HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

CHP Çorlu Basın Açıklaması

 Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasının 60. yılı dolayısıyla düzenlediği toplantıda yaşananlarla ilgili CHP Çorlu ilçe başkanlığı yazılı basın açıklaması yap

corlu 16.09.2018 15:47:15    (836) Okunma

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasının 60. yılı dolayısıyla düzenlediği toplantıda yaşananlarla ilgili CHP Çorlu ilçe başkanlığı yazılı basın açıklaması yaptı.

İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı imzalı basın açıklaması şöyle;

AKP iktidarının ülkeyi içine soktuğu ekonomik çıkmaz ortadadır. Sanayicinin de, asgari ücretlinin de içinde bulunduğu bunalım döneminin en büyük sorumlusu bu ülkede ortak akla hiç bir koşulda kulak vermeyen AKP iktidarıdır. Bu saklanamayacak kadar büyük bir gerçekliktir.
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen organizasyonda tek milletvekili olarak bulunan CHP Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın İlhami Özcan Aygunun yaptığı konuşma, anlaşılan o ki iktidar partisinin yöneticilerini rahatsız etmiştir. Fakat bu rahatsızlığa anlam veremiyoruz ve yapılan açıklamaları şaşkınlıkla takip ediyoruz.

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz. CHP Milletvekilleri bu kentte yapılan, tüm kurum ve kuruluşlarının etkinliklerinde protokol hakkına sahiptir ve bu hakka saygısızlık kimsenin haddine değildir. Sayın Milletvekilimizin yaptığı konuşma bir partinin veya şahsın değil bu ülkede yaşayan 80 milyon vatandaşın ortak derdi, ortak çıkarıdır.

AKP İlçe Başkanına ve AKPnin ilçe temsilcisi gibi çalışan kamu yöneticilerine soruyoruz.
Milletvekilimizin yaptığı konuşmanın herhangi bir noktasını yalanlayamazken, ekonomi noktasındaki gerçekleri anlatan milletvekilimizin konuşmasında salonu terk etmek acizlik değil de nedir?
Ticaret ve Sanayi Odasında sanayicinin, üreticinin, işverenin yaşadığı ekonomik sıkıntılarından bahsedilmeyecekse, bu konular nerede konuşulacaktır?


Ülkenin içinde bulunduğu durum hakkında tespit yapmak, yanlış yapıyorsunuz demek, yol haritası çizmek muhalefet milletvekilinin işi değil midir, bundan neden rahatsız olunmaktadır?

Sonuç olarak; AKP eliyle yaratılan korku iklimi ülkenin bütün katmanlarında hissedilmektedir. Sanayiciler, işverenler, odalar, sendikalar, medya vb. üzerindeki baskı bugün yaşadıklarımızın ne yazık ki en büyük sebebidir. AKP medya üzerine uyguladığı politikalarla halkın kulağını tıkamakta, siyasilere yaptığı baskıyla da toplumsal muhalefetin ağzını kapamaya çalışmaktadır. Ne yazık ki AKP ilçe temsilcisi gibi davranan mülki amirler ve bürokratlar kananlıyla oluşturulan demokrasi karşıtı ortam da hem bu ülkedeki yaşayan vatandaşları hem de yatırımcıları tedirgin etmeye devam etmektedir. Herkesi sağduyu çerçevesinde davranmaya AKPnin baskıcı ikliminden sıyrılıp ülkenin geleceği noktasında birlikte hareket etmeye davet ediyoruz. 95 yıllık Cumhuriyet Halk Partisinin üzerine düşen sorumluluk bunu gerektirmektedir. Doğru bildiğimizi yüksek sesle söylemeye devam edeceğimizi bildirir, kamuoyunu saygıyla duyururuz.

YILDIRAY ARICI CHP Çorlu İlçe Başkanı

corlu 16.09.2018    (836) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Tecrübe Deyince İbrahim Gönül.. 13.12
  ÇORLU TSO YENİDEN “A” SINIFI 12.12
  CHP İle İttifak Söz Konusu Değil. 12.12
  Onların 9 unu Toplasan İbrahim Uyan Yapmaz 09.12
  Ergene nin Birleştirici Gücü Müge Yıldız 09.12
  Saray da Sandığın Zaferi 09.12
  Belediyelerin 2019 Bütçesi; 2.7 Milyar TL. 08.12
  Çorlu Belediyesinde Su Usulsüzlüğü 05.12
  Vatandaş Ne İstiyorsa Onu Yapıyoruz. 05.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Valilik açıklaması 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Ceza Yok 04.12
  Kış Lastiği Uygulamasında Son Nokta. 30.11
  Adalet Tecelli Etti 30.11
  O Pankart Örtülü Mesaj mı? 27.11
  Otopark Ücretlerin Kimin İşene Yaradı 21.11

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası