HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Kaymakam Düğmeye Bastı

 Kaymakamlık tarafından düzenlenen asayiş toplantısına basın mensuplarını da davet eden Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı ‘Yaptığım değerlendirme ve görüşme

corlu 24.09.2018 13:34:22    (1830) Okunma

Kaymakamlık tarafından düzenlenen asayiş toplantısına basın mensuplarını da davet eden Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı ‘Yaptığım değerlendirme ve görüşmelerim sonunda şehrimizde uyuşturucu ile mücadele etme konusunda yeni bir proje başlatıyoruz’’ dedi.
  
Çorlu Kaymakamlık makamında yapılan ilçe asayiş toplantısına Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı, Belediye Başkan Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Sağlık müdürünün yanı sıra basın mensupları da katıldı.

En Önemli Sorun Uyşturucu İle Mücadele
Göreve başladığı günden itibaren ilçemiz sorunları hakkında bilgiler aldığını kaydeden Kaymakam Sarılı ‘’Değerli mesai arkadaşlarım ve kıymetli basın mensupları, Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Çorlu’daki görevime başladım. Hoş geldin ziyaretleri sırasında gerek daire müdürlerimden gerekse Çorlulu hemşehrilerimden ilçemizin sorunları ile ilgili bilgiler edindim. Bu sorunların en başında gördüğüm okul çağında olan çocuklarımızın, öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklar konusunda risk altında olduğudur.´´ dedi.

Çalışma Başlatıyoruz.
Uyuşturucu ile mücadele konusunda çalışma başlattıklarını kaydeden Kaymakam Cafer Sarılı ‘’Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü ile bir araya gelerek, çocuklarımızın ve gençlerimizin her türlü zararlı alışkanlıklardan korunabilmeleri, güvenle okula gidip gelebilmeleri ve sağlıklı bir nesil olarak yetişebilmeleri için ‘’Güvenli Okullar ve Sağlıklı Nesiller’’ projesi adı altında bir çalışma başlatmayı planlıyoruz.´´ dedi.

İlk Çalışma Okul Çevresi.
Kaymakam Cafer Sarılı ´´Bu proje ile Çorlu ilçemiz sınırları içerisinde bulunan örgün ve yaygın eğitim-öğretim kurumları ile çevresinde huzurlu, sağlıklı, güvenli eğitim ve öğretimin sürdürülebilmesi; yöneticilerin, öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin, mahalle sakinleri ile çevre esnafının her türlü olumsuz davranıştan, özellikle uyuşturucu maddelerin zararlarından korunması suretiyle okulların genel düzeni ve güvenliğini temin ederek, suç işlenmesinin önlenmesini amaçlıyoruz.´´ dedi.

Yapılacak çalışmaları detayları hakkında kısa bilgiler veren Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı
1) Çorlu ilçemiz sınırları içerisinde bulunan tüm eğitim ve öğretim kurumlarında, bu kurumlarla ilişkisi olmayan kişi veya kişiler ile çeşitli risk gruplarının okul binası, okul bahçesi, bahçe giriş kapısı ve çevresinde idareci, öğretmen, öğrenci ve velilere eğitim ve öğretimin engellenmesine yönelik başta uyuşturucu olmak üzere her türlü rahatsız edici davranışlarda bulunan kişilere Kabahatler Kanununun 32. Maddesinden cezai işlem uygulanacak, yaşı küçük çocuklara da bir defaya mahsus, çocuğun yasal vasisine gerekli uyarı yapılarak tebliğ edilecek, tekerrürü halinde vasisine gerekli yasal işlem yapılacaktır.
2) Öğrenci, öğretmen ve idarecilerin güvenliğini ve huzurunu bozacak şekilde eğitim öğretim kurumlarının çevresini mesken tutan, buralarda uyuşturucu madde satan, okulda bir yakını olsa bile bunu bahane ederek suistimal eden ve herhangi bir bahane ile okul çevresinde sürekli beklemeyi alışkanlık haline getiren kişilere idari işlem yapılacaktır.
3) Eğitim ve öğretimin sağlıklı ve huzurlu yapılmasına yönelik okul ve çevresinde eğitim ve öğretimin devam ettiği süreler içerisinde açıktan anonsla bağırarak satış yapmak isteyen her türlü seyyar satıcıya engel olunacak, gerekli idari yaptırım uygulanacaktır.
4 Eğitim ve öğretimin sağlıklı ve huzurlu yapılmasına yönelik okul ve çevresinde eğitim ve öğretimin devam ettiği süreler içerisinde motor, motosiklet, otomobil, kamyonet vb. araçlar ile yüksek sesle müzik yayını yapmak suretiyle gürültü yapanlara gerekli yasal işlem yapılacaktır.
5) Eğitim ve öğretimin sağlıklı ve huzurlu yapılmasına yönelik okul çevresinde alkol veya bağımlılık yaratan madde satanlar, alanlar, kullananlar ve başkalarına kullandıran kişiler kesinlikle engellenecek ve bu kişiler hakkında adli ve idari işlemler yapılacaktır.
6) Çorlu İlçemiz sınırları içerisindeki tüm okullar için kolluk kuvvetleri personelinden “Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi” görevlendirilecektir.
Belirtilen konularla ilgili özellikle uyuşturucu ile mücadele konusunda suç işlenmesinin önlenmesi amacı ile önleyici ve koruyucu idari tedbirler alınmasına kaymakamlığımızca karar verilmiştir.’’ dedi.

corlu 24.09.2018    (1830) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Herkes Eleştirebilir Ama Sayın Yel Hariç 10.08
  Bşehir Sorumluluğundaki Yollar İçler Acısı 10.08
  ÇTSO Başkanı Hayalini Açıkladı 03.08
  Kütüphanede Öğrenciler Dertli 03.08
  Trakya Birlik Bu Fuara Neden Katılmadı 02.08
  Yaz Aylarında Sağlık İçin 10 Öneri 30.07
  Sulamada Yenilikçi Çözümler 29.07
  Gece Bekçiliği Yaparken 6 Kitabı Yayınlandı 19.07
  Tepkiler Artınca Basın Açıklaması Geldi 13.07
  Süleymanpaşa da Sinirler Gerildi. 11.07
  CHP İlçe Başkanından Vahim İddia 07.07
  Türkiye de Satılmadık Yer Bırakmadılar 05.07
  Bundan Sonra Ergene de Rahat Uyku Yok 04.07
  Deniz ve Havuzdan Bulaşan Hastalıklar 04.07
  Akparti İl Yönetimine 2 Kadın 01.07

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası