HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Ergenede Spor Tesislerinin Açılışı Gerçekleşti

 rgene Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ergene Belediyesi Kapalı Spor Salonu ve Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Tesislerinin açılışı ge

corlu 11.01.2018 23:52:12    (384) Okunma

rgene Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ergene Belediyesi Kapalı Spor Salonu ve Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Tesislerinin açılışı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Velimeşe Mahallesinde düzenlenen Ergene Belediyesi Kapalı Spor Salonu ve Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Tesislerinin açılışına, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Muratlı Belediye Başkanı Nebi tepe, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, Başkan Danışmanları Şeref Çetin, Neşat Erdoğan, olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli hci Naim Süleymanoğlunun ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İNSAN ODAKLI HİZMET VERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel gerçekleştirdi. Konuşmasında hizmet ve yatırımlarını sosyal demokrat belediyeciliğin esaslarına göre yaptıklarını ifade eden Yüksel, Bizler Ergene Belediyesi olarak, doğumdan ölüme vatandaşlarımızın yanındayız. Sosyal demokrat belediyeciliğin gereği olarak, insan odaklı hizmet vermeye çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordineli bir şekilde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Ergenenin altyapısını baştan aşağı yeniledik. Altyapımız büyük oranda tamamlandı. Şimdi de üstyapıya ağırlık verdik. Bu kapsamda asfalt çalışmaları yürütüyoruz. Ergenemizin bütün mahallelerinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Söz verdiğimiz projeleri tamamlama gayreti içerisindeyiz. Görev süremizin sonuna kadar bütün projelerimizi tamamlayacağız. Biraz sonra açılışını yapacağımız tesislerin de Ergeneli ve bütün Tekirdağlı vatandaşlara hayırlı olmasını diliyoruz dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK BİZİ ÇOK DAHA GÜZEL YERLERE GETİRECEKTİR

Açılışı gerçekleştirilecek olan tesisin, Ergeneye değer katacağını belirten Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, 64 yaşında bir belediye başkanı, bir siyasetçi olarak biz yaptıklarımızla gurur duyuyoruz ve arkasındayız. Sizler de belediye başkanlarının yaptıkları ile gurur duymalısınız. Buradan çok başarılı sporcu kardeşlerimiz yetişecek. Çocuklarımızı sokaklardan, kötü alışkanlıklardan alacağız tesislerimize getireceğiz. Buradan illa bir şampiyonun çıkması önemli değil, buraya gelen çocuklarımız, gençlerimiz birlikte ve beraber hareket etmeyi, toplum içinde hareket etmeyi öğrenecekler. Sevgiyi ve saygıyı öğrenecekler. Böyle bir düşünceyi hayata geçiren değerli başkanımı kutluyorum. Ona destek veren tüm Ergeneli vatandaşları kutluyorum. Biz, her zaman Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanındayız. Biz ayrılmaz bir parçayız. Bu birlik ve beraberlik bizi çok daha güzel yerlere getirecektir şeklinde konuştu.

BİZİM ANA FELSEFEMİZ, DÜRÜSTLÜK VE ÇOK ÇALIŞMAKTIR

11 ilçe belediyesi ile koordineli bir şekilde Tekirdağa hizmet etmeye devam ettiklerini söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da, Spor tesisleri yapmak ve o spor tesislerinden şampiyon sporcu yetiştirmek amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak çok ciddi yatırımlarımız var. Yüzme havuzları, kapalı spor tesisleri, spor liseleri, spor kompleksleri gibi yatırımlarımız var. Bunların yanı sıra Tekirdağın birçok noktasında halı sahalar yapıyoruz. Görev süremizi son ana kadar dolu dolu, hizmetle geçirmek için var gücümüzle çalışacağız. Ergene ilçemiz, 4 belde belediyesinin bir araya gelmesiyle kurulan yeni bir ilçe. Bu birbirinden dağınık mahalleleri hizmetleriyle bütünleştirerek Ergenelilik bilinci oluşturan Belediye Başkanımız Rasim Yükseli ve onu göreve getiren sevgili Ergenelileri kutluyorum. Görev süremizin bitmesine 444 gün var. Bu 444 gün boyunca söz verdiğimiz bütün hizmetleri yerine getireceğiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİnin 115 projesi içerisinde 1 katrilyon 300 milyonluk yatırım var. Bunlardan devam edenleri ve kısa süre içerisinde tamamlanacak olanları var. Siz düşünün nasıl bir Tekirdağ devraldığımızı. 30 Mart 2019a kadar bu hizmeti sürdüreceğiz. Bırakıp gitmek yok. Son ana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Çünkü bizim ana felsefemiz, dürüstlük ve çok çalışmaktır. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir ifadelerini kullandı.

BELEDİYELERİMİZ ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLARI VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNDU

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Bugün burada birbirinden güzel iki tesisi açıyoruz. Biri rahmetli Naim Süleymanoğlunun adını verdiğimiz Naim Süleymanoğlu Spor Tesisleri. Diğeri de Ergene Belediyesi Kapalı Spor Salonu. Naim Süleymanoğlu, Türk bayrağını dünyanın tüm gönderlerine çektiren ve bizim de hemşerimiz olan çok değerli bir sporcuydu. Bu nedenle ismini bu spor salonuna verilmesini büyük bir şükranla karşılıyorum. Burada bulunan eşi ve kızlarına da saygılarımı arz ediyorum. Bu spor salonunda Ulu Önderimiz Atatürkün de söylediği gibi sağlam vücutlu, sağlam düşünen, ufku olan vicdanlı, dünyanın ihtiyaç duyduğu gençler yetişecek. Belediye başkanlarımız, sosyal demokrat belediyeciliğin gereği olarak çok önemli yatırımlar gerçekleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sundu.

Açılış konuşmalarının ardından olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli hci Naim Süleymanoğlunun ailesine ve başarılı sporculara protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi. Daha sonra Ergene Belediyesi Kapalı Spor Salonu ve Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Tesislerinin açılışı büyük coşku eşliğinde gerçekleştirildi.

corlu 11.01.2018    (384) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Kaymakam Hastayı Evinde Ziyaret Etti 21.01
  Kadir Abiniz İle Devam mı Tamam mı? 12.01
  Onkoloji Hastanesi Belediyede Takıldı 11.01
  Kanser Ölümlerinde Tekirdağ 4. Sırada 10.01
  İstanbul un Kadir Abisi Nerede 07.01
  AKPARTİ Kazanırsa Sorumlusu CHP Olur. 04.01
  İŞDER İş Fuayesi düzenliyor 04.01
  Bizim için Şehit Olanlara Layık Olabiliyormuyuz 31.12
  Nuh Nuhoğlu Görevi Bırakma Sinyali Verdi. 30.12
  Öztrak; İstanbul da Seçimi Kaybedecekler 29.12
  2018 de En Çok Bu Kelimler Arandı. 29.12
  ÇORLU CEP TV takipçileri 2019a şanlı girdi 29.12
  Yılbaşı hediyeniz Orion’dan 29.12
  Büyükşehir Belediyesi’nden Eğitime Uygulama Desteği 29.12
  Tekirdağda İşsiz Sayısı Kaç? 27.12

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası