HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Can Dostlarımıza Şifa Dağıtıyoruz

 
Sokakta yaralı ve hasta halde bulunan ya da yapılan ihbarlarla ekiplerimiz tarafından bulundukları yerden alınarak Çorlu Belediyesi Hayvan Bakıme

corlu 01.12.2022 15:14:58    (327) Okunma


Sokakta yaralı ve hasta halde bulunan ya da yapılan ihbarlarla ekiplerimiz tarafından bulundukları yerden alınarak Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevine getirilen çok sayıda yaralı hayvan yapılan tedavilerinin ardından sağlığına kavuştu.
Tekirdağ’daki tek veteriner röntgen cihazına sahip kurum olan Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi, 2022 yılı içerisinde 3 bin 252 sokak hayvanını tedavi ederken, bakımevine getirilen 662 sokak hayvanına cerrahi müdahalede bulundu ve 458 kısırlaştırma operasyonu gerçekleştirdi.

Bakımevi Ekibimize Teşekkür Ederiz
Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevinin bölgede bu kapasitede hizmet veren en önemli hayvan bakımevi olduğunu belirten Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Öztürk, “Şah kartalından kedi ve köpeğe kadar nice sahipsiz canlıya müdahalede bulunarak onları sağlıklarına kavuşturan Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi ekibimize öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar başta olmak üzere birçok hayvana doğru yöntemleri uygulayarak tedavi eden ekibimiz 2022 yılında yoğun tempoda çalıştı. 2022 yılı içinde yaklaşık 4 bin sokak hayvanımıza veterinerlik hizmeti verilirken bakımevine getirilen 662 sokak hayvanına cerrahi müdahalede bulunuldu ve ayrıca 458 kısırlaştırma operasyonu gerçekleştirildi. Yeni Bir Başlangıç projemiz kapsamında ise 152 canımızı yeni aileleriyle buluşturarak sahiplendirdik.

Şah Kartalı Sağlığına Kavuştu
Yapılan operasyonlar içerisinde sağlığına kavuşturduğumuz her canlı bizim için onur ve gurur kaynağı. O canların arasında Tekirdağ Doğa Koruma ve Millî Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bakımevimize getirilen bir de şah kartalı var. Ayağı kırılmış halde bulunan şah kartalı ekiplerimiz tarafından röntgeni çekildikten sonra bakıma alındı. Ayağındaki kırık için eksternal fiksasyon yöntemi uygulanırken, ayak içine ve dışına pin atılarak kırık kemik sabitlendikten sonra 1 ay boyunca bakım uygulanan şah kartalı fizik tedavi ile sağlığına kavuşturulurken ayağındaki pinler çıkarıldıktan sonra yeniden Tekirdağ Doğa Koruma ve Millî Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Müdürlük ekipleri sağlığına kavuşan şah kartalı İstanbulda hizmet veren hayvanat bahçesine götürdü.

Yaşamlarına Dokunabilmek İçin Çalışıyoruz
Öte yandan geçtiğimiz günlerde gözünden vurulmuş halde bulunarak bakımevimize getirilen bir sokak köpeği de röntgen çekilmesinin ardından yapılan operasyonla gözüne isabet eden saçma bulunduğu yerden çıkarıldı ve tedavisinin tamamlanmasının ardından eski sağlığına kavuşan sokak köpeği yaşadığı ortama geri bırakıldı. Yine geçtiğimiz aylar içinde saldırıya uğrayan bir kedi uygulanan operasyon sonunda sağlığına kavuşturulurken yeniden doğal yaşam alanına götürüldü.

Çorlu Belediyesi olarak nice canımızın yaşamına dokunabilmek ve onları eski sağlıklarına kavuşturabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bakımevimizde devam eden yapım çalışmalarının da tamamlanmasıyla birlikte daha çok sokak hayvanına yardım edebilecek noktaya geleceğiz.” dedi.

corlu 01.12.2022    (327) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  TÜRSAB Trakyadan KOSOVA Ziyareti 07.03
  İYİ Parti den Basına Destek Çağrısı 20.02
  Ergünkent İnşaat’tan Açıklama 28.01
  TGF Genel Başkanına Kınama 23.01
  Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi 16.01
  Bursluluk Sınavına Rekor Katılım 16.01
  Nisan Ayında 41 Yaşındayız 16.01
  Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz 16.01
  1. Hamsi Festivali Coşkusu 16.01
  Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması 27.12
  Ali Darıcının Ziyaretleri Ses Getirdi. 26.12
  TED KOlejinden Geleceğe Nefes Katan Proje 23.12
  Vekil Mustafa Yel Müjdeyi Verdi 23.12
  İkinci Kez Çorlunun Gururu Oldu 23.12
  Meydanlar Işık ve Figürlerle Süslendi 23.12

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası