HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Şarköyde Cumhuriyet Coşkusu

 
Şarköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla hazırlanan etkinliklerle, Zafe

corlu 05.09.2022 15:53:10    (273) Okunma


Şarköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla hazırlanan etkinliklerle, Zafer Bayramı Şarköy’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerle bu kutlu günün sevinci doyasıya yaşandı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan konsere katılan binlerce vatandaş Zafer Bayramı’nı büyük bir heyecan ve gurur içerisinde kutladı.

RESMİ KUTLAMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlandı. Çelenk töreninin ardından kutlama programına meydanda devam edildi. İlçe Kaymakamı Sayın Hakan KILINÇKAYA, Belediye Başkanı Sayın Alpay VAR ile birlikte tören alanında bulunan halkın bayramını kutladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi. Ardından Şarköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Medine BEKTAŞ isimli öğrencinin günün anlam ve önemiyle ilgili şiiri okunmasıyla program son buldu.

ZAFER YÜRÜYÜŞÜ GÖRÜLMEYE DEĞERDİ
Ortaklaşa gerçekleştirilen etkinliklerin ilki, Şehitlik Parkı’nda saat 20.45’te gerçekleştirilen ‘’Fener Alayı’’ ile başladı. Şehitlik Parkı’ndan başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Bando Gösterisinin de bulunduğu yürüyüşte, yüzlerce vatandaş şehir merkezinde Türk Bayrakları ve dağıtılan meşalelerle birlik, beraberlik içerisinde dolaştı. Kortejin geçtiği güzergâhlarda marşlara eşlik eden vatandaşlar renkli görüntülerin ortaya çıkmasında pay sahibi oldu. Binlerce vatandaş Fener Alayı’nda yerini alarak, bayraklar, meşaleler ve marşlarla büyük zaferin coşkusuna ortak oldu. Muhteşem anların yaşandığı Fener Alayı unutulmaz görüntülere sahne oldu. Yürüyüş ile birlikte kentte bayram havası iyiden iyiye hissedildi.

HANDE YENER MUHTEŞEM BİR KONSERE İMZA ATTI
30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinin son bölümünde Cumhuriyet Meydanı’nda Hande YENER konseri gerçekleştirildi. Pop Müziğin Kraliçesi Hande YENER’ in muhteşem sahne şovları ve birbirinden güzel parçalarıyla vatandaşların bayram coşkusu zirve yaptı. Binlerce kişi Hande YENER’ in unutulmaz parçalarına büyük bir coşkuyla eşlik etti. Gerçekleştirilen etkinliklerden dolayı oldukça memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, Şarköy Belediye Başkanı Alpay VAR ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK’ a bu muhteşem organizasyondan dolayı teşekkür ettiler.

ZAFERİN COŞKUSUNU BİRLİK, BERABERLİK İÇERİSİNDE YAŞADIK
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milli birlik ve dayanışma ruhu içerisinde emperyalist devletlere karşı elde edilen büyük bir zafer olduğunu belirten Belediye Başkanı Alpay VAR, ‘’ Bugün burada sizlerle birlikte bağımsızlık ve özgürlüğümüzün taçlandırıldığı Zafer Bayramımızın 100. Yılını kutlamanın halkı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Şarköy Belediyesi olarak ortaya koyduğumuz doğru ve vizyoner belediyecilik anlayışıyla, Şarköy’ü en çok tercih edilen kentlerden biri yapma yolunda emin adımlarla yürüyor, sizlere iyi hizmet sunabilmek ve dört dörtlük Şarköy için dört bir koldan çalışmalarımızı arttırarak sürdürüyoruz. Bunun için gücümüzü siz Cumhuriyet sevdalısı hemşehrilerimizden ve elbette Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ten alıyoruz. Türk Milleti, bu zaferle Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde vatanımızın zapt edilme planlarını tarihe gömmüştür. Milletimiz ‘’Ya İstiklal Ya Ölüm’’ diyerek köleliğe ve teslimiyete en cesur karşılığı bu kutlu zafer ile vermiştir. Bundan sonra 2. Yüzyılda Atatürk ilke ve inkılâpları ışığında özgürlüğümüze, demokrasimize sahip çıkacağız. Büyük zaferimizin 100. Yıl dönümünü kutluyor, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir ALBAYRAK’ a bu organizasyona sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun ‘’ dedi.

corlu 05.09.2022    (273) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  DEVA Tabelasına AKPARTİ Engeli 26.11
  Diktaş Guruptan Yeni Proje; 14.11
  AGSYD’den 10 Kasım Açıklaması 11.11
  İ.Volkan Ülkemizi Pariste Temsil Etti 08.11
  Alpay Var Zirvede 26.10
  1100 Kilometrelik Köprü 25.10
  AGSYD 30.Yıl Etkinlikleri’nde katılım rekoru kırıldı 17.10
  Çorlu TSOda Volkan Güven Tazeledi 10.10
  Et ve süt üreticileri can çekişmektedir 10.10
  Ergenede Atatürk Evine Ziyaretler Devam Ediyor 10.10
  T.B.B.den Çalışanlarına Promasyon 05.10
  TED Çorlu Koleji Atasının Huzurundaydı 05.10
  Tekirdağı İhya etmek için Çalışıyoruz 04.10
  Tekirdağ tarım ve hayvancılığın Başkenti Oldu 04.10
  Başkan Yüksel din görevlileri ile... 04.10

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası