HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Trend Arena Okullara Kapılarını Açtı

 Birbirinden farklı etkinlikleri ile Trakya’da İlklerin ve Enlerin Tek Adresi olarak bilinen Trend Arena, okullara yıl sonu sergileri için kapılarını a

corlu 11.06.2018 16:36:16    (222) Okunma

Birbirinden farklı etkinlikleri ile Trakya’da İlklerin ve Enlerin Tek Adresi olarak bilinen Trend Arena, okullara yıl sonu sergileri için kapılarını açtı. Tüm okullara ev sahipliği yapan Trend Arena’da yıl boyunca emek vererek yapmış oldukları çalışmaları sergileme fırsatı buldular.

17 Nisan Salı Günü Uncular Süleyman Peker Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı “Karma Resim Sergisi” nin açılışı gerçekleştirilirken, 21 Nisan Cumartesi günü ise Kids Aloud Anaokulu’nun sergisi de minik öğrencilerinin hazırladığı “Ritm Gösterisi” ile açıldı. Okul sergisinin yanı sıra çocuklar için düzenlediği eğitici ve eğlendiren etkinlikleri ile de ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

2 Mayıs Çarşamba günü Vehbi Günaştı İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı sergi minik öğrencilerin hazırladıkları Bayrak Dansı sonrasında açıldı. 7 Mayıs Pazartesi Günü ise Melahat Kozar İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı Hayaller Alemi Resim Sergisi nin açılışı gerçekleştirildi. Sergi öncesinde öğrenciler tarafından gerçekleştirilen “Geri Dönüşüm Defilesi” ziyaretçiler tarafından beğeni ile izlendi. Açılış sonrasında Trend Arena ziyaretçilerine hediye edilen küçük saksı çiçekleri ile öğrenciler ardında güzel bir anı bıraktı.

15 Mayıs Salı Günü Şahinler Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Karma Resim Sergisi” nin açılışı gerçekleştirilirken, 18 Mayıs Cuma günü ise Alipaşa İlköğretim Okulu öğrencileri “Mini Mini Birler Deney Yapıyor” temasıyla 50’ye yakın deneylerini ziyaretçilerinin beğenisine sundular. Açılış öncesinde Hacivat & Karagöz Oyunu, Semazen Gösterisi ve Bayrak Dansı yapan minik öğrenciler ve 1. sınıf öğrencilerinin alanda sergilediği Ebru Sanatındaki ustalıkları izleyenleri şaşkınlığa uğrattı.

21 Mayıs Pazartesi Günü Çorlu Koleji öğrencilerinin yıl boyunca hazırlamış oldukları “Sanatı Seviyorum” temalı Resim Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Birbirinden renkli çalışmalarıyla dikkat çeken serginin ardından 28 Mayıs Pazartesi günü Velimeşe Şehit Piyade Onbaşı Arman Galata Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Dünya Ressamları – Resim Akımları” temalı Resim Sergisi okul öğrencisi ve Müzik öğretmenlerinin canlı keman ve gitar eşliğinde sergiledikleri performans ile açıldı. Aralarında özel eğitim sınıfı öğrencilerinin de çalışmalarının bulunduğu sergi renk tonlarındaki uyum ve başarısıyla dikkat çekti.

1 Haziran Cuma Günü Aka Koleji öğrencilerinin çalışmaları sergilenirken, 6 Haziran Çarşamba Günü de Halk Eğitim Merkezi’nin “Renklere Son Dokunuş” temalı sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Kursiyerlerin yıl boyunca emek vererek hazırladıkları çalışmalar göz kamaştırdı.

18 Haziran Pazartesi günü “Kişisel Resim Sergisi” ve Küçük Şeyler Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı “ “Yaratıcı Eller” temalı Resim Sergisi, 25 Haziran Pazartesi günü ise “Kurdele – Nakış Sergisi” ile Trend Arena’da sanatseverleri bekliyor olacak. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üzgün başta olmak üzere protokolün katılımıyla gerçekleşen sergilere ev sahipliği yapan Trend Arena bir kez daha sanata, sanatçılara, okul ve öğrencilere verdiği destekler ile takdir topladı.

corlu 11.06.2018    (222) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Kaymakam Hastayı Evinde Ziyaret Etti 21.01
  Kadir Abiniz İle Devam mı Tamam mı? 12.01
  Onkoloji Hastanesi Belediyede Takıldı 11.01
  Kanser Ölümlerinde Tekirdağ 4. Sırada 10.01
  İstanbul un Kadir Abisi Nerede 07.01
  AKPARTİ Kazanırsa Sorumlusu CHP Olur. 04.01
  İŞDER İş Fuayesi düzenliyor 04.01
  Bizim için Şehit Olanlara Layık Olabiliyormuyuz 31.12
  Nuh Nuhoğlu Görevi Bırakma Sinyali Verdi. 30.12
  Öztrak; İstanbul da Seçimi Kaybedecekler 29.12
  2018 de En Çok Bu Kelimler Arandı. 29.12
  ÇORLU CEP TV takipçileri 2019a şanlı girdi 29.12
  Yılbaşı hediyeniz Orion’dan 29.12
  Büyükşehir Belediyesi’nden Eğitime Uygulama Desteği 29.12
  Tekirdağda İşsiz Sayısı Kaç? 27.12

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası