HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

33 STKdan Ortak Açıklama CUMHUR İTTİFAKI

 

Aralarında İlim Yayma Cemiyeti, MÜSİAD, Verenel Derneği, SAFA Vakfı, Tümkasder, Türkiye Gençlik Vakfı, Sinoplular, Samsunlular Derneklerinin de b

corlu 21.06.2018 11:04:03    (972) Okunma

Aralarında İlim Yayma Cemiyeti, MÜSİAD, Verenel Derneği, SAFA Vakfı, Tümkasder, Türkiye Gençlik Vakfı, Sinoplular, Samsunlular Derneklerinin de bulunduğu, 33 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.
Çorlu Öğretmen evinde yapılan basın toplantısında basın açıklamasını İYC Çorlu şube başkanı Kurtuluş Ay okudu.
24 Haziran´da yapılacak genel seçimlerde Cumhur İttifakını destekleyeceklerini açıklayan 33 STK, temsilcisi daha sonra toplu fotoğraf çektirdi.

İşte O Basın Açıklaması;
Dün en gelişmiş silahlarıyla,dokuz milletten ordularıyla kapımıza dayanıp ecdadın sarsılmaz iradesiyle karşılaştıklarında kabusun adına ÇANAKKALE dediler.Bugün de en güçlü silahları olan dövizle,ekonomiyle ve dokuz milletten teröristlerden oluşan ordularıyla yine kapımıza dayandılar. ÇORLU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI olarak bizler de aynı sarsılmaz iradeyle diyoruz ki Türkiye SON KALE..

ÇORLU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI olarak bu tarihi süreçte İstikrar ve Mazlumlar için DEVAM diyor ve CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLİYORUZ.

Çünkü:

-GÜÇLÜ VE TAM BAĞIMSIZ bir TÜRKİYE’NİN;Bu ülkenin hamuruna ALTI Oklavasıyla şekil verip,bilgeliğini ve görüşünü milli olmayanlara hizmetkar kılıp, milletinin bekasına hendek kazanlara yoldaş olanlarla değil,USTA’lıkla DEVLET’ine sahip çıkarak, BÜYÜK BİRLİK çatısı altında halkıyla KARDEŞ olanlarla mümkün olacağına inanıyoruz.

- İnsan Haklarına ve inançlara olan saygının seçilmek uğruna hergün Cuma namazına gidenlerle değil,beş vakit ve yedi iklimde dualarda semaya yükselenlerle mümkün olacağına inanıyoruz.

-Ekonomik kalkınmanın ve müreffeh bir Türkiyenin; mevcut projeleri durdurarak ve sonladırarak değil yeni projelerle ülkenin çağdaşlığına ve atılımına yeni kazanımlar eklemekle mümkün olacağına inanıyoruz.

- Bu necip milletin 40 yıldır başına bela edilmiş terör belasından kurtulmasının tek yolunun milli ve yerli savunma sanayisindeki atılımların DEVAM etmesiyle mümkün olacağına inanıyoruz.

-Bizler GÜÇLÜ bir ORDU’nun Apolet söken iradeyle değil,Silahlı Kuvvetlerine çağın ötesinde imkan ve kaynaklar sağlayarak o apoletleri düşmanlarına yediren bir iradeyle mümkün olacağına inanıyoruz.

- Bu kadim medeniyetin benzinle ve mazotla değil,KARDEŞLİKLE ve DOTLUK’la yüceleceğine inanıyoruz.

-Batı Uygarlığı ve Batı demokrasisi kılıfı içinde içimize sokulan PKK,DEAŞ,FETÖ gibi maneviyatımıza ve kardeşliğimize saldıran Truva Atlarıyla etkin mücadelenin Cumhur İttifakı ile mümkün olacağına inanıyoruz.

-Sanayi,Tarım ve Turizm alanlarında ülkemizin dünyada söz sahibi olabilmesinin tek yolunun sağlam ve istikrarlı bir hükümet sistemiyle mümkün olabileceğine inanıyoruz.

-İstihdama ve yatırımlara ivme kazandıracak büyük projelerin ancak bu millete hizmetkar olanlarla mümkün olabileceğine inanıyoruz.

-24 Haziran YENİ TÜRKİYESİNDE;12 Eylül,28 Şubat ve 27 Nisan gibi kendi iradesine pranga vuran,milletinin değerlerini ve inancını yine milletine karşı silah olarak kullanan post modern zihniyetlerin birdaha hayat bulmayacağına inanıyoruz.

-Bizim gibi görünen,bizim gibi yaşayan ancak ruhu,gönlü ve vicdanı bizden olmayan Hristiyanlığı ve Müslümanlığı sentezleyerek Hrislümanlığı icad edenlerin, efendilerinin ülkelerinde kilise kilise dolaşarak kendilerine verilecek bir sonraki görevlere hazırlandıklarını gördükçe Cumhur İttifakının ne denli önemli olduğuna inanıyoruz.

- 15 Temmuz gecesi dolunayı görüp kurda dönüşenlerin nasıl kendi insanlarının kanlarını döktüklerine ve etlerini parçaladıklarına şahit olduk.Devletinin emanet ettiği araçlarla savaşta düşmana dahi sergilenmeyecek bir ruh haliyle halkının kanını akıtanların cumhur ittifakında yaşama şansı bulmayacağına inanıyoruz.

-Son yıllarda;Şehir Hastaneleriyle, binlerce yeni derslikle ve adalet saraylarıyla sağlıkta,eğitimde ve adalette çağı yakalamış anlayışların ve yatırımların DEVAM etmesini istiyoruz.

- Sonuç olarak ÇORLU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI olan bizler,kökünü şanlı tarihinden ve kadim kültüründen alan Türkiye Cumhuriyeti Çınarının, yeni bir dünyanın şekillendiği günümüzde 24 Haziran Gecesi köklerinden aldığı güçle filizlenip boy vereceğine inanıyor ve bizler Cumhur İttifakına destek vererek bir karınca misali bu ulvi davaya su taşıdığımızı kamuoyuyla paylaşmak istiyor ve diyoruz ki:Cumhur İttifakı,Milletin ve Ümmetin İtibarıdır.
corlu 21.06.2018    (972) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  31 Mart Seçimlerinde Tekirdağ Adayları
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  AK Parti Adayına İlk Tepkiler
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Grevdeki İşçilere Fırça Atmışlar Küfür Etmişler 18.03
  Siyasette Seviye Çok Düştü 18.03
  Mestan Özcan Rakibi Kadir Abiye Sordu? 17.03
  Sarıkurt; Borç Alan Emir Alır 17.03
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı. 15.03
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak 13.03
  Faik Öztrak Bu Seçimde Acaip Şeyler Oluyor. 11.03
  Çorlu Belediyesine 3 Soru 11.03
  Medyada Kadın Eşitsizliği 11.03
  Tatile Gidemeyenler ORİONda Şansını Denesin 11.03
  Sen Ne İçiyorsun Bizede Söyle 05.03
  Adalı ve Karabulak voleybolun unutulmazlarında 05.03
  Türkiye enflasyonda ilk 10da 05.03
  İŞDER, Çorlu Eski Kaymakamı Levent Kılıçı Salihli de ziyaret etti 05.03
  Çorlu ya 2 Tane Millet Bahçesi 05.03

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası