HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Ergene’de 4 Geleneksel Sünnet Şöleni ve Boza Festivali Yapıldı

 Ergene Belediyesi tarafından bu yıl 4.cüsü gerçekleştirilen Geleneksel Sünnet Şöleni’nde 192 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.
Ergene Belediye B

corlu 13.09.2017 13:23:16    (372) Okunma

Ergene Belediyesi tarafından bu yıl 4.cüsü gerçekleştirilen Geleneksel Sünnet Şöleni’nde 192 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.
Ergene Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen organizasyonda belediyeye kayıt yaptıran 192 çocuğun sünnetleri geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Sünnet işlemlerinin tamamlanmasının ardından program kapsamında Mevlid-i Şerif okutulması ile başlayan program kortej yürüyüşü, kına gecesi ve konser eğlencesi ile devam etti.
8-9-10 Eylül tarihleri arasında sünnet çocukları ve aileleri için Sağlık Mahallesi Pazar Alanında gerçekleştirilen Sünnet Şölenine; Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, belediye meclis üyeleri, kamu kurum müdür ve amirleri, mahalle muhtarları, kent konseyi başkan ve üyeleri, kardeş şehir Kubat belediyesi, sünnet olan çocuklar ve ailelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Şölende ilk olarak Yeşiltepe Mahallesi Tonguçlar Camiinde düzenlenen Mevlid-i Şerif programında Kuran okutuldu. Sünnet Şöleni programı, Protokol, Yaz Okulları Kurs öğrencileri, Lüleburgaz Kent Konseyi Kadın Meclisi Trampet Takımı, Sünnet Çocukları ve Aileleri’nin yanı sıra belediye iş makinalarının da yer aldığı kortej yürüyüşüyle startını aldı.
Ergene Büyüyor, Ergene Gelişiyor
Sünnet Şölenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘ Geçtiğimiz yıllarda ülkemizce yaşanan üzüntülü durumlar karşısında sünnet şölenlerimizde eğlence kısıtlamasına giderek konser programlarımızı azaltmıştık. Bu sene 4.sünü düzenlediğimiz Geleneksel Sünnet Şölenini ve Boza Festivalini coşkuyla kutluyoruz. Biliyorsunuz Ergene Büyüyor, Ergene Gelişiyor. Bir yıl gibi kısa sürede Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sağlık ve Yeşiltepe Mahallesinin 100 km su hattı 116 km alt yapı ve kanal hizmetlerini bitirdi. Halkımızın hizmetine sunduk. 11 İlçeye 11 Okul Projesi kapsamında Ergene Belediyemize 24 derslikli bir okul kazandırdı. Biz bunlarla yetinmiyoruz ve büyükşehir belediyemiz ile ortak projelerimiz devam ediyor. Yine Ergene’mize girişte Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın bize tahsis ettiği alana büyükşehir belediyemizle beraber Kültür Merkezi Projemiz var. Aşevi ve Taziye Evi Projemiz de devam ediyor. Sağlık, Yeşiltepe ve birçok mahallemizde yol çalışmalarından başlayarak kaldırımların döşenmesine kadar çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun yanında açık düğün salonu ve park projelerimizde tüm hızıyla devam edecektir. Kaymakamımıza da her alanda bize sağladığı desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Boza Festivali ve Sünnet Şöleni programımıza katılan destek veren herkese teşekkür ediyorum, Ergene ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’ dedi.
Ergene’de Kısa Sürede Güzel İşlere İmza Atıldı
Ardından kürsüye davet edilen Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ‘ Buraya her geldiğimde çok kısa zaman içerisinde her şeyin çok daha güzelleştiğini ve daha ileriye gittiğini görüyorum. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in vatandaşa nasıl dokunduğunu ve halkının yanında olan bir belediye başkanı olarak sizlere nasıl hizmet aşkıyla mücadele ettiğini görüyorum. Eski belediye başkanınız olarak belediye başkanınıza sağladığınız destekten dolayı teşekkür ediyorum’ dedi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ da yaptığı konuşmada ‘ Bir kez daha Ergenelileri kutluyorum. Ergeneyi seven Ergene için hizmetlerinden vazgeçmeyen bir belediye başkanı seçtiği için. Bu yürüyüş boyunca çevreye baktığımda seçim zamanında mahallenin yaşadığı sıkıntılara çözüm tespitlerini belirleyerek güzel hizmetler verdiğimizi bugün bir kez daha gördüm. Bugün burada gururla gezdik ciddi alt yapı sorunları bitmiş, kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları bitmiş ve üst yapı çalışmalarının startı verilmiş. Birkaç ay sonra üst yapı çalışmaları da bitecek ancak bu yetmiyor Ergeneye en kısa sürede Aşevi ve Kültür projesini yapacağız. Bu festivalin güzellikler içerisinde geçmesini, her şeyin gönlünüzce olmasını diliyorum’ ifadelerine yer verdi.
Ergene Çok Kısa Sürede Kabuğunu Kırdı
Ergenedeki değişimi fark etmemek mümkün değil diyerek sözlerine başlayan CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ‘Bugün içinde bulunduğumuz Ergene çok kısa sürede kabuğunu kırdı. Bu değişimi yurttaşlarımız fark ediyor. Neticesinde bizim amacımız bizim yönetsel anlayışımız vatandaşlarımızın daha iyi yaşam koşullarını sahip hayat kurmalarını sağlamaktan geçiyor. Bu hizmetlerde emeği geçen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı kutluyorum. Ergene 81 ilden gelen yurttaşlarımızın barış içerisinde kardeşçe yaşadığı bir yer. Bu yaşam ortak paydaların çoğaltılması ile güzel. Emeği geçen herkesi kutluyorum’ dedi.
Ergene her anlamda gelişiyor kalitesi her anlamda artıyor. Bugün de kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Boza Festivalinde birlikteyiz diyen Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ‘ Ben bu etkinliğe emek veren herkesi kutluyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum Ergene de eğlence ile birlikte kültür ve sanata doyacağız. Boza tanıtımında da ayrı bir önem kazanan Ergene Boza ve Sünnet Şöleni Festivali kapsamında 192 çocuğumuzu ve ailelerine hayırlı uğurlu olsun temennilerini iletiyorum’ şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından geleneksel Festival ateşi yakıldı. Gece başlayan sünnet şöleni programında 8 Eylül Cuma Günü Grup Nefes ve Arif Şentürk, 9 Eylül tarihinde Sevda Kaçmaz ve Onur Baytan, 10 Eylül Pazar Günü Koray Avcı sahne aldı. Kardeş Şehir Kubrat Belediyesi Bisertsi Köyü Halk Oyunları ekibi, Ergene Belediyesi Halk Dansları gösterisinin de geceye renk kattığı programda Çocuk sanat atölyeleri ve yaz okullu sertifika töreni gerçekleştirildi. Festival boyunca tüm gün satış standları ve şişme oyun parkları ile ikram çeşmeleri halkın hizmetine açılırken, çocuklara dağıtılan dondurma ikramı ve bir çok hediye de vatandaşların memnuniyeti ile karşılandı.
Başkan Yüksel Sporcuların Her Daim Destekçisi
Ergene Belediyesi Atletizm Spor Kulübünün ülke genelinde sağladığı başarılarla ve Ergene ilçesinde kurulan spor kulüplerinin başarılarına kayıtsız kalmayan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel tüm sporcuları mecliste alınan karar gereğince ödüllendirdi. Ödüllerin ve tebrik dileklerinin ilettiği gecede Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene’mizin adını her alanda duyurmaya devam edeceğiz mesajını iletti.
Gün boyunca konser programı için mahallelerde belirlenen saatlerde verdiği otobüs servis hizmeti ile, Ergene Belediyesi festivalin her aşamasında vatandaşların memnuniyetini göz önünde bulundurarak gerçekleştirdiğini bir kez daha kanıtladı. 4. Boza Festivali programının son gecesinde hafızalara kazınan şarkılarıyla ve güçlü bir sesi ile sahne alan Koray Avcı Ergenelilere unutulmaz bir gece yaşattı. Konser öncesinde sevgi ile çıkılan hizmet yolculuğunda geride bırakılan 3 yıllık faaliyetleri ve gelecek vizyonun proje sunumu halkla paylaşıldı.
Festival boyunca Ergene Belediye Başkanlığının düzenlemiş olduğu festivale gelerek festival programının yoğun katılımla geçmesini sağlayan tüm katılımcılara teşekkür eden Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Sevgi Daima Bizlerle Olsun diyerek halkımız için sunduğumuz festival programımız ile muhteşem bir eğlenceye imza attığımıza inanıyorum sözlerini ekledi.
4. Geleneksel Sünnet Şöleni ve Boza Festival programı Koray Avcı’nın konserinin ardından plaket töreni ile sona erdi.

corlu 13.09.2017    (372) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Adrese Teslim İhale Meclise Geldi
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Kadir Abi Sonunda İtiraf Etti.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Belediye Başkanları Rahatsız
  TEKPARK Basın Toplantısı da Fiyasko
  Asker Hastanesi Müze Olursa Belediye Hazır
  Otobüs Mü Reklam Panosu Mu?
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  TESKİ Emekçilerinden Mehmetçiğe Destek 22.02
  Tekirdağ, Tarım ve Hayvancılıkta Örnek Olmaya Devam Ediyor 22.02
  Ergenede Evde Bakım Hizmeti Devam Ediyor 22.02
  Çerkezköy İlçesine TESKİ den Dev Bir Yatırım Daha 22.02
  Müzeler ve Kültür Yatırımları Master Planı Hazırlanıyor 21.02
  Büyükşehir Belediyesi Mera Islahı İle Hayvancılığı Destekliyor 20.02
  Yeni Sanayi Sitesini Ziyaret Ettiler 20.02
  Ergene Belediyesinde Ücretsiz Kurslar 20.02
  Kadir Başkan 69. Yaş Gününü Kutladı 20.02
  TESKİ den Basın Açıklaması 20.02
  Şubat Ayında da Trend Arena Çok Hateketli 19.02
  ÇBSK Şampiyonadan 3 Altın 3 Bronzla Döndü 19.02
  8. Çorlu Kitap Fuarı’nda Muhteşem Final 19.02
  Tespit Komisyonunun Çalışmaları Sona Erdi 19.02
  TREDAŞ 160 Öğrenciye Danışmanlık Yaptı 19.02

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası