HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Çorlumuza okul kazandırıyoruz

 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulunun aldığı kararla 81 İle 81 Okul Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arası

corlu 01.12.2022 15:17:54    (298) Okunma


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulunun aldığı kararla 81 İle 81 Okul Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında, Ulusal Eğitime Katkı Verilmesi amacıyla Oda/Borsalarımızın bulunduğu il/ilçelerde 154 adet okul yaptırılmasına dair protokol 03/02/2022 tarihinde imzalandı.

Bu kapsamda; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde, Çorlu Belediyesi, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ve Çorlu Ticaret Borsası’nın da katkılarıyla Çorlu’ya yapılacak olan 24 derslikli okul binası yapımı için düzenlenen protokol 30 Kasım 2022 Çarşamba günü imza altına alındı.

Tekirdağ Valiliği’nde gerçekleştirilen imza törenine; Tekirdağ Valisi Sayın Aziz Yıldırım, Vali Yardımcısı Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Sayın Murat Eren, Çorlu Kaymakamı Sayın Mustafa Eldivan, Çorlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Hasan Basri Kuzu, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İzzet Volkan, Çorlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yüksel Ertan katılımda bulundu.

“Çorlu TSO olarak bölgemizin ihtiyaçlarına her zaman duyarlıyız”
Konu hakkında açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Eğitime yatırımı, geleceğe yapılan en büyük yatırım olarak gören Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun vizyonu çerçevesinde, bölgemizin ihtiyaçlarına sessiz kalmayarak üzerimize düşeni yaptık. Bu gün de imzalanan protokol ile 24 derslik ilkokul binası yapımı için gerekli çalışmalara başlıyoruz. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak sosyal sorumluluğumuz gereği bölgemizin ihtiyaçlarına her zaman duyarlıyız” dedi.

İzzet Volkan; “Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün vurguladığı gibi; Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk ekonomisi, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir. Bu doğrultuda; Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, daha modern eğitim kurumlarında bilgi ve birikimle donatılıp ülkemizi bulunduğu noktadan daha ileriye taşınması konusunda elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Çorlumuz adına; TOBB camiasına, Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Tekirdağ Valisi Sayın Aziz Yıldırım’a, Çorlu Kaymakamı Sayın Mustafa Eldivan’a, Çorlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sarıkurt’a, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan’a, Çorlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yüksel Ertan’a, Odamız Meclis Üyelerine ve tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölgemize yapılacak her türlü yatırımın destekçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

corlu 01.12.2022    (298) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  TÜRSAB Trakyadan KOSOVA Ziyareti 07.03
  İYİ Parti den Basına Destek Çağrısı 20.02
  Ergünkent İnşaat’tan Açıklama 28.01
  TGF Genel Başkanına Kınama 23.01
  Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi 16.01
  Bursluluk Sınavına Rekor Katılım 16.01
  Nisan Ayında 41 Yaşındayız 16.01
  Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz 16.01
  1. Hamsi Festivali Coşkusu 16.01
  Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması 27.12
  Ali Darıcının Ziyaretleri Ses Getirdi. 26.12
  TED KOlejinden Geleceğe Nefes Katan Proje 23.12
  Vekil Mustafa Yel Müjdeyi Verdi 23.12
  İkinci Kez Çorlunun Gururu Oldu 23.12
  Meydanlar Işık ve Figürlerle Süslendi 23.12

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası