HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

CHP Tabanı Onsecim İstiyor.

 CHPde devrimci demokratlar olarak bilinen partiler basın açıklaması yaparak yerel seçimlerde adaylarının belirlenmesi için ön seçim istediklerini açık

corlu 21.09.2018 20:13:12    (855) Okunma

CHPde devrimci demokratlar olarak bilinen partiler basın açıklaması yaparak yerel seçimlerde adaylarının belirlenmesi için ön seçim istediklerini açıkladılar
CHP Çorlu ilçe binasında yapılan basın açıklamasında

Çorlu Belediyesi CHP meclis üyesi Umut Azgüler tarafından okunan basın açıklaması şöyle;

2019 Yerel Seçimler öncesi Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor dönemde CHP’nm Belediye Başkanlık ve Yönetim kadrolarına (Meclis Üyeleri) Büyükşehir Belediye Başkanlığı da dahii olmak üzere yapacağı aday tespit yöntemini önemsiyoruz.

Çünkü; yaşamakta olduğumuz tüm bu sıkıntıların sorumlusu öncelikle Başkanlık Sistemi sonucu ve siyasi iktidardır. Bu siyasi yapı karşısında ağır yaşam koşulları altında eziten halkımız bir nebzede olsun soluk alabileceği liman kabul edilmelidir ki, CHP’dir. Ayrıca ilimizdeki 11 Belediye Başkanlık İdaresi Cumhuriyet Halk Partisinin siyasi sorumluluğundadır.

Bu nedenledir ki bizler Devrimciliğin ve de Demokratlığın sorumlulukları gereğince Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi durumdan vazife çıkartarak siyasi başarının ön koşutu otar» “ÖN SEÇİM” mekanizmasının CHP’de hayata geçirilerek ilimizdeki yerel iktidarımızı devam ettirmeliyiz.

CHP üyeleri aday adaylığı sürecine mutlaka katılmalıdır. Genel Merkezin ve de onları birimleri olan örgütlerin ben seçerim ben atarım siz de oy verirsiniz mantığından uzak mevcut tüm siyasi ortam hazırlanmalıdır. Böyle bir ortam yerel seçim sonuçlan için çok önemli ve zaruridir CHP tabanı yaşanan üst düzey çekişmeden ve de milletvekilliği seçimi sonrası gelinen noktada son dedece rahatsızdır. Umutları herkesçe bilinen nedenlerden azalmıştır. Bu durumu düzeltmek öncelikle Genel Merkez ve de ilimizdeki örgüt yöneticilerinin işleri olmalıdır. Tamda bu noktada tabanı umutlandıracak ve tekrardan sandığa gitmesini sağlayacak olan bizler ve sizler zor bir görev üstlendik. Ya başarılı olup yerel yönetimleri tekrardan kazanacağız ya da gerekçeleri ne olursa olsun bazı belediyeleri kaybedeceğiz. Sonuçta beraber üzüleceğiz. Bedeli hep beraber ödeyeceğiz. Ancak bilinmelidir ki fatura öncelikle yöneticilere, başkanlara ve Genel Merkezin önüne gelecektir.

Bizler CHP’li Devrimci ve Demokrat bir anlayış çerçevesinde bir araya gelerek uyarılarımızı yapıyoruz. Bu toplantıyı siyasi olarak ete ve kemiğe büründürmek için bugün burada *ÖN SEÇİM talebimizi imzaya açıyoruz. Başlatılan bu süreci “15” gün sonunda tekrar burada yapacağımız bas n toplantısı ile sonuçlandırarak neticelerini ilgili makamlara ileteceğiz ve de tüm seçim süresince takip edeceğiz.

Ayrıca ilimizin diğer ilçelerinde de imza kampanyamız desteklenecektir. Gerektiğinde basına da bilgi verilerek davet edilecektir. CHP sadece mevcut yönetenlerden ibaret değildir. Burada bulunan ve de bulunmayan deneyimli kanaat önderlerinin düşüncelerine, çözüm önerilerine ve mutfak siyasi katkılarına ihtiyaç bulunmaktadır

CHP’nin ilimizde tekrar başarılı olması için herkesin var sayılması, önemsenmesi ve de kucaklanmasını gerektiğine inanıyoruz.

CHP’yi yaşadığımız Tekirdağ ilinde gelmiş olduğu bu noktadan tekrar 29 Mart 2014 düzeyine getirmek için başlattığımız bu sürece katkı koyan siz tüm üye ve dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR/ Anlayışından hareketle Devrimciliğin ve Demokratlığın olmazsa olmazı olan bağımsız düşüncelerimizi söyleyerek siyasi yaşam içinde hayata geçirmek eylemimizin öncelikle CHP Tekirdağ kamuoyuna ve de Ülkemize hayırlı olmasını diler, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.dedi.
corlu 21.09.2018    (855) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  31 Mart Seçimlerinde Tekirdağ Adayları
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  AK Parti Adayına İlk Tepkiler
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  İŞDER fuayesine 1’inci gün 2.150 katılımcı iştirak etti 21.02
  Birlikte Başaracağız 20.02
  Saadet Kadroları görücüye çıktı 19.02
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018) 18.02
  İYİ Parti Çorlu Resti Çekti 17.02
  CHP Çorlu İlçe Başkanı Belli Oldu 15.02
  CHP Çorlu Belediye Meclis Üye Listesi 15.02
  AKPARTİ Çorlu Belediye Meclis Listesi 12.02
  Rasim Yüksel 500 milyonu Nereye Harcadı 11.02
  CHP Çorlu İstifasını Değerlendirdiler. 11.02
  CHP Çorlu Örgütü İstifa Etti. 11.02
  Çorlu Kumyol Festivali Başlıyor. 08.02
  Serkan Kardeşim Endişelenmesin 07.02
  9 Kitap Fuarı Başlıyor. 06.02
  Mestan Özcan Bir Projesini Açıkladı 05.02

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası