HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
Sığınaklar ve Koridorlar Sınıf Yapıldı


53 yıllık tarihi olan Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi depreme dayanaklı olmadığı gerekçesiyle yıkıldı. Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınan öğretmen ve öğrenciler sığınaklarda koridorlarda ders yapmak zorunda bırakıldı.

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yıkılmasından sonra yüzlerce öğrenci ve öğretmeni Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınmak zorunda kaldı. Kapasitesi olmayan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Lisesi’nin sığınakları ve koridorları sınıf yapıldı. Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulanan birçok makine ve teçhizat depolara kaldırıldı, binlerce lira değerindeki makine ve teçhizatlar depolarda çürümeye bırakıldı. 1968 yılında yapılan ve binlerce öğrenci mezun eden Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tekirdağ Yolu üzerine okul yapılarak taşınacaktı. Ama okul inşaatıyla ilgili bir adımın atılmaması tepkilere neden oldu.

İKİ OKUL BİRLEŞTİRİLDİ, OKULDA ÇİLE ÇEKİLİYOR
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yıkılmasıyla birlikte iki okul birleştirildi. Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni iki okul kullanmak zorunda bırakıldı. Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınan Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri sınıf olmayınca, sığınakları, koridorları sınıf yapmak zorunda kaldı. Aylardır öğretmen ve öğrenciler sığınaklarda koridorlarda ders yapmaya çalışıyor. Öğretmenler ise bir köşeye koydukları sandalye ve masaları öğretmen odası yaptılar. Yüzlerce öğrenci 21. Yüzyılda çile çekmek zorunda kalıyor.

MAKİNE VE TEÇHİZATLAR DEPOLARA KALDIRILDI
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan makine ve teçhizatlar Ahi Evran Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sığmadığı için Önerler Mahallesi’nde bir depoya kaldırıldı. Binlerce lira değerindeki makine ve teçhizatlar depoda bekleye bırakıldı. Meslek Lisesi öğrencilerinin uygulama yapacağı makinalar ve teçhizatlar depoda bekletilmesi tepki çekerken biran önce okulun ayrılması ve Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapılması bekleniyor.

ARA ELEMAN İHTİYACINI KARŞILIYOR
Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çorlu’daki ara eleman ihtiyacını gideriyor. Bölgemizin sanayi bölgesi olması ve işyerlerinin ara eleman sıkıntısı yaşamasına neden olan okul eksikliğine birde iki okulun birleştirilmesi eklenince sorunlar ve işsizlik daha da artıyor.

MERDİVEN ALTI EĞİTİM VERİLİYOR
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yıkılmasıyla birlikte öğrenciler ve öğretmenler Ahi Evran Meslek Lisesi’ne taşındı. Binlerce öğrencinin aynı anda eğitim gördüğü Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin merdiven altları öğretmenler odası oldu. Bazı bölümlerde öğretmenlerin odası dahi olmadan eğitim öğretim vermeye çalışıyorlar.

MEHMET RÜŞTÜ UZEL MESLEK LİSESİ KAPANIYOR MU?
Bir yıl önce yıkılan Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeni yerinin yapılmaması akıllara okul kapanıyor mu sorusunu getirdi. Binlerce mezun veren Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeni yeri Tekirdağ Yolu üzerinde yapılacaktı. Okulun yeni yerinin arsası Çorlu Belediyesi Meclisi’nde görüşülürken, bir yıldır hiçbir çalışmanın yapılmaması akıllara Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Lisesi kapanıyor mu sorunu akıllara getirdi.

OKUL İNŞAATININ BİRAN ÖNCE BAŞLAMASI BEKLENİYOR
Sığınaklarda ve koridorlarda eğitim öğretimin yapılması tepki çekerken biran önce Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin okul inşaatının başlaması bekleniyor. Tekirdağ Yolu üzerinde yapılması düşünülen okulun ödeneği geldiği iddia edilirken okul inşaatının başlamaması tepki çekti.

corlu 26.04.2022 14:52:01    (294) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
Emeklinin Sofarından 600 Ekmeği Çaldılar.  

CHP Sözcüsü Öztrak, net asgari ücrete yapılan zammın ilk altı aydaki enflasyonun 13 puan altında old
TEKİRDAĞ… Güncel 05.07.2022
MÜSİAD Asgari Ücret Artışından Memnunuz  

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan, Cumhurbaşkanı Recep
Çorlu Güncel 05.07.2022
2. Lavanta Tarla Günleri Şenliği  


Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bizi izlemeye devam edin” 
“Belediyecilik sadece, al
Çorlu Güncel 27.06.2022
Çorlu Belediyesinden Vatandaşlara “Kurban” Uyarısı  


Çorlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşl
Çorlu Güncel 27.06.2022
Çorlu Belediyesinde Bilgi Güvenliğini Uluslararası  


Çorlu Belediyesi Bilgi Güvenliğini Uluslararası Standartlara Taşıdı
Çorlu Belediyesi Bilgi
Çorlu Güncel 21.06.2022
Rasim Yüksel Babalar Gününde Pasta Kesti  


Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Babalar Gününde Tüm Babalar İçin Pasta Kesti

Erge
Çorlu Güncel 21.06.2022
Tekirdağ için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğ  


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜRETİCİLERİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR

İl genelinde tarım ve h
Çorlu Güncel 21.06.2022
Dr. İlhami Özcan Aygunun Soru Önergesi  

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıda belirtilen sorularımın Anayasa’nın
Çorlu Güncel 21.06.2022
Aydoğdu Mahallesi Gençlik Merkezi gün sayıyor  


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Aydoğdu Mahallesi’nde yaşayan gençler ve çocukları
Çorlu Güncel 21.06.2022
Atatürk Viyadüğümüzde çalışmalar tamamlanıyor  


BAŞKAN AKAY, ATATÜRK VİYADÜĞܒNDEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin
Çerkezköy Güncel 21.06.2022