HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

AGSYD’den 10 Kasım Açıklaması

 100 YILLIK ÖNGÖRÜSÜYLE
GURUR DUYUYORUZ

-Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’nden(AGSYD) yapılan açıklamada, “84 yıldır giderek

corlu 11.11.2022 10:47:12    (350) Okunma

100 YILLIK ÖNGÖRÜSÜYLE
GURUR DUYUYORUZ

-Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’nden(AGSYD) yapılan açıklamada, “84 yıldır giderek artan yürekten bağlılığın adıdır Atatürk sevgisi. O’nun 100 yıl önce gösterdiği çağdaş uygarlık hedefinin ve evrensel barışa giden yolu tarif etmesinin önemini şimdi çok daha iyi anlıyor, müthiş öngörüsüyle gurur duyuyoruz”denildi.

Genel Merkez Yönetim Kurulu adına 10 Kasım nedeniyle yaptığı açıklamada, Atatürk’ün değerinin ve öneminin giderek çok daha iyi anlaşıldığını vurgulayan Genel Başkan İbrahim Erdoğan, “Yok olmanın eşiğindeki bir milleti yeniden kimliğine ve vatanına kavuşturan Büyük Önderimizi saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Anadolu coğrafyasının baştan başa işgal edildiği, vatan topraklarının, doymak bilmez emperyalist ülkelerce neredeyse parsel parsel paylaşıldığı ve umutların tükendiği bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti’nin mucizevi kurtuluşuna öncülük ettiğini ifade eden Erdoğan, “işte o kurtuluşa atılan kutlu imzanın gerçek müellifi, Ulu Önder Atatürk’tür” şeklinde konuştu.

Kısa adı AGSYD olan Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Dünyanın bugün geldiği, acımasız paylaşım savaşlarının olduğu, barış ortamının yerini çatışmalara bıraktığı, insan hak ve özgürlüklerin sıkıntılı bir sürece girdiği bu noktada, Büyük Atatürk’ün tam 100 yıl önce gösterdiği çağdaş uygarlık hedefinin ve evrensel barışa giden yolu tarif etmesinin önemini şimdi çok daha iyi anlıyoruz.

Yurtta sulh, cihanda sulh diyerek aslında dünya barışını tesis edecek bir söylemi düstur edinen ve gelecek nesillere öğütleyen Atatürk’ün bu anlamlı öngörüsünden tüm dünya ülkelerinin ders çıkarması gerekmiyor mu? Zor günler kahramanlarını yaratır diye boşuna söylememişler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanın ve milletin dara düştüğü bir dönemde, tamamen tutsak olmanın eşiğindeki Anadolu halkına umut ateşi olmuş, cefakar insanımızla birlikte verilen Kurtuluş Savaşı sonrasında da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni fedakar milletimizle beraber kurarak ölümsüzleşmiştir.

Vefatının 84.Yılı’nda giderek daha da artan Atatürk sevgisinin ve O’na olan bağlılığının çok daha güçlenmesinin de nedeni, bu dünyada neredeyse imkansızı başarmış tek lider olmasıdır.
Saygı, sevgi, şükran ve minnetle anıyoruz. Şuhu şad, mekanı cennet olsun”

corlu 11.11.2022    (350) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  TÜRSAB Trakyadan KOSOVA Ziyareti 07.03
  İYİ Parti den Basına Destek Çağrısı 20.02
  Ergünkent İnşaat’tan Açıklama 28.01
  TGF Genel Başkanına Kınama 23.01
  Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi 16.01
  Bursluluk Sınavına Rekor Katılım 16.01
  Nisan Ayında 41 Yaşındayız 16.01
  Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz 16.01
  1. Hamsi Festivali Coşkusu 16.01
  Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması 27.12
  Ali Darıcının Ziyaretleri Ses Getirdi. 26.12
  TED KOlejinden Geleceğe Nefes Katan Proje 23.12
  Vekil Mustafa Yel Müjdeyi Verdi 23.12
  İkinci Kez Çorlunun Gururu Oldu 23.12
  Meydanlar Işık ve Figürlerle Süslendi 23.12

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası