HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Ergene’de Hayallerimizi Gerçeğe Dönüştürüyoruz

 
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Giresun’un Eynesil İlçe Belediye Başkanını hafta sonu Ergene’de misafir etti. Başkan Yüksel çilek tarlasında

corlu 05.09.2022 15:54:08    (276) Okunma


Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Giresun’un Eynesil İlçe Belediye Başkanını hafta sonu Ergene’de misafir etti. Başkan Yüksel çilek tarlasında konuk ettiği Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz’e “Ergene’de hayallerimizi gerçeğe dönüştürüyoruz” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu 3.lig 2.grupta mücadele eden Ergene Velimeşespor hafta sonu Eynesil Belediyespor ile maç yaptı. Müsabakayı izlemek için Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz’de geldi. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile birlikte protokol tribününden müsabakayı takip eden Eynesil Belediye Başkanı müsabaka sonunda Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in daveti üzerine Ergene Belediyesinin tarım arazileri olan Lavanta Tarlası ve Çilek Bahçelerini ziyaret etti. Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz lavanta tarlaları ve çilek bahçelerine hayran kaldığını belirterek, “Gerçekten sosyal belediyecilik işte tam da budur. Başkanımız belediyenin tarım arazilerini çok verimli bir şekilde kullanmış. Çileklerin tadı çok güzel, ben ilk defa aroması bu kadar güzel bu kadar lezzetli bir çilek yedim” dedi.

Halkımıza En İyi Şekilde Hizmet Ediyoruz
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Lavanta tarlaları ve çilek bahçelerinin yanı sıra Ergene Belediyesinin yapmış olduğu diğer hizmet ve projelerden de Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz’e bahsetti. Başkan Yüksel, “2014 yılında kurulan belediyemizin elinde sadece kazma küreği varken şimdi bünyemizdeki tam donanımlı hizmet araçlarımızla halkımıza en iyi şekilde hizmet ediyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talep ve istekler doğrultusunda gece gündüz demeden halkımız için çalışıyoruz. Ergene’de hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek adına var gücümüzle çalışıyor, hangi mahallede hangi vatandaşımıza ne söz verdiysek yerine getiriyoruz. 8 yıllık bir belediye olmamıza rağmen 40 yıllık belediyelerin çok çok önündeyiz” dedi.

Ergene’ye Dev Yatırımlar Kazandırdık
Göreve geldiğimiz günden itibaren vatandaşlarımızın en büyük sorunlarının başında gelen altyapı ve üst çalışmalarımızı tamamladık diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “İlçemizin kanayan yarası olan altyapı ve üstyapı sorununu ortadan kaldırdık. Hasta nakil aracımız ile Ergeneden civar ilçelerdeki hastanelere gitmek isteyen vatandaşlarımızı ücretsiz bir şekilde evlerinden alıp hastanelere götürüyor ve hastanede işlerini tamamladıktan sonra evlerine geri bırakıyoruz. Bu güzel hizmetimiz Tekirdağ genelinde sadece Ergene Belediyesinde var. Bunun yanında Ergenemizde yardıma ve bakıma muhtaç ailelerimize de yemek yardımında bulunarak onları da yalnız bırakmıyoruz. Engelli ailelerimize hasta yatağı ve tekerlekli sandalye desteklerimiz oluyor, Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binamızda çocuklarımıza ücretsiz İngilizce, resim, satranç, bilgisayar gibi birçok kurslar düzenliyoruz, çocuklarımızın yanı sıra meslek edindirme kurslarımız olan aşçı yardımcılığı, pastacılık ve bayan kuaförü kurslarımızla da özellikle ev hanımlarına yeni iş kolları açıyoruz. Sevgi Kenti Ergenemizde hizmete açtığımız Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyunuz evimiz ile ilçemiz de eğitime çok güzel ve büyük bir kalıcı eser kazandırdık. Düğün salonu ihtiyacı olan Pınarbaşı, Misinli, Esenler ve Kırkgöz mahallelerimize yeni düğün salonları inşa ettik. Gururumuz Ergene Velimeşespor futbolcularımızın müsabakalarını oynadığı Velimeşe Mustafa Kemal Atatürk Stadyumunu ve futbolcularımızın konaklayacakları Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor tesisi ile Ergene Belediyesi Kapalı Spor tesisi projelerini hizmete açtık. Vatandaşlarımızın ve özellikle çocuklarımızın parklarda doyasıya eğlenip, aileleri ile güzel vakitler geçirmeleri adına Ergene’de park sayımızı 80’nin üzerine çıkardık, ayrıca Velimeşe mahallemizde geçtiğimiz sene hizmete açtığımız Velimeşe Gölet Kafe ile de çok güzel bir sosyal donatı oluşturduk. Vatandaşlarımız bize Belediye Başkanlığı görevini verdi bizlerde bu görevi en iyi şekilde yerine getirme gayreti içindeyiz” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Trakya’nın yükselen değeri Ergene’de özellikle 2022 yılının ilk 6 ayında 6 yeni büyük projeyi Ergene’ye kazandırdıklarını da belirterek, “ Ocak ayında Trakya bölgesinde Kırklareli ve Çorlu’dan sonra üçüncü Atatürk Evi ve Müzesini Ergene ilçesine kazandırdık, Ergene Belediyesinin her sene geleneksel hale getirerek düzenlemiş olduğu 14 Şubat Toplu Nikah Şölenini bu sene Şubat ayında hizmete açtığımız Ergene Belediyesi Göl Restaurant ve Düğün Salonunda gerçekleştirdik. Ocak ve Şubat aylarının ardından 18 Mart Çanakkale Zaferimizin yaşandığı günde Çanakkale Zaferimizin kahramanlarından biri olan Seyit Onbaşı’nın adının yaşatılacağı Seyit Onbaşı Parkı ve Kitap Kafeyi Ergene halkının hizmetine sunduk. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının yaşandığı özel günde de Esenler mahalle halkına sözünü vermiş olduğumuz Esenler Çok Amaçlı Düğün Salonunun açılışını gerçekleştirdik. Sporun ve sporcunun en büyük destekçisi olan Ergene Belediyesi olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında da Ergene’de Vakıflar 19 Mayıs Stadyumunun açılışını gerçekleştirerek gençlerimizin hizmetine sunduk. Mayıs ayının ardından Haziran ayında da Ulaş’ın belediye olduğu dönemde kurucu Belediye Başkanı olan Ömer Şakar’ın isminin verildiği parkı açtık” dedi.

“Rasim Başkanımız Örnek Bir Başkan”
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in yapmış olduğu hizmet ve projeleri takdirle karşıladığını belirten Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, “Gerçekten Rasim Başkanımız Ergene ilçesine yapmış olduğu hizmet ve projelerle örnek gösterilecek bir başkan olmuş. 8 yıla bu kadar büyük yatırımı sığdırmak gerçekten büyük iş. Ben Ergene halkının böyle çalışkan bir belediye başkanı olduğu için kendilerini çok şanslı buluyor, bundan sonraki çalışmalarında da kendisine canı gönülden başarılar diliyorum” dedi.

corlu 05.09.2022    (276) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  DEVA Tabelasına AKPARTİ Engeli 26.11
  Diktaş Guruptan Yeni Proje; 14.11
  AGSYD’den 10 Kasım Açıklaması 11.11
  İ.Volkan Ülkemizi Pariste Temsil Etti 08.11
  Alpay Var Zirvede 26.10
  1100 Kilometrelik Köprü 25.10
  AGSYD 30.Yıl Etkinlikleri’nde katılım rekoru kırıldı 17.10
  Çorlu TSOda Volkan Güven Tazeledi 10.10
  Et ve süt üreticileri can çekişmektedir 10.10
  Ergenede Atatürk Evine Ziyaretler Devam Ediyor 10.10
  T.B.B.den Çalışanlarına Promasyon 05.10
  TED Çorlu Koleji Atasının Huzurundaydı 05.10
  Tekirdağı İhya etmek için Çalışıyoruz 04.10
  Tekirdağ tarım ve hayvancılığın Başkenti Oldu 04.10
  Başkan Yüksel din görevlileri ile... 04.10

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası