HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Hurda Araçlar Toplatıldı

 Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Yönetimi, gelişi güzel etrafa bırakılan araç ve atıkları toplattırarak görüntü kirliliğini ortadan kaldırdı.

corlu 13.05.2019 17:30:16    (982) Okunma

Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Yönetimi, gelişi güzel etrafa bırakılan araç ve atıkları toplattırarak görüntü kirliliğini ortadan kaldırdı.


Çorlu Yeni Sanayi Sitesi içerisine gelişi güzel etrafa bırakılan araçlar ve atıklar, görüntü kirliliği yaratıyor, atıklar da çevreye zarar veriyordu. Site yönetimi duruma el atarak, sanayi sitesi içerisinde bulunan araçları numaralandırıp atık malzemelerin toplanması için girişimde bulundu. Yapılan toplantılar ve görüşmeler sonucunda araçlar ve atık maddeler toplanarak, görüntü kirliliğinin önüne geçildi. 

Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetiminden yapılan açıklamada “Sitemizin ortak yeşil alanı ve ana yollarda araç, gereç ve atık malzemelerin dolması, çevre ve görüntü kirliliği yaratıyordu. Özellikle terk edilmiş araçların madde bağımlıları tarafından kullanıldığı, yol üzerinde bulunan araçların da ölümcül trafik kazalarına sebebiyet verdiği gözlemlenmiştir. Özel güvenlik firmamızın raporlarında ve esnaflarımızın yoğun şikayetleri sonrasında yönetim kurulumuzun aldığı karar, hukuk danışmanlarımızın görüşleri doğrultusunda anlaşma yaptığımız otopark firmasınca kaldırılmıştır. Toplanan bu araç ve atıklar ile ilgili süreç, Çorlu Kaymakamlığı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile de paylaşılmıştır. Araçları kaldırılan vatandaşlarımızın en kısa sürede anlaşma sağladığımız otopark şirketine başvurarak araçlarını almaları gerekmektedir. Daha güzel, temiz ve yaşanabilir bir sanayi sitesi tesis etmek adına çalışmalarımız devam etmektedir.”denildi.

SANAYİ ESNAFI VE VATANDAŞ MEMNUN
Konu ile ilgili bilgilendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çimen, “Yeşil alanlarımızda çevre düzenlemesi yapılması girişimlerimiz sonucunda hurda araçlar, gereçler ve atık malzemeler yönetim kurulumuz tarafından anlaştığımız firma ile kaldırıldı. Uygulamanın sonunda sitemizde daha fazla yaşanabilir alan yaratmak için çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarımız olacak. Görüntü kirliliğinin ortadan kalkması hem esnafımız hem de vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılandı.”dedi.
corlu 13.05.2019    (982) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Herkes Eleştirebilir Ama Sayın Yel Hariç 10.08
  Bşehir Sorumluluğundaki Yollar İçler Acısı 10.08
  ÇTSO Başkanı Hayalini Açıkladı 03.08
  Kütüphanede Öğrenciler Dertli 03.08
  Trakya Birlik Bu Fuara Neden Katılmadı 02.08
  Yaz Aylarında Sağlık İçin 10 Öneri 30.07
  Sulamada Yenilikçi Çözümler 29.07
  Gece Bekçiliği Yaparken 6 Kitabı Yayınlandı 19.07
  Tepkiler Artınca Basın Açıklaması Geldi 13.07
  Süleymanpaşa da Sinirler Gerildi. 11.07
  CHP İlçe Başkanından Vahim İddia 07.07
  Türkiye de Satılmadık Yer Bırakmadılar 05.07
  Bundan Sonra Ergene de Rahat Uyku Yok 04.07
  Deniz ve Havuzdan Bulaşan Hastalıklar 04.07
  Akparti İl Yönetimine 2 Kadın 01.07

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası