HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

27 Otobüs Vatandaşların Hizmetine Sunuldu

 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu ilçesinde toplu taşıma hizmetlerinde kullanılmak üzere 27 adet otobüsü vatandaşların hizmetine sundu.

corlu 14.06.2018 12:17:33    (473) Okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu ilçesinde toplu taşıma hizmetlerinde kullanılmak üzere 27 adet otobüsü vatandaşların hizmetine sundu.

Çorlu Belediyesi önünde düzenlenen törene Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, TEKPARK Genel Müdürü Ali Osman Yaşar, Tekirdağ Belediyesi Eski Başkanı Adem Dalgıç, Çorlu Belediyesi Eski Başkanı Ünal Baysan, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Karlı, Uzunhacı, Bahçeağıl, Yanıkağıl, Karaağaç, Kapaklı ve Büyükyoncalı güzergahında hizmet verecek olan otobüsler vatandaşların kırsal mahalleler arasında konforlu bir şekilde seyahat etmesini sağlayacak.

TEKPARK Genel Müdürü Ali Osman Yaşar, törende bir konuşma gerçekleştirdi. Çalışma sistemi ve ulaşım ağı ile ilgili katılımcıları bilgilendiren Yaşar, Bugün hizmete sunacağımız 27 otobüs ile araç sayımız 155e çıkacak. Yeni araçlarımızla yeni güzergahlarda vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu duygularla filoya katılan araçların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şöför arkadaşlarımıza kazasız seferler, vatandaşlarımıza konforlu ve hayırlı seyahatler diliyorum. Bu vesile ile gelecek Ramazan Bayramızı da kutluyorum dedi.

TEKPARK Genel Müdürü Ali Osman Yaşardan sonra konuşma yapan Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül yeni otobüslerin Çorlululara hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Törende konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu ilçesi her sene artan nüfusu ile Tekirdağ ve Trakyanın en hızlı gelişen ilçelerindendir. Bu gelişme de beraberinde birçok ihtiyacı getirmektedir. Bütün büyük ve hızla gelişen şehirlerde olduğu gibi Çorluda da zaman zaman trafik sorunları yaşanmaktadır. Bu sorunların aşılmasında toplu taşımanın öneminin vurgulanması gerekiyor. Vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarının önemi konusunda bilgilendirilmesi gerekmektedir. Güvenli ulaşım ve daha temiz bir çevre için toplu taşımanın altın niteliğinde olduğunu belirtmek istiyorum. Bugün 27 aracımızı toptu taşıma ağına katarak ulaşım sorununu bir adım daha ileriye götürüyoruz. Bu yatırım için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Bu vesile ile yaklaşan ramazan bayramınızı da kutluyorum dedi.

Törenin son konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu ilçesi sorunları ötelenmemesi ve hemen çözülmesi gereken bir ilçemiz. Çorlu trafiğinin bu araçlarla beraber bir kez daha gözden geçirilmesi gerekiyor. Çorlu ilçemize çok güzel bir otogar kazandırmak için çalışmalarımıza başladık. Hizmetlerimiz aralıksız olarak devam edecek. Yeni kurulan bir büyükşehir belediyesi olarak 1 katriliyon 620 triliyon TLlik 172 projemiz verdiğimiz hizmetlerin gücünü ortaya koyuyor. Tekirdağ bu kadar yatırıma rağmen hala yatırım istiyor. Tekirdağ alt yapı sorununu 2017de bitiriyorsa, Türkiyeye çağ atlattık diyenlerin mesajlarını verirken çok iyi düşünmeleri gerekir. Bir takım sıkıntılar elbette yaşanacak. Fakat yaşanan sıkıntıların siyasal rant olarak kullanılmasına üzülüyorum. Bu hizmetlerin başarısı bu görevi bizlere layık gören halkımızındır. Gelecek Ramazan Bayramınızı kutluyor, otobüslerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

Konuşmaların ardından büyük coşku ve alkışla açılış kurdelesi kesildi.

corlu 14.06.2018    (473) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  31 Mart Seçimlerinde Tekirdağ Adayları
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  AK Parti Adayına İlk Tepkiler
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018) 18.02
  İYİ Parti Çorlu Resti Çekti 17.02
  CHP Çorlu İlçe Başkanı Belli Oldu 15.02
  CHP Çorlu Belediye Meclis Üye Listesi 15.02
  AKPARTİ Çorlu Belediye Meclis Listesi 12.02
  Rasim Yüksel 500 milyonu Nereye Harcadı 11.02
  CHP Çorlu İstifasını Değerlendirdiler. 11.02
  CHP Çorlu Örgütü İstifa Etti. 11.02
  Çorlu Kumyol Festivali Başlıyor. 08.02
  Serkan Kardeşim Endişelenmesin 07.02
  9 Kitap Fuarı Başlıyor. 06.02
  Mestan Özcan Bir Projesini Açıkladı 05.02
  Gıda Enflasyonunda Rekor 05.02
  Yazar Ramis Çınar, Meşale Anneleri İle Buluştu 05.02
  Yastık Altındaki Paralar Ticarete Kazandırılmalı 05.02

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası