüzlerce vatandaş şehir merkezinde Türk Bayrakları ve dağıtılan meşalelerle birlik, beraberlik içerisinde dolaştı. Kortejin geçtiği güzergâhlarda marşlara eşlik eden vatandaşlar renkli görüntülerin ortaya çıkmasında pay sahibi oldu. Binlerce vatandaş Fener Alayı’nda yerini alarak, bayraklar, meşaleler ve marşlarla büyük zaferin coşkusuna ortak oldu. Muhteşem anların yaşandığı Fener Alayı unutulmaz görüntülere sahne oldu. Yürüyüş ile birlikte kentte bayram havası iyiden iyiye hissedildi.

HANDE YENER MUHTEŞEM BİR KONSERE İMZA ATTI
30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinin son bölümünde Cumhuriyet Meydanı’nda Hande YENER konseri gerçekleştirildi. Pop Müziğin Kraliçesi Hande YENER’ in muhteşem sahne şovları ve birbirinden güzel parçalarıyla vatandaşların bayram coşkusu zirve yaptı. Binlerce kişi Hande YENER’ in unutulmaz parçalarına büyük bir coşkuyla eşlik etti. Gerçekleştirilen etkinliklerden dolayı oldukça memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, Şarköy Belediye Başkanı Alpay VAR ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK’ a bu muhteşem organizasyondan dolayı teşekkür ettiler.

ZAFERİN COŞKUSUNU BİRLİK, BERABERLİK İÇERİSİNDE YAŞADIK
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milli birlik ve dayanışma ruhu içerisinde emperyalist devletlere karşı elde edilen büyük bir zafer olduğunu belirten Belediye Başkanı Alpay VAR, ‘’ Bugün burada sizlerle birlikte bağımsızlık ve özgürlüğümüzün taçlandırıldığı Zafer Bayramımızın 100. Yılını kutlamanın halkı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Şarköy Belediyesi olarak ortaya koyduğumuz doğru ve vizyoner belediyecilik anlayışıyla, Şarköy’ü en çok tercih edilen kentlerden biri yapma yolunda emin adımlarla yürüyor, sizlere iyi hizmet sunabilmek ve dört dörtlük Şarköy için dört bir koldan çalışmalarımızı arttırarak sürdürüyoruz. Bunun için gücümüzü siz Cumhuriyet sevdalısı hemşehrilerimizden ve elbette Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ten alıyoruz. Türk Milleti, bu zaferle Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde vatanımızın zapt edilme planlarını tarihe gömmüştür. Milletimiz ‘’Ya İstiklal Ya Ölüm’’ diyerek köleliğe ve teslimiyete en cesur karşılığı bu kutlu zafer ile vermiştir. Bundan sonra 2. Yüzyılda Atatürk ilke ve inkılâpları ışığında özgürlüğümüze, demokrasimize sahip çıkacağız. Büyük zaferimizin 100. Yıl dönümünü kutluyor, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir ALBAYRAK’ a bu organizasyona sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun ‘’ dedi.

corlu 05.09.2022 15:53:10    (272) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
DEVA Tabelasına AKPARTİ Engeli  

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Çorlu ilçe başkanlığı taşındığı yeni binaya tabelası asamadı. İlç
Çorlu Güncel 26.11.2022
Diktaş Guruptan Yeni Proje;  

Gökhan Diktaş; “Çok uzun yıllardır sanayicilik yapan bir ailenin temsilcisi olarak bu vatana hizmet
Çorlu Güncel 14.11.2022
AGSYD’den 10 Kasım Açıklaması  

100 YILLIK ÖNGÖRÜSÜYLE
GURUR DUYUYORUZ

-Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’
Çorlu Güncel 11.11.2022
İ.Volkan Ülkemizi Pariste Temsil Etti  


ÇORLU TSO  YÖNETİM KURULU BAŞKANI İZZET VOLKAN
PARİS’TE ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ
 
Pari
Çorlu Güncel 08.11.2022
Alpay Var Zirvede  


CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Saygın basın toplantısında CHP Genel merkezi tarafından 11 ilçede
Şarköy Güncel 26.10.2022
1100 Kilometrelik Köprü  


Tekirdağlı gazeteciler, Batı Trakya Gazeteciler Derneği’nin girişimi ve iş adamı Süleyman Kozuv
TEKİRDAĞ… Güncel 25.10.2022
AGSYD 30.Yıl Etkinlikleri’nde katılım rekoru kırıl  


TÜRK DÜNYASI’NIN NABZI ve
MEDYANIN KALBİ BURSA’DA ATTI

Anadolu Gazeteciler ve Spo
Çorlu Güncel 17.10.2022
Çorlu TSOda Volkan Güven Tazeledi  


2 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilen Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri organ  seçimlerinin
Çorlu Güncel 10.10.2022
Et ve süt üreticileri can çekişmektedir  


TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Et ve süt üreticileri can çekişmektedir. Tar
Çorlu Güncel 10.10.2022
Ergenede Atatürk Evine Ziyaretler Devam Ediyor  


Ergene Belediyesi tarafından Ergene ilçesine kazandırılan sayısız kalıcı eserlerden biri olan E
Çorlu Güncel 10.10.2022