HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

TESKi Sarayın 3 Mahallesindeki Sorunu Çözdü

 Saray İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu (Çayla) ve Kanalizasyon (Çayla, Çukuryurt, Göçerler) İnşaatı Tamamlandı ve Hizmete Alındı

TESKİ

corlu 05.06.2018 12:47:37    (370) Okunma

Saray İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu (Çayla) ve Kanalizasyon (Çayla, Çukuryurt, Göçerler) İnşaatı Tamamlandı ve Hizmete Alındı

TESKİ Saray ilçesinin 3 önemli ve büyük mahallesinin içme suyu ve kanalizasyon altyapı sorununu çözdü. İl Özel İdaresi döneminde başlanılmış fakat atıl vaziyette yarım bırakılmış olan altyapı hizmetleri TESKİ’nin yeniden projelendirmesiyle tamamlandı. İlave imalatların da yapıldığı yatırımın açılış töreni Göçerler Mahallesinde düzenlenen tören ile hayata geçti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Sayın Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, TESKİ Yönetim Kurulu Üyeleri Rıza Tekin ve A.Soner Ergin, Genel Müdür Yardımcıları Nilgün Marmara, Dr.İbrahim İçöz ve İ.Feyzi Ünal, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Saray’lı vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa; “TESKİ olarak kurulduğumuz günden beri, ilçe merkezlerimiz, eski belde merkezlerimiz ve özel idareden devraldığımız kırsal mahallelerimizin altyapı sorunlarını çözmek için büyük bir mücadele veriyoruz. Bu kapsamda Saray ilçe merkezimizin hem içme suyu hem de kanalizasyon altyapı çalışmalarını tamamladık ve sorunsuz bir şekilde çalışır hale getirdik. TESKİ olarak bugüne kadar Saray ilçemizde 48 milyon TL’lik altyapı yatırımı yaptık.

İlçe merkezinin ardından Saray’ın 3 önemli mahallesi olan Çayla, Çukuryurt ve Göçerler Mahallelerinin altyapı sorunu çözdük. Yatırım bedeli 4.304.640 TL olan işimiz kapsamında; Göçerler Mahallesinde 12.500 metre kanalizasyon hattı imalatı yapıldı. Buna ek olarak 1 adet HDPE Paket Terfi Merkezi ve terfi hattı imalatı yapıldı. Terfi merkezinin gerekli tüm bağlantıları yapılarak devreye alındı ve çalışır hale getirildi.

21 Haziran 2018 tarihinde ihalesi yapılacak olan “Saray İlçesi Muhtelif Mahalleler İçmesuyu ve Kanalizasyon İnşaatı ile Güngörmez Mahallesi Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı” işi kapsamında da Göçerler Mahallemize 50 m³’lük yeni foseptik yapısı inşa edilecektir.

Ayrıca Göçerler Mahallesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin köy içinden geçen ana yolda yaptığı beton yol çalışmasından önce, 110 mm çapında 2.300 metre uzunluğunda içme suyu hattı yenilenmiştir. Ardından içme suyu evsel bağlantıların tümü yapılmıştır.

Çukuryurt Mahallesinde özellikle yeni parseller bölgesinde yerleşimin artmasından kaynaklı doğan kanalizasyon ihtiyacını karşılamak amacıyla başta bu bölge olmak üzere mahalle genelinde toplam 9.000 metre kanalizasyon hattı imalatı yapılmıştır. 2 adet 50 m³’lük foseptik yapısı ile 1 adet Doğal Arıtma Tesisi inşaatı tamamlanarak kanalizasyon şebeke hatlarından akan atıksuyun tamamını doğrudan derelere değil de yaptığımız doğal arıtma tesisi sayesinde arıtarak doğaya deşarj etmiş bulunmaktayız.
Çayla Mahallesi genelinde, yeni parseller bölgesinde yerleşimin bu bölgeye doğru kaymasından doğan hem içme suyu hem kanalizasyon ihtiyacını karşılamak amacıyla 6.500 metre kanalizasyon, 6.600 metre içme suyu hattı imalatı gerçekleştirilmiştir.
Bu iş kapsamında içme suyu ve kanalizasyon hattı olmak üzere toplam 36.900 metre altyapı imalatı yapılmıştır. Çalışmalar sırasında bize destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban ve tüm TESKİ emekçilerine teşekkür ederim. Yapılan yatırımların Saray halkına hayırlı olmasını diliyorum.
Ayrıca Saray Belediyesi tarafından yapılan Göçerler Mahallesi Düğün Salonunun mahalle halkına hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

Uzun Yıllar Görülmeyen Yatırım Hamlesini Büyükşehir ve Teski Gerçekleştirdi

Törende konuşan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban; “Büyükşehir yasasıyla birlikte su ve kanalizasyon işlerini TESKİ üstlendi. Saray İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin de açılışı gerçekleşti ve hizmete alındı. Uzun yıllar görülmeyen yatırım hamlesini gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak’a teşekkür ederim. Açılışını gerçekleştirdiğimiz 3 mahallemizin altyapı çalışmalarının tamamlanmasında emeği geçen TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa ve TESKİ çalışanlarına yürekten teşekkür ederim. Altyapı yatırımlarının ve düğün salonumuzun halkımıza hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

Biz Hizmet Üretiriz

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Sarayda 4 yıldaki değişimi görmek beni çok mutlu etti. Bu başarı halkımızın başarısıdır. Hizmette sınır tanımadan her gün ya bir açılış ya da bir temel atma gerçekleştiriyoruz. Sarayda bu dönem önemli yatırımlar gerçekleşti. Saray ilçe merkezinin içme suyu hatları 100 oranında değişti. Yenilenen içme suyu hatları sayesinde hem su tasarrufu sağlanmış oldu, hem de Saray halkı sağlıklı içme suyuna kavuşmuş oldu. Çayla, Çukuryurt ve Göçerler Mahallelerimizin de içme suyu ve kanalizasyon altyapılarını yeniledik, halkımızın hizmetine sunduk. Emeği geçen herkese teşekkürler, hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Tekirdağlı’ların Yaşam Standartları Hızla Yükseliyor
Törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Faik Öztrak; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİnin yaptığı yatırımlar sayesinde Tekirdağ içilebilir su kalitesinde Türkiyede en önde geliyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni kurulan bir belediye olmasına rağmen birçok önemli projeyi hayata geçirdi. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışının en önemli örneklerini sergiliyor. Bu sayede Tekirdağlı’ların yaşam standartları hızla yükseliyor. Yapılan yatırımların herkese hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

Konuşmaların ardından dualar edilerek Saray İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu (Çayla) ve Kanalizasyon (Çayla, Çukuryurt, Göçerler) tesislerinin açılış kurde

corlu 05.06.2018    (370) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  31 Mart Seçimlerinde Tekirdağ Adayları
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  AK Parti Adayına İlk Tepkiler
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Mestan Özcan; Bana Martaval Okumasınlar 20.03
  Grevdeki İşçilere Fırça Atmışlar Küfür Etmişler 18.03
  Siyasette Seviye Çok Düştü 18.03
  Mestan Özcan Rakibi Kadir Abiye Sordu? 17.03
  Sarıkurt; Borç Alan Emir Alır 17.03
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı. 15.03
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak 13.03
  Faik Öztrak Bu Seçimde Acaip Şeyler Oluyor. 11.03
  Çorlu Belediyesine 3 Soru 11.03
  Medyada Kadın Eşitsizliği 11.03
  Tatile Gidemeyenler ORİONda Şansını Denesin 11.03
  Sen Ne İçiyorsun Bizede Söyle 05.03
  Adalı ve Karabulak voleybolun unutulmazlarında 05.03
  Türkiye enflasyonda ilk 10da 05.03
  İŞDER, Çorlu Eski Kaymakamı Levent Kılıçı Salihli de ziyaret etti 05.03

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası