HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Her şey daha güzel bir Çorlu için

 Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, 2019 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinde Çorlu Belediye Başkanı olabilmek için Cumhuriyet Halk

corlu 24.10.2018 12:02:08    (550) Okunma

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, 2019 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinde Çorlu Belediye Başkanı olabilmek için Cumhuriyet Halk Partisinden aday adaylığını açıkladı.
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Binasında İlçe Başkanı Tolga Dönmezere adaylık başvuru evraklarını teslim eden Başkan Sarıkurt, daha sonra Atatürk Meydanında kurulan sahnede kendisini desteklemek için gelen yaklaşık 2 bin kişiye hitap eden bir konuşma gerçekleştirerek, aday adaylığını alanı dolduranlarla paylaştı.
Coşkulu kalabalığa hitaben bir konuşma gerçekleştiren Başkan Sarıkurt, konuşmasında şunları söyledi;
Sevgili hemşerilerim, Büyükşehir Belediye Başkanımız, değerli Cumhuriyet Halk Partililer, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, komşu ilçelerimizden gelen dostlarımız, partili partisiz ağabeylerim, ablalarım ve kardeşlerim. Çok heyecanlı olduğum bugünde beni yalnız bırakmadığınız için, burada olduğunuz için teşekkür ederim. Sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.
Üç gün önce buradaydım, Hak, Hukuk, Adalet diyen partimizin ilçe yönetimine adaletli katılımları için ve yeni ilçe başkanına bu adaletli ve tarafsız takdimi için teşekkür ederim.
Çocukluk yıllarında tanıştım siyasetle o dönemde siyaset benim için babanın evde olmaması demekti. Geç geldiği akşamlarda huzursuz olmak, uyuyamamak demekti. Çorludan çıkıp hiçbir akrabanın dahi olmadığı zorunlu hizmetle gittiği bir şehirde, bu mücadeleyi anlamayıp itiraz ettiğimde “Bu memlekete borcumuz var oğlum” demişti babam. Bu seferde borcu anlayamamıştım.
Neyin borcu ve ne borcuydu?
Ortaokul ve lise yıllarımda siyaset babanı parti binasında görmek oldu. Amcalar, teyzeler, ağabeyler, ablalar oldu. Bir ve beraber olup memleketi, şehri konuşmak oldu. Kongreler, mitingler, konvoylar oldu. Sakarya da, Edirne de, Bulgar mezalimine karşı yapılan büyük mitinglere ailece katıldığımızda, siyaset güzel ülkemizin farklı bölgelerinden insanlarla, hangi siyasi görüşe sahip olurlarsa olsunlar, aynı amaç doğrultusunda; şehri değil, ülkeyi değil, dünyayı konuşmak, haksızlıklara hep beraber tepki göstermek oldu.
1993’te ise siyaset; ülkemizin kurucusu Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruzun Baş Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘’Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet halk Partisi.’’ dediği; Cumhuriyet Halk Partisi oldu.
Cumhuriyet Halk Partisi demek; Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik, Devletçilik ve İnkılapçılık demektir.
Cumhuriyet Halk Partisi, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak demektir.
Devletimizin imkanlarıyla üniversitede mühendislik okuyup iş sahibi olduktan sonra, partimizin gençlik kollarında görev aldığım dönemde, kısa dönem er olarak askerliğimi yaparken ülkemizin farklı şehirlerinden yokluklar içinde eğitimlerini tamamlayamadan gelen çocuklarımızı, askerlerimizi gördüğümde; daha ben çocukken babamın söylediği “Bu memlekete borcumuz var” sözüyle neyi kast ettiğini anladım.
Siyaset, partimiz ve siz değerli Cumhuriyet Halk Partili ağabeylerim, ablalarım, kardeşlerim. Desteklerinizle dokuz buçuk yıl önce bu borcu ödeyebilmek için bir fırsat verdiniz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Bu dokuz buçuk yıl boyunca öncelikle memleketimize borcumuzu ödemek adına, sonra bize inanan, güvenen büyüklerimizi mahcup etmemek adına, insan ayırmadan, her kapımızı çalana, anama, babama, kardeşime, eşime, çocuklarıma nasıl davranılmasını istiyorsam öyle davranarak dürüstveçalışkan olmak gayreti içerisinde oldum.
2 Mayıs’ta Çorlu Belediye Meclisi’nde yapılan seçimle Belediye Başkanı olarak göreve başladığım günden bu yana Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı olduğumun her an bilincinde olarak, mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz halk toplantılarımızla,vatandaşlarımızla iç içe olmaya, onları dinlemeye, sorunlarına çözüm aramaya özen gösterdim.
Ülkemizde bulunan 1397 belediye içerisinde en büyük 81. İlçe olan Çorlumuz; sadece bu dönem içerisinde nüfusunun yarısı kadar büyürken yapabildiklerimiz ve yapamadıklarımız oldu. Ama hayatımızı burada tamamlayacağımıza, çocuklarımızı burada yetiştireceğimize olan inancımızla tüm samimiyetimizle yapamadıklarımızı yapmak gayreti içerisinde olduk. Bu şehir için yaptıklarımız, yapamadıklarımız oldu. Ancak kasten yapmadığımız hiçbir şey olmadı. Bu şehrin 26 mahallesinde, 16 bulvarında, 217 caddesinde, 1876 sokağında gezmiş, görmüş biri olarak parti disiplini içerisinde aday belirleme yöntemlerinden herhangi biriyle inşallah karşınıza aday olarak çıktığımda, bu göreve talip olmamın en önemli sebebi olan şehrimize Çorlumuza yönelik hayallerimi; öyle kitaplardan alınmış kalıplaşmış cümleleri kağıtlardan okuyarak değil, her birinin ne ifade ettiğini bilerek, inanarak, büyük bir heyecanla gözlerinizin içine bakarak anlatacağım.
Benden beklenilenleri görüyorum, biliyorum. Bugün bu şehirde Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı altında, inandığımız şekilde, özgür biçimde; hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun her yöreden vatandaşlarımızla kardeşçe ve huzur içerisinde yaşamamıza vesile olan, her zaman aynı şekilde düşünmesek te vefasızlık ve saygısızlık yapma hakkımızın olmadığına inandığım, geçmiş dönem ilçe başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize teşekkürü bir borç biliyorum.
Siyasetin amacı asla aynı yolda yürüdüğümüz yol arkadaşlarımızı tasfiye etmek değil, yeni yol arkadaşları ekleyerek daha büyük kalabalıklarla yürümek olmalıdır.
Siyasi mücadelemizin merkezine memleketi,dünyayı benzer gözlüklerle okuyan dostlarımızı, yol arkadaşlarımızı değil, ülkemizi içinde bulunduğu zorlu şartlara sürükleyenleri koymamız gerekliliğini ise özellikle vurgulamak istiyorum. Vefasızlık ve saygısızlık yapmadan siyasetimizde yeni yüzlere, yeniz zihinlere alan açılması talebini haklı ve doğru buluyorum.
Ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlarda Demokraside, adalette, eğitimde, sağlıkta ve ekonomide yaşanılan bütün problemlere rağmen; başarımızın birbirimizi yenmekten değil birlik ve beraberliğimizden küçük düşünce farklılıklarımızı büyük ayrılıklara dönüştürmememizden ve milletimize inanıp, güvenerek, onları muhabbetle kucaklamaktan geçtiğine inanıyorum.
Bu süre zarfında özellikle yakın dönemde, benim olduğum kişiden çok farklı bir kişi gibi göstermek isteyenler, söylemediklerimi söylemişim gibi anlatanlar, kötü söz söyleyip, karalayanlar oldu. Beni partimizin aday belirleme yöntemlerinin herhangi birinden korkuyor gibi göstermek isteyenler oldu.
Bunu hangi amaçla yaptığınızı biliyorum. Kızmıyorum. Küsmüyorum. BIRAKMIYORUM. Allah sizlere de huzur versin. Bütün bunları duyup, üzülen yakınlarım hiç endişe etmeyin, ben hala sizin tanıdığınız o Ahmet’im.
Bu süreçte, inandığım bu doğruların peşinde koşarken ihmal ettiğim, bazen de bilmeden haksızlık ettiğim başta eşim ve çocuklarımdan, ailemden dost ve arkadaşlarımdan özür dilerim.
Hiçbir beklentisi olmaksızın, sırf inandığı, güvendiği ve sevdiği için benimle beraber, samimiyetle yürüyen ağabeylerime, ablalarıma ve kardeşlerime gönülden teşekkür ederim.
Bugün burada sizlerden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisini kurtuluşa inanan arkadaşlarıyla beraber açmış olduğu yaşta, yani 39 yaşında genç ve tecrübeli bir adam olarak, önümüzdeki 5 yıl için şehrimizi belediye başkanı olarak sizlerle beraber yönetmek üzere görev talep ediyorum.
Özellikle adalet, ekonomi alanında ülkemizin içinde bulunduğu zorlayıcı şartlara rağmen aday olma medeni cesaretini gösteren arkadaşlarımı kutluyorum. Ellerini taşın altına koyma cesaretini gösterdikleri için tebrik ediyorum.
Aday bir arkadaşımın da ifade ettiği gibi, evet bir şeyin zamanı geldi. Sen ben değil hangi görüşten olursak olalım şehrimiz için biz olmanın zamanı geldi.
Çünkü Biz olunca Sevgi olur.
Biz olunca Saygı olur
Biz olunca birliktelik olur, mutluluk olur, umut olur.
Daha güzel bir Çorlu olur.
Kim kime küs bilmiyorum ama ben şehrimizi, sizleri, insanları seviyorum. Bu aday adaylığı açıklamamda, manevi desteğinizi benden esirgemeyip yanımda bulunduğunuz için hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum.

corlu 24.10.2018    (550) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Sarıkurt; 1 mm Dahi Geri Adım Atmayacağız 23.04
  Mv. İlhami Aygun 23 Nisan Mesajı 23.04
  Mv. nin Çocukları Bakanlıkta İşe Başladı. 21.04
  Çorlu Belediyesi 2018 Denetim Raporu. 15.04
  Ergene Samsunlular Derneğine Yeni Başkan 15.04
  Çorlu Belediye Meclisinde Görev Bölümü Yapıldı 14.04
  Sarıkurt Söz Verdi, Ayırım Yapmayacağım 09.04
  Kadir Abinin hedefindeki 2 Kişi 09.04
  CHP li Vekilden Sakallı Direniş 08.04
  Sandıktan Adı Çıktı Haberi Yok 08.04
  Başkan Yardımcıları Kim Olacak? 07.04
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları 02.04
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları 02.04
  AKPARTİ Gençlik Kolları Tam Yol 23.03
  Mestan Özcan; Bana Martaval Okumasınlar 20.03

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası