HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Önseçim Sandığını Örgütün Önüne Koyun

 Yıldıray Arıcı ´´Ön seçim sandığına girmekten çekinene, Çorlu halkı neden oy versin? Gelin sandığı örgütün önüne koyalım´´ dedi.

Gelin Sandığı

corlu 15.10.2018 16:03:20    (1797) Okunma

Yıldıray Arıcı ´´Ön seçim sandığına girmekten çekinene, Çorlu halkı neden oy versin? Gelin sandığı örgütün önüne koyalım´´ dedi.

Gelin Sandığı Hep Birlikte Koyalım
Çorlu Belediye Başkanlığına CHP´den aday adaylığı açıklamasında konuşan CHP eski ilçe başkanı Yıldıray Arıcı “Bizler koşulsuz şartsız tüm üyelerin katılımı ile yapılacak bir ön seçimle adaylarımızı belirlemek istiyoruz. Daha önce yaptığımız yerel seçimler ortada Geçmişte Ankara ve İstanbul belediyeleri dahil büyük başarılara imza atan belediye başkanlarının büyük çoğunluğunun ön seçimle gelmesi tesadüf değildir. Önseçim bizlere kazandırır. Önseçim sandığına girmekten çekinene Çorlu halkı neden oy versin? Bu anlayışla hareket etmemiz gerekiyor. Çorlu´da 6 bine yakın üyesi bulunan Cumhuriyet halk partisinin önüne gelin sandığı hep birlikte koyalım. Ne birileri başkanlığı başkasına bıraksın, ne de kırılma, gücenme olsun. Gelin sandığı örgütün önüne koyalım arkadaşlar. 6 bine yakın CHP´li den daha büyük anket mi olur?´´ dedi.

Arıcı: ´´İlçe başkanlığımız süresi içerisinde, toplumun sorunlarına ve değerlerine göre siyasi anlayışımızı geliştirdik. Siyasetin genç,  dinamik olması gerektiğini ve bu ülkede hangi görüşten olursa olsun siyaset yapan herkesin köklerinin bu topraklarda olması gerektiğini bilerek hareket ettik. Bugün bu anlayışla, bu uzun ve onurlu yolculukta bir büyük adımı daha atmak için hep birlikteyiz.´´ dedi.

Belediyeyi Eleştirmekten Çekinmedi.
Çorlu´da doğmuş, Çorlu´da yaşayan biri olarak Çorlu´nun sorunlarını sadece bilmekle kalmıyor aynı zamanda yaşıyorum da diyen Arıcı; “Ulaşım konusunda acil alınması gereken önlemleri görüyorum. Alternatif yolları oluşturulmuş, trafiğe kapalı, yayalaştırılmış alanları olan, büyük dinamik kent meydanları olan, yaşayan bir kent yaratmalıyız. Şehir planlamacılığını sadece sayısal değerlere hapsedemeyiz. Şehirlerin yaşam ve mekân kalitesi yüksek, kimlikli, yaşanabilir, insan odaklı, güvenli, yöresel mimari ve geleneksel değerlere uygun kentsel tasarımı da içeren çalışmalara imza atmalıyız. Engelli yurttaşlarımızın güvenli ve konforlu bir yaşam sürebileceği engelsiz bir kent yaratma anlayışını ortaya koymalıyız. Kadınların ekonomik özgürlüklerini sağlamaları için projeler üretmeli, yaşlıların sosyal hayata katılmalarının önünü açmalıyız” dedi.

Belediyemizin Esnafa Bakışını Değiştirmeliyiz.
Yıldıray Arıcı: ´´Belediyemizin Çorlu´muzda esnafımıza yönelik bakış açısını değiştirmeliyiz. Bürokratik zorlukları minimum düzeye indirip, çarşı ve cadde alışverişini artıracak çalışmalarımıza önem vermeliyiz. Tüm projelerimizde doğa ve çevreye saygılı, halkçı yerel yönetim anlayışıyla yatırımcı bütçe uygulamaları geliştirmeli ve kent yaşamında kaliteyi yükseltmek için proje ve kaynak eşliği sağlamalıyız. Dürüst, saydam, hesap verebilen bir anlayışla Çorlu´yu halkla birlikte yönetmeliyiz.”dedi.

 Arıcı, “Sonuç olarak;  artık Çorlu halkının, belediyesiyle barışma zamanı geldi. Aydınlamanın, çağdaşlığın, cumhuriyetin ve Mustafa Kemal´in kenti Çorlu´yu hakkettiği anlayışla yönetmenin zamanı geldi.´´ dedi.

Yıldıray Arıcı’nın aday adaylığı açıklamasını izleyenler arasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP eski Tekirdağ Milletvekili Emre köprülü, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Çorlu ve komşu İlçe Örgütü yöneticileri ile geçmiş dönem başkanları ve belediye meclis üyeleri de yer aldı.

corlu 15.10.2018    (1797) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  O Araçlar Sayıştay Raporuna Yansıdı 17.11
  Özel Kaleme Atama Yapıldı 15.11
  Trabzonlulara Cevap Geldi 14.11
  AKPARTİ Gönül Belediyeciliği 14.11
  Uysalcan dan Anlamlı Ziyaret 14.11
  Müge Yıldız Aday Gibi Konuştu 14.11
  Umut Güngör TOBB Fuarcılık Meclisine Seçildi. 12.11
  Orion AVM Boyner de Çılgın İndirim 10.11
  Kaymakamdan Yeni Sanayi Sitesine Ziyaret 10.11
  ÇTSO dan 10 Kasım Mesajı 09.11
  Yaşlı Teyze İstedi Kaymakam Yaptı. 07.11
  Hükümet Süleymanpaşa yı Unutmuş 07.11
  Nuhoğlu Eşit ve Doğru Hizmet Verilecek 06.11
  AKPARTİ Ergene de Son Durum 06.11
  Uysalcan Muhtarların Sorunlarını Dinledi. 06.11

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası