HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Tekirdağ Barosu Bambaşka Olacak.

 Tekirdağ Barosunun yeni başkanı Av. Sedat Tekneci yaptığı konuşmada Tekirdağ barosunun bambaşka bir profil çizeceğini kaydetti.

Barolar Aidat A

corlu 08.10.2018 16:50:30    (1218) Okunma

Tekirdağ Barosunun yeni başkanı Av. Sedat Tekneci yaptığı konuşmada Tekirdağ barosunun bambaşka bir profil çizeceğini kaydetti.

Barolar Aidat Almaktan Başka Şeylerde Yapmalı
Tekirdağ DES otelde hafta sonu düzenlenen baro başkanlığı seçimlerinde konuşma yapan Av. Sedat Tekneci ´´Bir kaç istisna haricinde bir çok avukatın mesleğini en iyi şekilde yapma mücadelesi verdiğini bir kez daha gördük meslek kuruluşu olan baroların avukatlardan aidat alma dışında onların ekonomik sorunlarının çözümünde de yardımcı olmaya davet ediyorum´´ dedi.

Ülkemizde Demokrasinin Geldiği Nokta
Konuşmasına devam eden Tekneci ´´Ayrıca meslektaşımız Av. Ömer Kavilli´ye yapılan muameleyi kabul etmek mümkün değil, Yasalarda, Ceza Kanunun temel uygulamalarına aykırı olarak tutuklandı, ve Başsavcılık talimatıyla serbest bırakıldı Bu bile ülkemizdeki demokrasinin geldiği noktayı çok iyi göstermekte´´ dedi.

Avukatlık Mesleğinin Onurunu Yükselteceğiz
Tekneci ´´Bu anlamda şahsımıza görev verdiğiniz takdirde, avukatlık mesleğinin onurunu en yüksek seviye çıkartmaya çalışacağız´´ dedi.

Bambaşka Baro Profili Çizmek İstiyorum
Seçim sürecinde yaklaşık 500 meslektaşını ofisinde ziyaret ettiğini kaydeden Av. Sedat Tekneci ´´Sorunları dinledim ve bunlara çözüm önerileri oluşturduk, Tabii ki bugüne kadar 30 yıllık meslek hayatımda 17 meslektaşıma staj Abiliği de yaptım, mesleğe yeni başladığımız günlerdeki sorunlar ile şu andaki mezun olan arkadaşlarımızında endişeleri hep aynı ben baro başkanı seçildiği takdirde, bambaşka bir baro başkanı olmak profili çizmek istiyorum´´ dedi. 

Baroda Ziyaret Dışında Etkinlik Göremedim.
Tekirdağ barosunun faaliyet raporu incelediğini kaydeden Av. Sedat Tekneci ´´Bunu incelediğim zaman, geçmiş dönemde birkaç ziyaretin haricinde bir etkinlik göremedim, ben çok daha katılımcı ve çok daha etkin bir baro olması taraftarıyım´´ dedi.

Tekirdağ Barosunu Göremedik.
Baronun yapması gereken faaliyetler hakkında örnekler veren Tekneci ´´Örnek olarak Çorlu´da Sarılar köyünde 25 kişinin vefat ettiği bir tren kazası yaşadık ve onunla ilgili Tekirdağ Barosunun en ufak bir katkısını göremedim, yöremizde çeşitli yerlerde kömürlü termik santralleri yapılması aşamasında çevrecilerin talepleri ve mücadeleleri oluyor ÇED süreçleri yaşanıyor bu konularda da Tekirdağ Barosunun aktif çalışmalarını göremedim, Çorlu deremiz yine simsiyah akıyor geçen günlerde Çorlu deresi renk değiştirmiş bu konuda da Tekirdağ Barosunun etkin bir çalışmasına göremedik´´ dedi.

Aidat Ödemesinde Adil Olacağız
Av. Sedat Tekneci ´´Benim canımı acıtan noktalardan bir tanesi de aramızdaki aidat olayı, genç bir arkadaşımız bunu gündeme getirdi, ben farklı bir düşünce yapısındayım, benim eşim mali müşavir, onlar odalarında farklı bir aidat sistemi uygulamakta bir maktu aidat diğeri nispi aidat ödemesi var, nispi aidat vergi levhalarındaki gelir beyanlarının %´de 1 odalarına aidat olarak vermektedirler, mutlak eşitliğin, eşitsizlik olduğuna inanan bir insanım, mesleğine yeni başlamış bir meslektaşım ile benim aynı aidatı ödemem benim canımı acıtıyor´´ dedi.

Konuşmaların sonrasında yapılan gizli oylama sonucunda Av.Sedat Tekneci ve ekibi 205 oy alarak Tekirdağ Barosunun yeni başkanı seçildi.

corlu 08.10.2018    (1218) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Hasan Toprak O Arsaya Hastane Yapılacak 18.06
  AKP Tekirdağ İl Başkanı Özür Dilemeli 14.06
  Orion’dan 150 TL O-PARA kazanma fırsatı 13.06
  Vatandaşın Sorunları İle İlgileniyoruz. 11.06
  19 Mayıs Bütçesi Nasıl 222 Bin TL Oldu. 10.06
  Albayrak, Er Meydanında Söz Verdi 09.06
  6 Yıl Önce Söz Vermiştim 07.06
  Mezarlıklar Bayrama Hazır 01.06
  Akparti Ergenede Şifreyi Çözdü 27.05
  ÇBSK Basketbol Tk. 2. Lige Yükseldi. 27.05
  Aldığı Maaşı Öğrencilere Veriyor. 25.05
  Ergene Velimeşe 2.Lige Yükseldi 24.05
  Gazeteciler S.O.S Verdi 21.05
  19 Mayıs Çorluda Çoşku İle Kutlandı 21.05
  Zabıta Fırınlarda Gramaj Kontrolü Yaptı 18.05

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası