HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

CHP li Eşkinat AK Parti Bayraklarını İndirtti

 Tekirdağ da Bayrak Krizi

Süleymanpaşa Belediye Başkanı CHPli Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığının karşısında bulunan Ak Parti

corlu 04.06.2018 11:41:58    (520) Okunma

Tekirdağ da Bayrak Krizi

Süleymanpaşa Belediye Başkanı CHPli Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığının karşısında bulunan Ak Parti Seçim bürosunun önündeki bayrak ve flamalardan rahatsızlık duyarak bir gece operasyonuyla zabıtalara indirtti. Olayı haber alır almaz seçim bürosuna gelerek incelemelerde bulunan Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar ve Süleymanpaşa SKM Başkanı Sezai Çetin, AK Partinin çirkin ve provokatif bir saldırıyla karşı karşıya olduğunu belirterek Belediye Başkanı Ekrem Eşkinata sert tepki gösterdi.

CHPLİ EŞKİNATTAN BAYRAK PROVOKASYONU

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Teşkilatı ve Seçim Koordinasyon Birimi Süleymanpaşa Belediye Başkanlığının tam karşısında bulunan Namık Kemal Caddesi 3 numaralı işyerini seçim irtibat bürosu olarak kiraladı. 30 Mayıs 2018de Süleymanpaşa Kaymakamlığına başvurarak yasal izinleri aldı. Yasal izinler çerçevesinde AK Parti bayrak ve flamalarıyla donatılan seçim bürosuna sabah saatlerinde gelen partililer, bayrak ve flamaların yerlerinden koparılarak götürülmüş olduğunu görerek büyük bir şok yaşadılar. Belediye Başkanı Ekrem Eşkinatın, makamının tam karşısına denk geldiği için Ak Parti bayraklarından rahatsız olduğu ve bir gece operasyonuyla zabıtalara emir vererek bayrakları indirttiğinin öğrenilmesi Ak Parti Süleymanpaşa Teşkilatından sert tepkiye neden oldu.

YOLDA ADALET ARAYANLARIN BAYRAK HAZIMSIZLIĞI

AK Parti Süleymanpaşa Teşkilatı ve AK Partili vatandaşlar üzerinde infial uyandıran çirkin operasyonun ardından Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar ve Süleymanpaşa SKM Başkanı Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkanvekili Sezai Çetin seçim irtibat bürosuna gelerek incelemelerde bulundu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar, partileri adına kiralayıp yasal izinleri alarak seçim bürosu olarak faaliyete geçirdikleri işyerinin önüne astıkları Ak parti bayrak ve flamalarının CHPli Belediye Başkanı Ekrem Eşkinatın emriyle zabıtalarca kesilerek toplatıldığını söyledi. Ekrem Eşkinatın bu davranışının çirkin, kaba ve demokrasi dışı olduğunu vurgulayan Hüseyin Uzunlar, Ekrem Eşkinat, yetki ve sorumluluğunu aşan çirkin bir işe imza atmıştır. Yasal prosedürleri tamamlayarak açtığımız seçim büromuzun önündeki bayrakların hukukun çiğnendiği, demokrasinin ayaklar altına alındığı, hoşgörünün yok edildiği bir gece operasyonuyla zabıtalarca toplatılması partimizi ve kamuoyunu derinden üzmüştür. Yollarda adalet arayanların bayrağa tahammül edemeyişini, demokrasiyi içlerine sindiremeyişini çok net gördük. Konuyla ilgili tüm yasal haklarımızın takibi için resmi kurumlarda girişimlerimizi başlattık. Ak Partiye gönül veren hemşerilerimize ve kamuoyuna duyuruyoruz şeklinde konuştu.

CHP SEÇİM ORTAMINI PROVOKE EDİYOR

Süleymanpaşa SKM Başkanı Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkanvekili Sezai Çetin de yaptığı açıklamada, AK Parti üyesi ve bir Belediye Meclisi Üyesi olarak teşriki mesaide bulunduğu Ekrem Eşkinatı şiddetle kınadığını belirtti. Sezai Çetin yaptığı açıklamada, AK Partimiz Süleymanpaşada çirkin ve provokatif bir saldırıya muhatap olmuştur. Büromuz konumu gereği Süleymanpaşa Belediye Binasının karşısında olması nedeniyle Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat parti bayraklarımızdan hazımsızlık duymuş ve büromuzun önündeki bayrakları bir gece operasyonuyla emrindeki zabıta ekiplerine indirtmiştir. Süleymanpaşaya hizmetle yükümlü zabıtanın Ekrem Eşkinatın çirkin siyasi hareketinde kullanılmış olması bizi ayrıca derinden üzmüştür. dedi.

SEZAİ ÇETİN: EŞKİNATIN HUZURU BOZMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

SKM Başkanı Sezai Çetin, seçim dönemlerinin yasal mevzuatı bulunduğunu hatırlatarak, Bütün partiler dilerlerse seçim bürosu olarak kiraladıkları, yasal izinlerini aldıkları mahallerde bayrak ve partiyle özdeş simgeleri kullanabilir. Biz de partimiz adına yasal sınırlar içerisinde büromuzda bayrak süslemeleri yaptık. Ancak, makamının karşısına denk geldiği için Ekrem Eşkinat, hukuktan yoksun bir kararla keyfi bir emirle, zabıtaları kullanarak bayraklarımızı indirtmiştir. Ekrem Eşkinat bu çirkin gece operasyonuyla bir çok suçu bir arada işlemiştir. Öncelikle yasal izinleri alınmış büromuzun önündeki bayrakları yetkisinde olmadığı halde indirtmiştir. ikincisi bu çirkin ve provokatif emir için belediye zabıta memurlarını kullanmıştır. Üçüncüsü bu hareket, seçim sürecindeki asayişi sabote edici bir harekettir. Ekrem Eşkinatın Süleymanpaşanın huzurunu bozmasına izin vermeyeceğiz. Ak Partili kardeşlerimiz bu tuzağa düşmeyecektir. AK Partili kardeşlerim müsterih olsunlar. İlçe Başkanımız ve SKM Başkanı olarak ben konuyla ilgili hukuksal tüm girişimleri başlatmış bulunuyoruz. Resmi kurumlar nezdinde başvurularımızı yaptık, ilgili sonucu hep beraber göreceğiz. açıklamasında bulundu.

corlu 04.06.2018    (520) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  TOKİ Çorluda 608 Konut Yapacak
  Çorlu Nüfus Bilgileri (TÜİK 2018)
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ergene Belediyesi 31 Mart Seçim Sonuçları
  31 Mart 2019 Çorlu Sonuçları
  Çorlu Belediyesine 3 Soru
  AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Tepkiler Artınca Basın Açıklaması Geldi 13.07
  Süleymanpaşa da Sinirler Gerildi. 11.07
  CHP İlçe Başkanından Vahim İddia 07.07
  Türkiye de Satılmadık Yer Bırakmadılar 05.07
  Bundan Sonra Ergene de Rahat Uyku Yok 04.07
  Deniz ve Havuzdan Bulaşan Hastalıklar 04.07
  Akparti İl Yönetimine 2 Kadın 01.07
  Karadenizliler Bu Milletin Asli Unsurlarıdır. 01.07
  Hasan Toprak O Arsaya Hastane Yapılacak 18.06
  AKP Tekirdağ İl Başkanı Özür Dilemeli 14.06
  Orion’dan 150 TL O-PARA kazanma fırsatı 13.06
  Vatandaşın Sorunları İle İlgileniyoruz. 11.06
  19 Mayıs Bütçesi Nasıl 222 Bin TL Oldu. 10.06
  Albayrak, Er Meydanında Söz Verdi 09.06
  6 Yıl Önce Söz Vermiştim 07.06

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası