HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
Gelecek Partisi Tekirdağ’da Ekonomi Zirvesi Gerçekleştirdi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu üyeleri Tekirdağ İl Başkanlığını ziyaret ederek basın mensupları ile bir araya geldi.

Gelecek Partisi Genel Merkezi tarafından oluşturulan Ekonomi masası Tekirdağ’da bir dizi ziyaretlerde bulundu ve basın mensupları ile bir araya geldi. Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen programa Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Kerim Rota ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ahmet Akçay, Şenol Gürşan, Tülin Dinçelli, Murat Özden, Aynur Algül ve Tekirdağ İl yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı; ‘’ Bugün burada genel merkezimiz tarafından oluşturulan Ekonomi masamız ilimizde konuğumuz. Bugün burada STK’lar ile bir araya geleceğiz, Basınla bir araya geleceğiz ve ekonomi ile ilgili son gelişmeleri ve ülkemizde ki sıkıntıları değerlendireceğiz. Ben sözü çok uzatmadan sözü Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Kerim Rota’ya veriyorum. Hepiniz hoş geldiniz.’’ Dedi.

TÜİK’İN ENFLASYONU BİR ŞEYLERİ AÇIKLAMAYA YETMİYOR
Yaşanan enflasyon yüksekliğinin kaybedeninin vatandaş olduğunun altını çizen Ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kerim Rota; ‘’Öncelikle Türkiye’nin 2018’in Temmuz’undan bu yana, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtiğimiz günden bu yana çok yakıcı bir ekonomik krizle başbaşa kaldığımızın tespitini burada yapmak istiyorum. Bunun için bir çok rakamdan faydalanabiliriz ama bunlardan en önemlisi Enflasyon. Bilioyrsunuz enflasyon dün açıklandı aylık 1,25 yani 19.58 TÜİK’in açıkladığı tüketici enflasyonu. Ama üretici enflasyonuna geldiğinizde bu 44’e geliyor. Demekki daha enflasyonun gidecek çok çok daha yolu var. Çünkü bu üretici enflasyonunun tüketici enflasyonunda yüksek olması daha önümüzdeki dönemde enflasyonun artacağını maalesef bize gösteriyor. Ama tabi TÜİK enflasyonu bir şeyleri açıklamaya da yetmiyor. Ben size bazı rakamlar vermek istiyorum yani özellikle enflasyonun dar gelirli ve sabit gelirliyi nasıl yıkıp geçtiğini örnekleri ile anlatacağım. Bu 19.6 enflasyona karşı son bir senede Yumurta 70, Domates 70, Tavuk Eti 69, Ayçiçek yağı 52, Margarin 50, Mısır özü yağı 40 ve ekmek 30 artmış vaziyette. Şimdi böyle baktığımızda bu enflasyonun kaybedeninin kimler olduğu aslında çok açık.’’ Şeklinde konuştu.

ENFLASYON DEVLET TARAFINDAN YAPILAN HIRSIZLIKTIR
Dünya’da enflasyonun yükseldiğini ama en yüksel ülkeler arasında Türkiye’nin olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Kerim Rota; ‘Biliyorsunuz sayın Cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde çıktı, enflasyon bütün dünyada yükseliyor bizde de yükseliyor bu genel bir sorun dedi. Bu doğru değil ve bunu birkaç rakamla size doğru olmadığını anlatacağım. Dün açıklanan enflasyonla dünyada 193 ülke varken Türkiye 12. En yüksek enflasyona sahip ülke oldu. Her ay neredeyse bu sıralamada bir sıra üste çıkıyoruz. Dünya’da 193 ülke arasında en yüksek enflasyona sahip 12. Ülkeyiz. Bu 12 ülke arasında da ismini dahi hatırlamayacağınız hatta ismini ilk defa duyacağınız çok ufak ülkelerde var. O yüzden bunları da bir kenara koyduğumuzda, nüfusu 50 milyonun üzerinde olupta enflasyonu en yüksek olan dünyada 3. Ülkeyiz. Üstümüzde İran var, Etiyopya var. İşte bu utanç belgesi Avrupanın hemen yanıbaşında ki Türkiye bu utancı, bunun bir utanç tablosu olduğunu düşünüyoruz. Aslında artık bizim çeşitli mecralarda dile getirdiği gibi biz enflasyonu aslında devlet tarafından yapılan bir hırsızlık olduğunu iddia ediyoruz. Enflasyon halkın cebinden farkettirilmeden çalınan paradır. Böyle bakınca enflasyon sorununun mutlaka ciddiye alınması lazım. Ama enflasyon sorunu ne Cumhurbaşkanı, ne Hükümet ve ne Merkez bankası tarafından ciddiye alınmadığı bir dönem yaşıyoruz.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

Ekonomi’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kerim Rota’nın açıklamaları sonrası basın toplantısı sona erdi. Gelecek Partisi Genel merkez tarafından kurulan Ekonomi Masası daha sonra Tekirdağ’da bulunan Esnaf Odaları Birliği, Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası ve STK ziyaretleri gerçekleştirdi.

corlu 08.10.2021 11:51:11    (234) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri Başvuruları  


Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödü
Çorlu Güncel 19.11.2021
Atatürk Evine 13 Günde 3578 Ziyaretçi  

Çorlu Atatürk Evi; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 1 Kasım Çorlunun Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü ile
Çorlu Güncel 16.11.2021
Açılışta Vali ile Milletvekili Atıştı  

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından merkez ilçe Süleymanpaşa´da hizmete açılan Ali Rıza
TEKİRDAĞ… Güncel 28.10.2021
Muhtarlar Derneği Yeni Başkan Ahmet Arcan  

Çorlu Muhtarlar Derneği yaptığı genel kurul sonrası yeni başkanını belirledi. İki adayın yarıştığı s
Çorlu Güncel 28.10.2021
Hülya Perin İstifa Etti Seçim Yenilenecek  

Çorlu Kent Konseyi Başkanı Hülya Perin ve yürütme kurulu görevden istifa ederek seçimlerin yenilenme
Çorlu Güncel 28.10.2021
AK Parti İlçe Başkanı Keskin 1 yılını değerlendird  

1 yıl Önce Ak Parti İlçe Başkanı görevine get,r,len Mustafa Keskin düzenlediği basın toplantısında 1
Çorlu Güncel 18.10.2021
Kaynakları Verimli Kullanmak Elzem  

Büyük Birlik Partisi Çorlu İlçe Başkanı Ismail Ceylan yaptığı açıklamada Dünyada enflasyonun patlak
Çorlu Güncel 18.10.2021
Sağlık Çalışanlarının Hakları Görmezden Gelinemez  

CHP’Lİ YÜCEER, “SAĞLIK BAKANLIĞI KENDİ İMZALADIĞI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİ HİÇE SAYAMAZ”
CHP’Lİ YÜC
Çorlu Güncel 15.10.2021
Orion’da 22. yıl etkinlikleri başlıyor  

Orion’da 22. yıl etkinlikleri başlıyor
 
Orion AVM, açılışının 22. yıldönümünü kutlayacağı b
Çorlu Güncel 15.10.2021
Çorluya 11.500 Ton Sıcak Asfalt  


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde ulaşım kalitesini arttırmak amacıyla 202
Çorlu Güncel 11.10.2021